نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree311Likes

موضوع: عکس و آموزش انواع بافت و تزئینات مو

نمایش نتایج: از 41 به 48 از 176
صفحه 6 از 22 نخستنخست ... 345678916 ... آخرینآخرین
 1. #41
  کاربر میهمان

  re: عکس و آموزش انواع بافت و تزئینات مو

  حالا به همين روش هر چند تا مهره دلتون خواست با هر فاصله اي دوست داشتيد بندازيد

  Deteri این نوشته را پسندیده.

 2. #42
  کاربر میهمان

  re: عکس و آموزش انواع بافت و تزئینات مو

  نقل قول نوشته اصلی توسط شیرین0312
  سلام میخواستم ببینم دوام اکستنشن رو مو چند مامه؟دوم اینکه شنیدم برای وصل کردن به مو از موهره های لاستیکی استفاده میشه که موقع خواب اذیت میشیم درسته؟
  شيرين جان اكستنشن را به دو روش انجام ميشه يكي با دوخت يكي با رينگ
  رينگ كه همون حلقه هاي به قول شما لاستيكيه اگه فرد حساس باشه مواقعي كه سر روي بالش قرار مي گيره باعث اذيت ميشه (بعضي ها ميگن توي سر فرو ميره )* البته من كساني را اكستنشن كردم كه با رينگ اذيت نمي شدند كساني هم بودند كه اذيت مي شدند بستگي به خود فرد داره . ولي دوخت كمتر اذيت مي كنه
  دوام اون هم بعد از حدود 2 تا سه ماه به واسطه بلند شدم مو كم كم از قشنگي اش كم ميشه (در حالت دوخت) ولي رينگ همچنان قشنگه فقط موقع شانه كردن سر نياد شانه با رينگ تماس داشته باشه

 3. #43

  re: عکس و آموزش انواع بافت و تزئینات مو
  لطفا مطالعه کنید:
  http://mamisite.com/forum/t4234.html

 4. #44

  re: عکس و آموزش انواع بافت و تزئینات مو  لطفا مطالعه کنید:
  http://mamisite.com/forum/t4234.html

 5. #45

  re: عکس و آموزش انواع بافت و تزئینات مو

  منبع:زیباکده آنلاین

  امروز درس بافتها را شروع می کنم . بافتها بسیار زیبا هستند و از آرایش های بسیار قدیمی و کهن مو به حساب می آیند. بافتها در نزد هر قوم و ملیتی با سلیقه ای خاص و متنوع و از نسلی به نسل دیگر انتقال و به ارث برده شده است و شکل های متعدد آن در زمینه ی زیبایی شناختی تا حدی بیانگر

  ذوق و بار فرهنگی هر ملتی است.


  بافتها و انواع آن :
  1- بافت ساده و انوع آن:
  فکر می کنم همه ی دختر خانم ها و خانم ها می دانند که چگونه یک بافت ساده ی سه تایی را ببافند. ولی برای شروع چون بافتهای دیگر بر اساس این بافت ، بافته می شوند و برای اینکه مجموعه ی کاملی از بافتها را یک جا داشته باشیم به توضیح آن می پردازم

  . بافت ساده به دو صورت بافته می شود.

  1- بافت ساده از رو
  2- بافت ساده از زیر
  بافت ساده از رو:
  از جایی که می خواهید بافت ساده را شروع کنید مو را به سه قسمت مساور تقسیم کنید. بنا براین شما یک رشته در سمت راست و یک رشته در سمت چپ و یک رشته در وسط دارید. اگر رشته ی سمت راست را به حالت ضربدر بر روی رشته ی وسط بگذارید و رشته ی سمت چپ را بر روی این رشته که درواقع رشته ی سمت راست بوده و الان در وسط واقع شده است و شروع به بافتن کنید در نتیجه یک بافت ساده ی از رو ایجاد کرده اید.بنابراین رشته ها از سمت چپ و راست بر روی رشته ی وسط که متغیر است یعنی هر لایه ای که وسط واقع شد

  رشته های طرفین بر روی آن به حالت ضربدری بافته می شود.

  بافته ساده از زیر:
  اساس این بافت نیز مانند بافت بالا است . اگر رشته ی سمت راست را به حالت ضربدر بر زیر رشته ی وسط بگذارید و رشته ی سمت چپ را بر زیر این رشته که درواقع رشته ی سمت راست بوده و الان در وسط واقع شده است

  بگذاریدو شروع به بافتن کنید در نتیجه یک بافت ساده ی از زیر ایجاد کرده اید.

  بافت ساده از زیر و رو به تنهایی هیچ تفاوتی در شکل ندارد. تفاوت آنها وقتی ایجاد می شود که می خواهید بافت فرانسوی ببافید . اگر بافت فرانسوی را با بافت ساده از رو ببافید قسمت برجسته ی گیس به زیر افتاده و رشته هایی که از طرفین گرفته می شود برجسته نشان داده می شود. ولی اگر همین بافت را با بافت ساده از زیر ببافید در نتیجه قسمت برجسته ی گیس به رو افتاده و لایه هایی که از طرفین گرفته می شود در زیر این بافت قرار می گیرد. در هر دو حالت بافت زیبایی مخصوص به خود دارد.
  در زیر چگونگی انجام یک بافت ساده نشان داده شده است.

  مو را شانه کرده و از جایی که می خواهید بافت را شروع کنید دسته ای از مو برداشته و با دست چپ آن را در مشت خود نگه دارید . انگشت نشانه و انگشت وسط را از زیر در میان مو فرو برده و مو را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید. پس سه رشته داریم . رشته ی سمت راست . رشته ی سمت چپ و رشته ی وسط .  رشته ی سمت راست را بر روی رشته ی وسط بچرخانید (بگذارید )  حالا به دستتان تغییر جهت بدهید . یعنی رشته ی سمت چپ را بر روی رشته ی وسط ( که درواقع در اصل رشته ی سمت راست بوده ولی حالا وسط واقع شده است ) بگذارید
  .


  بنابراین رشته ها از سمت چپ و راست بر روی رشته ی وسط که متغیر است بافته می شود . یعنی هر لایه ای که وسط واقع شد رشته های طرفین بر روی آن به حالت ضربدری بافته می شود.
  در نهایت انتهای بافت را با روبان یا کش مو یا انواع نگهدارنده های تزئینی ببندبد.


  بافت فرانسوی :
  وقتی به بافت ساده لایه لایه مو از دو طرف سر در حین بافت اضافه شود . بافت فرانسوی ایجاد می گردد. . در بافت فرانسوی از بافت ساده از رو استفاده می شود . در زیر چگونگی بافت آن نشان داده می شود.

  دسته ای از مو را از جایی که می خواهید بافت شروع بشود جدا کنید .


  ا فرو کردن انگشت نشانه و انگشت وسط مو به سه دسته ی مساوی تقسیم می شود.  با کمک دست چپ این لایه را از بقیه مو جدا کنید. ابتدا یک بافت ساده ی سه تایی بزنید یعنی رشته ی سمت راست را به حالت ضربدر بر روی رشته ی وسطی بگذارید و رشته ی سمت چپ را بر روی رشته ی وسط فعلی بگذارید. در واقع تا اینجا شما فقط یک رج بافت ساده زده اید.  از سمت راست سر یک رج مو جدا کنید.

  این رج جدا شده را بر روی رشته ی میانی فعلی بگذارید و یک بافت ساده بزنید. یعنی لایه ی سمت راست را بر روی لایه ی وسط که به آن رج جدید را اضافه کرده ایم بگذارید

  همین کار را هم در سمت چپ سر می کنیم . یعنی یک رج از سمت چپ سر جدا می کنیم و به لایه ی وسطی اضافه کرده یک بافت ساده می زنیم


  این کار را مرتب ادامه می دهیم یعنی به ترتیب از سمت چپ و راست رج های مو را جدا می کنیم و به لایه ی وسط اضافه می کنیم و یک بافت می زنیم .


  در نهایت انتهای مو را با روبان یا کش مو گره می زنیم

  لطفا مطالعه کنید:
  http://mamisite.com/forum/t4234.html

 6. #46

  re: عکس و آموزش انواع بافت و تزئینات مو

  بافت هلندی:
  بافت هلندی شبیه بافت فرانسوی است با این تفاوت که در بافت هلندی شما از بافت ساده از زیر استفاده می کنید نه بافت از رو. در نتیجه گیس برجسته تر نشان داده می شود. . در زیر نحوه ی انجام آن نشان داده شده است.

  از جایی که می خواهید بافت را آغاز کنید، لایه ای مو بردارید و آن را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید. یک بافت ساده از زیر بزنید یعنی رشته ی سمت راست را به زیر رشته ی میانی ببرید و رشته ی سمت چپ را هم به زیر رشته ی میانی ببرید از سمت راست سر لایه ای از مو بردارید و آن را به رشته ای که در حال حاضر در سمت راست قراردارد اضافه کنید و دو باره یک بافت ساه از زیر بزنید یعنی به حالت ضربد رشته ی سمت راست را به زیر رشته ی میانی ببرید. از سمت چپ سر نیز لایه ای از مو بردارید و آن را به رشته ای که در حال حاضر در سمت چپ قراردارد اضافه کنید .و دو باره یک بافت ساه از زیر بزنید یعنی به حالت ضربد رشته ی سمت چپ را به زیر رشته ی میانی ببرید. به همین ترتیب از سمت چپ و راست سر لایه لایه مو بردارید و بصورت بافت از زیر ببافید تا دیگر نتوانید لایه ی مو اضافه کنید. ادامه ی بافت را بصورت بافت ساده از زیر ادامه دهید و انتهای بافت را با کش بافت یا روبان ببندید.
  [CENTER]
  لطفا مطالعه کنید:
  http://mamisite.com/forum/t4234.html

 7. #47

  re: عکس و آموزش انواع بافت و تزئینات مو

  منبع:زیباکده آنلاین


  بافت تل :
  بافت تل شبیه بافت فرانسوی است با این تفاوت که شما رج های مو را بجای اینکه از طرفین سر بردارید، فقط از یک طرف بافت و آن هم از جلوی سر این لایه ها را جدا می کنید . بدین ترتیب. از تیزی گوش تا تیزی گوش از جلوی سر فرق باز کرده و این لایه را جدا می کنید. می توانید موهای پشت سر را با کلیپس ببندید تا مزاحم کارتان نشود . از انتهای تیزی یک گوش یک لایه جدا کرده و این لایه را به سه قسمت مساوی تقسیم می کنیم و رج اول را یک بافت ساده می زنیم.
  بعد از جلوی صورت یک رج جدا کرده به لایه ی وسط اضافه می کنیم و دوباره یک بافت می زنیم


  همینطور فقط از جلوی سر لایه لایه مو را برداشته و به بافت اضافه می کنیم تا اینکه به انتهای گوش دیگر برسیم.


  بعد اگر مو بلند بود ادامه ی آن را تا انتها بافت ساده می زنیم و انتهای بافت را با کش بافت محکم می کنیم. بدین ترتیب تلی زیبا با بافت بر جلوی سر خود ایجاد کرده اید.  می توانید بطور سلیقه ای ادامه ی بافت را در زیر موهای افشان پشت سر پنهان کنید و با سنجاق سر آن را ثابت نمایید. در زیر نحوه ی انجام بافت تل نشان داده شده است.  بافت پنج تایی :
  اساس بافت پنج تایی شبیه بافت سه تایی است . این بافت بهتر است کمی شل بافته شود. . چهار انگشت را داخل مو بیندازید خود به خود به پنج قسمت مساوی تقسیم می شود . با دست چپ سه رشته و با دست راست دو رشته دیگر را بگیرید. از سمت راست شروع کنید " اولی زیر دومی ، دومی روی سومی " این قانون بافت پنچ تایی است بعد از سمت چپ شروع کنید دوباره اولی زیر دومی و دومی روی سومی " همینطور تا آخر.


  دسته ای از مو را از جایی که می خواهید بافت شروع بشود جدا کنید . از زیر چهار انگشت را داخل مو بیندازید خود به خود به پنج قسمت مساوی تقسیم می شود با دست چپ سه رشته و با دست راست دو رشته دیگر را بگیرید .


  از سمت راست شروع کنید " اولین رشته سمت راست را زیر رشته ی دوم بگذارید . ( اولی زیر دومی ) رشته ی دوم فعلی را به روی رشته ی سوم بگذارید. ( دومی روی سومی ) حالا رشته ی سوم را به دست راست بدهید و از سمت چپ شروع کنید.


  از سمت چپ شروع کنید " اولین رشته سمت چپ را زیر رشته ی دوم بگذارید . ( اولی زیر دومی ) رشته ی دوم فعلی را به روی رشته ی سوم بگذارید. ( دومی روی سومی ) لایه ای مو را از سمت راست سر جدا کرده و به رشته ی سمت راست اضافه کنید. و دوباره همان کار را ادامه دهید. ( اولی زیر دومی ، دومی روی سومی )


  لایه ای مو را از سمت چپ سر جدا کرده و به رشته ی سمت چپ اضافه کنید. و دوباره همان کار را ادامه دهید. ( اولی زیر دومی ، دومی روی سومی) این کار را آنقدر ادامه بدهید که دیگر نتوانید لایه های مو را اضافه کنید.  مو را تا انتها ببافید انتهای مو را با کش بافت محکم کنید.


  لطفا مطالعه کنید:
  http://mamisite.com/forum/t4234.html

 8. #48

  re: عکس و آموزش انواع بافت و تزئینات مو

  منبع زیباکده آنلاین

  بافت تیغ ماهی یا بافت حصیری :
  بافت تیغ ماهی یکی از ساده ترین بافتهاست ولی تمیز و مرتب درآوردن آن کمی دقت می خواهد. ابتدا نحوه ی بافت ساده ی آن را توضیح می دهم تا بعد به توضیح بافت تیغ ماهی از طرفین برسیم . برای اینکه در ابتدا مسلط شوید مانند دم اسبی یا بافت ساده در انتهای سر مو را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. در این بافت انگشت نشانه بسیار فعال است . با انگشت نشانه ی سمت راست یک لایه ی نازک مو از رشته ی سمت راست جدا کرده و به حالت ضربدر آن را بر روی رشته ی سمت چپ بگذارید و با انگشت نشانه ی سمت چپ یک لایه ی نازک از رشته ی سمت چپ جدا کرده و آن را به حالت ضربدر بر روی لایه ی سمت راست بگذارید . و این عمل را تا آخر ادامه می دهیم . در این بافت هر چقدر لایه های جدا شده توسط انگشت نشانه نازک تر باشد این بافت قشنگ تر می شود . همچنین بهتر است این بافت کمی محکم تر بافته شود . در انتها مو را با روبان یا کش مو ببندید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا انجام آن برایتان آسان شود. . در زیر نحوه ی انجام بافت تیغ ماهی از طرفین توضیح داده شده است:
  از جایی که می خواهید بافت را شروع کنید لایه ای از مو را بردارید. با انگشت نشانه مو را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.

  لایه ی کوچکی از مو را از سمت راست سر جدا کنید . این لایه ی جدا شده را به حالت ضربدر بر روی لایه ی سمت چپ بگذارید .  همین کار را هم در سمت چپ سر انجام دهید . یعنی لایه ی کوچکی از مو را از سمت چپ سر جدا کرده و این لایه را به حالت ضربدر بر روی لایه ی سمت راست بگذارید.
  همینطور لایه لایه از سمت چپ و راست گرفته و به رشته های سمت مخالف اضافه می کنیم تا جایی که دیگر نمی توانیم لایه ای از مو از سمت چپ و راست برداریم و اضافه کنیم.

  بعد ادامه ی بافت را به همان ترتیب که در بالا ( بافت تیغ ماهی ساده ) توضیح دادم انجام می دهیم یعنی با کمک انگشت نشانه لایه لایه مو را از یک رشته می گیریم و به حالت ضربدر به رشته ی دیگر اضافه می کنیم تا به انتهای بافت برسیم.


  به بافت مو ادامه می دهیم .
  انتهای بافت را با کمک روبان یا کش بافت محکم کنید.
  لطفا مطالعه کنید:
  http://mamisite.com/forum/t4234.html

صفحه 6 از 22 نخستنخست ... 345678916 ... آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما