نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree525Likes

موضوع: سوالات کاربران در مورد رنگ مو

نمایش نتایج: از 5,121 به 5,128 از 5411
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    گلنرگس 2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    34
    پسند شده
    6035
    پسند کرده
    6116
    نقل قول نوشته اصلی توسط somayehh نمایش پست ها
    نه عزیزم گردن و کمرم درد گرفت جمعش کردم.آرایشگری در عین حال که شغل شاد و شیرینیه سختیایی زیادی هم داره.همش باید سر پا باشی.
    اره مي دونم عزيزم چون من خودم ام يه مدت تهران پيش دوستم تو ارايشگاه كار مي كردم ولي تو تركيب رنگها وارد نيستم خيلي
    ؟؟؟

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست
    طوفان زده ام راه نجاتی بفرست
    فرمود که با زمزمه یا مهدی(عج)
    نذر گل نرگس صلواتی بفرست.

2. بانک بند ناف

کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    638
    پسند کرده
    794
    نکات مهم در رنگ کردن مو

در بازار امروز رنگ موی ایران، اکسیدان شماره ۱ یا ۶ درصد، شماره ۲ یا ۹ درصد و شماره ۳ یا ۱۲ درصد وجود دارد که با توجه به رنگ دلخواه باید از اکسیدان مناسب آن استفاده کرد.

۱ – در صورتی که شخصی موهای نازک رنگ* نشده داشته باشد و بخواهد موی خود را ۳ درجه روشن کند با استفاده از اکسیدان شماره ۲ یا همان ۹ درصد و ترکیب آن با رنگ دلخواه می*تواند مو را ۳ درجه روشن کند.
    ۲ - هر چه مو ضخیم* تر و تیره* تر باشد، باید از اکسیدان درصد بالایی استفاده شود.

۳ – اکسیدان شماره یک یا ۶ درصد برای موهایی که می*خواهند تنها یک درجه روشن شود، پیشنهاد می*شود و اکسیدان ۱۲ درصدی برای روشن کردن ۴ تا ۵ درجه مو کاربرد دارد. باید توجه داشت که رنگ و اکسیدان به تنهایی هیچ تاثیری روی مو ندارند و باید از ترکیب هر دو استفاده کرد.
    ۴ - موهایی که سفیدی آنها بیش از ۵۰ درصد است، رنگ موهای شماره ۰۰پیشنهاد می*شود.
    ۵ - در برخی از برندهای معروف، رنگ موهایی با نام اسپیشیال بلوند وجود دارد که می*توان با استفاده از اکسیدان مناسب و بدون پودر دکلره رنگ مو را تا پایه ۶ درجه روشن کرد.
    در صورتی که مو از قبل های*لایت شده باشد با استفاده رنگ*های اسپیشیال می*توان مو را به رنگ دلخواه درآورد.
    ۶ - باید به این نکته توجه داشت که رنگ و اکسیدان مصرفی برای رنگ مو بهجنس، پایه اصلی رنگ مو بستگی دارد. دقت در انتخاب اکسیدان و رنگ موی مناسب می*تواند ما را به رنگ دلخواه نزدیک کند.
    مامان غزل و مامان فرشاد این نوشته را پسندیده.

کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    638
    پسند کرده
    794
    فاطیما جان پودر دکلره ضعیف ایرانی آبی رنگه خارجی آبی رنگش خیلی قویه این نکته رو یادتون نره.
    مامان غزل و فاطیما 361 این نوشته را پسندیده.

کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    638
    پسند کرده
    794
    نقل قول نوشته اصلی توسط صالحه (صالی) نمایش پست ها
    سمیه جان ممنونم از توضیحاتت
    میشه یه عکس از پایه 6 و 7 بذاری برام ببینیم باید به چه رنگی برسه یه وقت زیاد نذارم موهام بسوزه.هر مارکی دکوکرم خودشو داره مثلا پادینا.؟ ضمنا خود پادینا هانی یا عسلی داره اونم خالی میشه استفاده کنم. دکوکرم رو خالی بمالم رو موهام یا با چیزی قاطی کنم؟اگه نخوام پایه موهامو به 7 برسونم و روی موهای طبیعی خودم رنگ بذارم نمیشه؟ یعنی رنگش قشنگ نمیشه؟ حتی اگه از ترکیب چند رنگ استفاده کنم؟ راهی نداره؟ممنونم عزیزم
    عزیزم این مقاله رو مطالعه کنید

دکلره یا دکلراسیون به زبان ساده یعنی برداشتن رنگ مو؛ که مخلوطی است از پودر دکلره و اکسیدان ۱۲ که با هم مخلوط می کنیم تا غلظت آن به اندازه ماست شود و از پشت و پایین سر شروع به زدن کرده و همینطور به بالای سر رفته و زمان انتظار هم بستگی جنس و مقاومت مو دارد (معمولا ۲۰-۳۰ دقیقه) که نتیجه ی آن پراکنده شدن و خارج کردن پیگمنت های طبیعی مو از ساختمان مو بوده و رنگ مو را روشن می شود. اگر بخواهیم موی طبیعی را بیشتر از چهار درجه روشن تر کنیم ابتدا باید موها را دکلره کنیم و بعد از آن رنگ انتخابی را استفاده کنیم.
    * قبل از دکلوراسیون برای جلوگیری از آسیب به پوست ؛پوست اطراف صورت را چرب می کنیم.
    اگر عمل دکلره بر روی موی رنگ شده انجام بگیرد به آن دکاپاژ می گویند .
    پودرهای دکلره بسیار متنوع است و مارکهای مختلفی در بازار موجود است؛که به طور کلی پودر های دکلره ار هر مارک به دو نوع تقسیم می شود :(پودر دکلره خارجی)
    ۱- پودر دکلره ی سفید که ضعیف تر عمل کرده و معمولا برای موهای حساس و نازک و رنگ شده استفاده می شود.
    ۲- پودر دکلره ی آبی که قوی تر از پودر دکلره ی سفید بوده و برای موهای طبیعی و سالم کاربرد دارد.
    معمولا اگر مو مشکی طبیعی ( در کل رنگ تیره ) بود از پودر آبی و اگر رنگ طبیعی مو روشن بود از دکلره ی ضعیف استفاده می کنیم.
    * هنگام دکلره به طور مداوم مدام باید مو را کنترل کنید و مقاومت مو را بسنجید؛ اگر تکه ای از مو را جدا کردید و کشیدید اگر کش آمد بلافاصله باید مو رابشویید زیرا مو دیگر مقاومت ندارد و مکث بیشتر باعث سوختگی و پوسیدگی مو می شود.
    و اما پایه های دکلره :
    ۱- قرمز
    ۲- قرمز نارنجی
    ۳- نارنجی قرمز
    ۴- نارنجی
    هرگاه موها به هر یک از چهار رنگ بالا برسد می گوییم مو در حد دکلره ی ضعیف رنگ باز کرده و مو دیگر بیشتر از این مقاومت نداشته است . بنا براین
    رنگهای انتخابی برای این پایه ها می تواند شامل قهوه ای متوسط ( پایه ی چهار ) بلوطی ، مسی ، آکاژو ، فندقی تیره و قهوه ای صدفی باشد .
    ۵- نارنجی زرد
    ۶- زرد نارنجی
    ۷- زرد ( پایه ی زرد را پاستیل نیز می گویند )
    به این سه پایه دکلره ی متوسط می گوید . رنگهای آکاژو ، قهوه ای روشن ، بلوند تیره ، رنگهای خاکستری پایه ی پنح و شش می تواند رنگهای انتخابی باشد.
    ۸- زرد روشن
    ۹- زرد خیلی روشن
    ۱۰-۱۱-۱۲- پلاتینه تا سفید می باشد .
    به این دو پایه دکلره ی قوی می گویند بلوند روشن . بلوند طلایی . بلوند خاکستری و بلوند زیتونی می تواند از رنگهای انتخابی باشد.
    دکلره بر روی موهای طبیعی و غیر طبیعی :
    ۱- اگر مو طبیعی باشد پس از دکلره از رنگ تیره به رنگ زرد خیلی روشن و تا پلاتینه تغییر می کند.
    ۲- اگر قسمتی از موها رنگ شده باشد و یا دریچه های مو خیلی ریز باشد ممکن است پس از دکلره رنگ مو به قرمزی یا نارنجی بزند.
    ۳- چنانچه مو قبلا به وسیله ی رنگهای گیاهی یا خضاب و حنا و رنگهای تیره ی شیمیایی رنگ شده باشد ، دکلره به سختی انجام شده یعنی فقط به رنگ سبز می رساند.
    برای دکلره ی کامل موی سر : مانند نحوه ی رنگ کردن مو عمل می کنیم با این تفاوت که به غیر از موهای کوتاه مانند کرنلی ، برای ساقه ی مو از اکسیدان ۹% و برای ریشه ی مو از اکسیدان ۶% استفاده می کنیم . بعد از عمل دکلره ی کامل رنساژ نمی کنیم بلکه مو را رنگ می کنیم. ویتامینه مو بعد از عمل دکلره هرگز فراموش نشود.
    همپایه کردن چیست:
    بر روی موی دکلره شده ی بلند انجام می شود . روی موی کرنلی اگر دکلره کنیم مشکلی پیش نمی آید ولی اگر مو بلند باشد دکلره بر روی موی خیلی بلند فرق دارد . موی خیلی بلند را در سه مرحله دکلره می کنیم . طول مو را به سه قسمت تقسیم می کنیم . اول تکه ی پائین بعد تکه ی بالا و بعد تکه ی بالاتر . یک تفاوت رنگ ایجاد می شود . بعد از عمل دکلره رنگی که می گذاریم باید مطابق قسمت تیره باشد .یعنی اگر دکلره به پایه ی هفت برسد از رنگ شماره ی شش استفاده می کنیم . برای دکلره ی رنگ شرابی باید حد اقل یک ساعت صبر کنیم تا مثلا به حد نارنجی زرد برسد بعد می توانیم از رنگ C4 استفاده کنیم .

البته عکس رو از نت برداشتم زیاد واضح نیست ولی تا حدودی پایه ها مشخصه

مامان غزل و صالحه (صالی) این نوشته را پسندیده.

کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    638
    پسند کرده
    794
    صالحه جان دکو کرم از اسمش هم مشخصه همون ترکیبات دکلره رو داره ولی اون پودره این کرمه و یکمقداری میزان آسیبش به مو کمتره. با اکسیدان 2 ترکیب میشه و مثل رنگ مو گذاشته میشه و نهایتا تا پایه 7 میرسه

شما بلندی مو و جنس و رنگی که الان داره و رنگ چهره رو دقیق به من بگو و اینکه چه رنگی رو دوست داری بزاری اینطوری بهتر میتونم راهنماییتون کنم.
    صالحه (صالی) این نوشته را پسندیده.

گلنرگس 2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    34
    پسند شده
    6035
    پسند کرده
    6116
    سميه جون الان دكوكرم تو بازار چه قيمتي مي تونه باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ؟؟؟

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست
    طوفان زده ام راه نجاتی بفرست
    فرمود که با زمزمه یا مهدی(عج)
    نذر گل نرگس صلواتی بفرست.

کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    638
    پسند کرده
    794
    نقل قول نوشته اصلی توسط گلنرگس 2 نمایش پست ها
    سميه جون الان دكوكرم تو بازار چه قيمتي مي تونه باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    قیمتها و مارکها متنوعه.

من به تازگی نخریدم نمیدونم دقیقا چه قیمتیه ولی حدود 5/6 ماه پیش ارک بس رو 26 تومن خریدم
    مارکهای مارال/بس/ریتون/الیو/دی کالر خوبن.هرکدومو خریدید اکسیدان مارک خودش 9% رو بگیرید .

صالحه (صالی) آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    24
    پسند کرده
    14
    سمیه جان من پوست صورتم مهتابیه یعنی بین سفید و سبزه. و موهام رنگ طبیعی خودش هست یعنی رنگ نشده اس و رنگ الان موهام مشکیه اما نه پر کلاغی چون قبلا خرمایی تیره بود و بعد زایمان شد مشکی.
    الان رنگ موی عسلی خوشرنگ میخوام و اگه بشه میخوام کلا به هیچ پایه ای نرسونم مو رو و از هیچ ماده شیمیایی قبلش استفاده نکنم نه دکلره نه دکو کرم. اصلا میشه بدون اینا هم رنگ مطلوبی روی موی مشکی به دست آورد؟ حتی اگه لازم باشم حاضرم چندتا رنگو با هم ترکیب کنم که رنگ زیباتری به دست بیارم اما مو رو قبلش به پایه 7 نرسونم.
    رنگ موی پادینا شنیدم هانی یا عسل داره اما نمیدونم روی موی معمولی مشکی جواب میده بدون اینکه پایه مو به 7 رسیده باشه یا نه؟
    ویرایش توسط صالحه (صالی) : ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ در ساعت ۰۱:۰۳ قبل از ظهر