نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree524Likes

موضوع: سوالات کاربران در مورد رنگ مو

نمایش نتایج: از 4,849 به 4,856 از 5407
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    kimiya 7 آواتار ها
    میزان امتیاز
    415
    پسند شده
    3920
    پسند کرده
    4136
    سلام من تازه عضو شدم البته مدت هاست خواننده انجمن ها هستم از دیدن این انجمن کلی خوشحال شدم من همیشه برای رنگ مو مشکل دارم هیج وقت رنگی که انتخاب می کنم برام نمیتونند انجام بدم نمیدونم چکار کنم میشه منم راهنمایی کنید ممنون میشم
    ؟؟؟؟

2. بانک بند ناف
    maman_mahya آواتار ها
    زیبا
    نوشته های وبلاگ
    1
    میزان امتیاز
    252
    پسند شده
    3900
    پسند کرده
    16440
    نقل قول نوشته اصلی توسط nirvana r نمایش پست ها
    سلام عزیزم
    اگر موهاتون سفیدیهاش زیاد نیست و تیکه ای نیست:

همین دودی 7+ نصف دودی کاپوچینو 5 +زیتونی 7+3 سانت واریا سیون سبز+اکسیدان 9% و 6% رو قاطی کنید...
    مقدار رنگ و اکسیدان برابر باشه...زیاد شللل نشه رنگ
    نهایتا تا 40-45 دقیقه بمونه...تایمش بستگی به ضخامت موهاتون داره و قوی بودن پولکهای موی سفیدتون..

سلام عزیزم ممنونم به خاطر راهنمایی که کردی /همین رنگهایی که شما گفتین وانجام دادم رنگم خیلی قشنگ شده وهرکی دید خوشش اومد فقط اینکه رنگ اورالم تموم شده// من از رنگ اورال دودی 7/ اکیا زیتونی 7 /و رولون کاپوچینو5// استفاده کردم حالا اگر بخوام خیلی بیشتر روشن دودی یا زیتونی بشه چه کار کنم رنگ رولون اصلا به صرفه نیست رنگ اورالم همینطور من برای این سه رنگ نزدیک 70 هزار تومن هزینه کردم
    حال اگه ارایشگاه میرفتم بصرفه تر بود به نظر شما چه کار کنم هم رنگ با کیفییت هم با هزینه پایینتر بتونم رنگ خوب بزارم

samira63 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    7
    پسند کرده
    11
    دوستان میشه مارک چند تا رنگ موی خوبو بهم معرفی کنید.میخوام روی مو براق باشه.قبلا کستینگ اورال استفاده کردم خوب بود.میخوام از اونم بهترباشه.قیمتشم مهم نیست.ممنون
    الویه

farideeh آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0
    Salam are azizam dekolore mikonam mamnon misham komakam koni

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط گلی 65 نمایش پست ها
    عزیزم مشکی روی هر رنگی جواب میده چون قدرت رنگ دهی خیلی بالایی داره و حتی اگر مقدار خیلی کمش روی گردن یا گوش و یا صورت مالیده بشه سریع پوست هم رنگ میگیره و تا یکی دو روز روی پوست میمونه و بدی رنگ مشکی اینه که تا زمانی که رنگ مشکی روی موتون هست هیچ رنگ دیگه ای نمیتونید بذارید تا زمانی که ریشه ها رشد کنن و یا مو رو کوتاه کنید البته با دکلره قوی میشه پاکش کرد ولی آسیب خیلی شدیدی به مو میرسونه شما با رنگ آلبالویی قرمزی به موهاتون دادید ولی میتونید یه رنگ طبیعی 2.0 قهوه ای خیلی تیره روش بذارید که البته به مشکی میزنه ولی توی نور و آفتاب یه قرمز مشکی خیلی زیبا میشه.به عبارتی میشه خرمایی خیلی خیلی تیره.
    گلی جان از راهنمایت ممنونم. خودمم میدونم مشکی دردسر داره ولی بیس موهای اصلی خودمم مشکی پرکلاغیه. بنظرتون اگه C3 یا c4 بذارم بهتر نیست ؟ این که اصرار به مشکی دارم میخام ریشه موهام که درمیاد دورنگ نشه و هی نخام ریشه بگیرم. بازم ازت ممنونم.
    راستی منظورتون از طبیعی2 همون N2 هست دیگه؟

کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    87
    پسند کرده
    609
    اکثرسوالات تکراریه و حتی بعضی از دوستان اصلا آشنایی با رنگ کردن در منزل ندارند لطفا این مقاله رو کامل بخونید انشااله اصول درست رنگ گردن و وسایل مورد نیاز رو هم براتون میذارم.

قبل از خرید رنگ مو بخوانید
    بر مبنای رنگ كردن یا رنگ نکردن مو، خانم*ها را می*توان به 3 دسته تقسیم کرد؛ گروه اول آنهایی هستند که اهل رنگ كردن مو در خانه نیستند و معتقدند باید كار را به كاردان سپرد و همیشه برای رنگ**آمیزی و سایر خدمات آرایشی فقط به آرایشگران مجرب مراجعه می*كنند....
    گروه دوم آنهایی هستند که علاقه زیادی به رنگ كردن موهایشان دارند اما چون علم كافی ندارند، هر بار که به فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی می*روند، رنگ مورد علاقه*شان را از درون كاتالوگ رنگ پیدا می*كنند اما هرگز رنگی كه نصیب*شان می*شود، شباهتی به رنگ كاتالوگ ندارد. اما گروه سوم آنهایی هستند که درباره رنگ*ها اطلاعات كافی دارند و شاید آموزش آرایشگری هم دیده باشند و خودشان به راحتی در خانه به رنگ دلخواه می*رسند.

اگر می*خواهید شما هم جزو همین گروه اخیر باشید، باید درباره رنگ*ها و اصول انتخاب و كار با آنها بیشتر بدانید.

رنگ* مو به 2 دسته موقت و اكسیداسیون تقسیم می*شود. رنگ*های موقت نیازی به اكسیدان ندارند و دانه*های رنگی آنها به دلیل كوچك بودن به راحتی وارد كوتیكول مو شده و زیر پولك*ها قرار می*گیرد. در این مورد، از آنجا که واكنش شیمیایی رخ نمی*دهد با یكی*دو بار شامپو زدن، رنگ از روی مو پاك می*شود. این نوع رنگ*ها به شكل اسپری در بازار موجود است.

رنگ*های اكسیداسیون به 2 دسته دایمی و نیمه*دایمی تقسیم می*شوند. رنگ*های نیمه*دایمی ژله*ای هستند و به اندازه 12 تا 15 بار شامپو كردن دوام دارند. اما رنگ*های دایمی به*صورت كِرِم یا خمیر هستند و با برخی واكنش*های شیمیایی وارد ساختمان مو می*شوند و دانه*های مصنوعی*رنگ آنها با پیگمنت*های طبیعی مو مخلوط می*شوند و رنگدانه*های بزرگ*تری ایجاد می*كنند كه به صورت دایمی در مو می*مانند. این رنگ*ها از جمله پرمصرف*ترین رنگ*ها در سراسر جهان هستند.

به چه رنگ مویی می*گویند مرغوب؟
    یك رنگ موی مرغوب باید 6 ویژگی داشته باشد؛ ایجاد شفافیت و درخشندگی، قابلیت پوشانندگی كامل، خواص پایداری بیشتر، سازگاری با پوست، ایجاد رنگ طبیعی و نرمی در مو. در مقابل، رنگ موی نامرغوب معمولا باعث كدورت مو می*شود؛ آن را خشك می*كند و تمام سطح مو را نمی*پوشاند.

چه رنگی بیشتر به شما می*آید؟
    افراد از لحاظ رنگ پوست و ظاهر به 2 دسته گرم و سرد تقسیم می*شوند. رنگ موی انتخابی باید ضدرنگ پوست باشد تا آن را خنثی و چهره را جذاب*تر کند. به*طور كلی، افراد لاغر را جزو دسته سرد و اشخاص چاق را جزو دسته گرم طبقه*بندی می*كنند. افرادی كه پوست*های تیره دارند جزو دسته سرد و افرادی كه پوست روشن، سفید و سرخ دارند جزو دسته گرم هستند. برای افرادی كه جزو دسته سرد هستند رنگ*های شرابی، مسی، شاه*بلوطی، طلایی، فندقی، بادامی و آجری مناسب است و برای افرادی كه جزو دسته گرم هستند، بلوند خاكستری، زیتونی، صدفی، قهوه*ای مات یا بلوند دودی پیشنهاد می*شود.

واریاسیون فراموش نشود!
    واریاسیون*ها رنگ*های اصلی با غلظت بسیار بالا، خاص و قوی هستند و به همین دلیل باید در مقادیر بسیار كم مصرف شوند. واریاسیون*ها به رنگ*های قرمز، زیتونی، آبی، طلایی، خاكستری و بنفش موجود هستند و هر یك به برخی از رنگ*ها باید اضافه شوند تا قرمزی یا زردی رنگ مو كاهش یابد. به عنوان نمونه واریاسیون بنفش برای تركیب با رنگ*های سری a و c است یا واریاسیون خاكستری برای سری رنگ*های سرد. واریاسیون آبی بیشتر با سری n تركیب شده و رنگ مات می*دهد. واریاسیون قرمز را نباید با سری a،c و m تركیب كرد. واریاسیون طلایی را می*توان با تمام سری*ها تركیب كرد و واریاسیون سبز مناسب برای رنگ*های سری a،c و m است.

اكسیدان هم بخرید
    بعد از اینكه رنگ واریاسیون مورد علاقه را تهیه كردید، لازم است اكسیدان هم بخرید. برای رنگ معمولی اكسیدان شماره یك و برای دكلره اكسیدان شماره 2 انتخاب كنید. رنگ و واریاسیون را كاملا مخلوط كنید، بعد اكسیدان را به آن بیفزایید و بعد از مخلوط كردن كامل موهایتان را رنگ كنید
    مامان مرجان و barannice این نوشته را پسندیده.

کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    87
    پسند کرده
    609
    اصول اولیه رن کردن مو

TONE: نشانگر گرم یا سرد بودن رنگ است. رنگ های گرم (هایلایت کننده ها) قرمز، نارنجی و زرد هستند. رنگهای سرد خاکستری، آبی، سبز و بنفش هستند.

Level (سطح): درجه روشن کننده تیرگی یا روشنی یک رنگ را نشان می دهد . هر رنگی می تواند از رنگ روشن تر یا تیره تر ساخته شود. بنابراین تغییر درجه می تواند با اضافه کردن یک رنگ تیره و یا روشن انجام شود. رنگ های مو، هم طبیعی و هم مصنوعی، بین درجه ۱تا ۱۰ طبقه بندی می شوند. ۱ نشان دهنده رنگ سیاه و ۱۰ نشان دهنده روشن ترین بلوند می باشد.

رنگدانه مو : رنگدانه مو ملانین نامیده می شود و مسئول حفظ رنگ موی شماست. دو نوع ملانین در موی شما یافت می شود. Emplaning ، معمول ترین نوع می باشد و سایه های قهوه ای تا مشکی به مو می دهد. Phaeomelanin که تونهای بلوند و زرد و حنایی و قرمزرنگ را به مو میدهد. نبود رنگدانه تولید رنگ سفید (خاکستری) می کند.

درجات رنگ مو :۱- سیاه، ۲- قهوه ای خیلی تیره، ۳- قهوه ای تیره، ۴- قهوه ای، ۵- قهوه ای متوسط، ۶- قهوه ای روشن، ۷- بلوند تیره، ۸- بلوند متوسط ، ۹- بلوند روشن، ۱۰- بلوند پلاتینی روشن.

البته ۱۱و ۱۲ هم در بعضی کاتالوگها وجود دارد که این رنگها در ترکیب با این رنگهای اصلی برای روشن کنندگی فوق العاده زیاد کاربرد دارد. شماره های بعد از ممیز نشانگر ترکیب رنگ اصلی با رنگهای فرعی هستند. مثلا ۱/۲و۱/۱و۱/۳ برای دانستن بیشتر این مطالب نیاز به آموزش کاتالوگ خواندن دارید

توجه داشته باشید که هنگام انتخاب رنگ مو پایه ی موی خود فرد نیز بسیار مهم است . رنگهایی که بر روی کاتالوگها می بینید همه بر روی موهای دکلره شده امتحان شده است حتی مشکی پر کلاغی . بنابراین یک فرد آسیایی با پایه ی رنگ تیره هرگز توقع نداشته باشد که رنگ انتخابی بر روی موهایش دقیقا همان رفله را ایجاد کند. اگر دقیقا همان رنگ و رفله را می خواهید موهای شما نیاز به دکلره یا رنگ مو آن هم در چند مرحله است . موهای اروپایی ها به علت اینکه پایه ی روشن دارند تقریبا از پایه ی پنج به بالا رنگ مو همان رفله را ایجاد می کند. اگر دقت کرده باشید در خانم هایی که موهای سفید بیشتری دارند رفله ی رنگ انتخابی بسیار نزدیک به رنگ کاتالوگ مو است نسبت به خانمی که رنگ موی مشکی یا قهوه ای سیر دارد.

دوستان لطفا اگر میخواهید یه خودآرایشگرباشید و بتونید رنگ دلخواهتون رو داخل منزل دربیارید لطفا مقالات رو کامل و با دقت مطالعه کنید اگر روشهای گفته شده رو با دقت جلو برید میتونید یه آرایشگر خوب برای رنگ کردن موتون داخل منزل باشید که هم از نظر اقتصادی خیلی بصرفس و هم از نظر هنری.
    مامان مرجان این نوشته را پسندیده.

کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    87
    پسند کرده
    609
    نحوه ی استفاده از اکسیدان در پایه های متفاوت:
    برای پایه ی مو از ۱ تا ۴ از اکسیدان ۶% یا همان اکسیدان شماره ی ۱ استفاده می کنیم.

برای پایه ی مو از ۵ تا ۱۰ اکسیدان شماره ی ۹% یا اکسیدان شماره ی ۲ استفاده می کنیم .

اکسیدان شماره ی ۳ یا ۱۲% مخصوص دکلره است . ولی در رنگهای بالا یعنی پایه ی ۹ و ۱۰ هم می توانیم استفاده کنیم. ( در رنگ مو زیاد توصیه نمی شود )
    مامان مرجان این نوشته را پسندیده.