نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree524Likes

موضوع: سوالات کاربران در مورد رنگ مو

نمایش نتایج: از 3,049 به 3,056 از 5408
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    73
    پسند کرده
    0

Re: سوالات کاربران در مورد رنگ مو

نقل قول نوشته اصلی توسط hobab
    فرزانه جان لطفا سریع جوابمو بده
    من الان موهام به زیتونی روشن میزنه و کمی هم زردی داره از طرفی هم موهام براثر رنگ و دکو زیاد خشک شده و سر موهام کمی شکننده میترسم باز رنگ کنم و کلا موهام خرد بشه گفتم شاید با شامپو رنساژ بشه کمی تو رنگ موهام تاثیری بذارم هم زردیشو بگیرم و هم اینکه از رنگ زیتونی خوشم نمیاد به نظر شما چکار کنم تیره ترش کنم یا روشنتر و اینکه چه رنساژی پیشنهاد میکنید
    درضمن من یک سانت هم ریشه دارم که موهام مشکی میشه آیا برای اونها هم موثره؟
    عزیزم با چه فرمولی موهارو رنگ کردی اگه مثلا موهاتو به پایه 7 رسوندی و رنگی از پایه 6 گذاشتی احتمالا به خاطر همین به زردی می زنه ..
    اگه می خواین زیتونی تیره بشه پیشنهادم اینه 5زیتونی و 5دودی و اکسیدان 1 رو همراه با نیم سانت رنگ طبیعی تیره به موهاتون بزنین
    اگه روشن تر می خواین اگه پایه موهاتون با دکو روشن شده و زرد هست باید از سری 7زیتونیو 7 دودی واریاسیون نقره ای 3س و اکسیدان 1 رنساژش کنین
    به سلیقه خودت می تونی زیتونی رو نسبت به دودی از شماره بالاتر یا پایین تر بگیری.بالاتر باشه زیتونی تر و پایین تر باشه دودی تر میشه
    نه ریشههاتون قهوه ا ی میشه مگه این که دکلره کنین
    زندگی ان زمان زیباست که ادمی بداند فکری برایش در هیاهوست ..

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    73
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra_sh
    بچه ها واسه رنگ موی دودی حتما دکلره میخواد؟
    من الان موهام زیتونی عسلی شده
    می تونین دودی هم بهش اضافه کنین ولی بستگی داره بخواین کامل دودی بشه یا نه .اگه فقط می خواین تناژ دودی بگیره از همون پایه رنگ زیتونیتون یا یک پایه بالاترش رنگ دودی رو با وارایسوین دودی به موهاتون بزنین

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    73
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رزماری
    موهای من بلوند که کمی ته زردی داره حدود 2 سانت هم ریشه مشکی دارم الان دوست دارم برای این فصل رنگشو عوض کنم عسلی خوب میشه شاید قبل از عید دوباره تصمیم بگیرم برگردم به رنگ بلوند بجز عسلی چه رنگی میتونم بزنم که بعدا دچار مشکل نشم اصلن عسلی جزو رنگهایی هست که بعد بتونم بلوند کنم
    بله عزیزم عسلی میشه از روی کاتالوگ 7و 8 عسلی رو با اکسیدان 1 بزنین یعنی واسه عسلی باید ترکیبی کار کنین قشنگ تر میشه اما اون قسمت ریشه ها قرار نیست اون رنگ دربیاد و قهوه ای روشن میشه مگه این که دکلره بشه که اصلا توصیه نمی کنم . به جز عسلی رنگ های روشن دیگه مثه زیتونی عسلی دودی طبیعی هم می تونین بزنین مثلا 9طبیعی وتا سری 8 اما رنگهای شرابی و با تناژ قرمزی بالا رنگهای تیره و مثلا از پایه 6به پایین که تیره میشه رو توصیه نمی کنم .مثلا خود من یه بار موهامو 3طبیعی و 7شکلاتی گذاشتم دوباره که دکلره کردم خیلی موهام داغون شد واسه همین اگه دوباره قصد بلوند کردن دارین یا همین موی الانتون رو شارژ کنین و یا رنگهای روشن ترجیحا 7و 8 به بالا رنگ کنین

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    73
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط asemani1
    سلام فرزانه جون.خسته نباشی. ممنون که با حوصله جوابمو دادین. ببخشید فقط یه سوال دیگه داشتم: چرا بعضی رنگ موها که اکثرا تو کلاه گیسا اینطوریه، براق هستند. چکار کنم که فرمول رنگ (دودی6+زیتونی6+خاکستری6+اکسی ان2) براق جلوه داده بشه؟ خیلی ممنونم.
    سلام عزیزم .سلامت باشی.عزیزم کلاه گیسا اکثرن دارای مقادیری موی مصنوعی هستن و حتما مواد خاصی بهشون می زنن جون من تا به حال مویی ندیدم دقیقا مثه کلا گیس براق باشه .واسه همینه که تشخیص موی کلاگیس با موی طبیعی اسونه .ولی واسه براق کردن رنگ مخصوصن در رنساژ ما از شاینر (براق کننده رنگ مو ) استفاده می کنیم .که وقتی رنگو مخلوط کردیم و اکسیدان ریختیم یک ق روغن زیتون و کمی اسپری شاینر داخلش می ریزیم که براق تر باشه .بعضی رنگها هم خودشون خاصیت براق کنندگی بیشتری دارن .شاینر رو لوازم ارایشی ها دارن

در ضمن تو سایت نوعروس هم دیدم یک نفر نوشته یک تا دو قطره اب مقطر داخل رنگ خوشرنگ ترش می کنه اما خودم تا حالا امتحان نکردم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    73
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط baran1984
    سلام فرزانه جون. من یک سالی میشه موهام رو رنگ نکردم. بالای موهام، موهای خودم هست که یه قهوه ای تیره هست و پایین موهام رنگ زیتونی bess 7 یا 8 هست که الان البته رنگش عوض شده. میخوام یه رنگ زیتونی متوسط خوشکل بزنم. 2 تا سوال داشتم. اول اینکه به نظر شما بدون اینکه دکلره کنم و فقط با استفاده از 000 روشن کنم موهامو، بعد زیتونی بزنم، خوب میشه؟ دوم اینکه به نظر شما اگه از رنگ زیتونی اورال به صورت تک رنگ استفاده کنم که با واریاسیون سبز قاطی کردم، زیتونی خوشکل تری در میاد یا اینکه از ترکیب چند تا رنگ مثل زیتونی و دودی با استفاده از مارک هایی مثل ایگورا یا مارکهای دیگه استفاده کنم؟ چون تا حالا بارها رنگ زیتونی زدم، اما هیچ وقت نتونستم یه زیتونی خوشکل دربیارم. دوست دارم این دفعه خوشکل بشه. ممنون از اینکه راهنمایی می کنید.
    عزیزم بدون دکلره هرچی هم رنگ بزارین رنگ زیتونی روی کاتالوگ که مد نظرتونه در نمیاد .با 000 هم می تونین موها رو با شماره های 6و 7 رنگ کنین که زیتونی با تن تیره تری بهتون میده .رنگ اورال رو می تونین به همون صورتی که گفتین با 1س واریاسیون سبز به موهاتون بزنین البته از سری 7 به پایین اونم روی موی پایه 6و 7..که اگه تو این زمینه سررشته ندارین به ارایشگرتون بسپرین
    رنگ های ترکیبی صدالبته رنگهای جالبتری میشن ولی خب تخصصیه و کار ارایشگراست که اطز نظر هزینه هم ممکنه واستون مقرون به صرفه نباشه ..می تونین عکس زیتونی که می خواین بزارین تا بهتر راهنماییتون کنم .
    رنگ زیتونی متوسط خوشگل هم روی پایه نارنجی متمایل به زرد ترکیبی از سری 6 یا7 دودی و زیتونی (مقدارش دوبرابر رنگهای دیگه ) و خاکستری هست همراه با 2س واریاسیون سبز و سه سانت 6 طبیعی

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    73
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط golbarg7111
    سلام
    من تا حالا خودم موهام رو رنگ نکردم.میشه از اول راهنمایی کنین که بایدچیکار کرد چقدر از رنگ رو با اکسیدان قاطی کرد؟؟؟چقدر باید رو سر بمونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    عزیزم بستگی داره چه رنگی مد نظرتونه روشن تیره ..و در کل هر رنگی 35تا 45 دقیقه روی سر می مونه ..به دلیل کمبود وقت مطالب رو از سایت زیباشو دات کام واستون میزارم که بهتر متوجه بشین
    چگونه می توانیم رنگ یک موی تیره را بدون دکلره کردن تا سه درجه روشن تر کنیم؟
    اگر رنگ موی طبیعی فردی مشکی بود ، رنگ انتخابی هر چه بود رنگ مصرفی را سه شماره بالاتر انتخاب می کنیم . مثلا اگر پایه ی مو ، مشکی طبیعی باشد و رنگ انتخابی شماره ی چهار ( قهوه ای متوسط ) ،رنگ مصرفی را ۷=۳+۴ پایه ی هفت انتخاب را می کنیم .و همین طور می بایست از رنگ قوی یعنی( ۰۰)ها استفاده کرد.

ولی اگر موی طبیعی کسی پا یه ی چهار ( قهوه ای متوسط باشد ) و رنگ انتخابی آن پایه ی شش ، ابتدا طبق فرمول بالا ۹=۳+۶ به شکل زیر عمل می کنیم بعد از خود می پرسیم رنگ پایه ی طبیعی فر د (۴) چقدر با رنگ مشکی طبیعی فرق دارد طبق جدول رنگها ۲=۲- ۴ بعد این اختلاف را از ۹ کم می کنیم ۷=۲-۹ . بنابراین عد هفت رنگ مصرفی است .
    هرچه رنگ موی فرد روشن تر می شود ، رنگ مصرفی و رنگ انتخابی به هم نزدیک تر می شوند تا اینکه از پایه ی هفت به بعد دقیقا رنگ مصرفی و رنگ انتخابی یکی می شود .
    توجه : سه روز قبل و بعد از پریود از رنگ کردن مو اجتناب کنید زیرا آن تناژ زیبا را به ما نمی دهد . مخصوصا در مورد شرابی ها . شرابی در دوران پریود مسی بدرنگ ایجاد می کند .
    مقدار رنگ و اکسیدان :
    در ابتدا حجم و نوع موی مشتری را در نظر می گیریم که به چه میزان مواد بریزیم و چه مقدار اکسیدان و چه نوع اکسیدان باید ترکیب کنیم .
    مثلا هر تیوب ایگورا ۶۰ میلی گرم است به هم اندازه ی تیوپ رنگ اکسیدان قاطی می کنیم . یعنی هم اندازه ی رنگ اکسیدان مصرف می کنیم . ولی این قانون در مورد رنگها ی کارخانه های مختلف متفاوت است و معمولا بر روی تیوپ ذکر می گردد. این نکته مهم است زیرا اگر اکسیدان به اندازه ی مناسب مصرف نشد مو می سوزد یا قرمزی بد رنگی ایجاد می کند و تناژ خوب نمی دهد.
    رنگ را ابتدا قشنگ با فرچه هم بزنید و بعد اکسیدان را اضافه کنید.
    *اگر بر روی بروشور رنگ به این عبارت برخورد کردید ۱:۲ یعنی یک تیوپ رنگ با دو برار اکسیدان مخلوط می شود . یا ۱:۱ یعنی یک تیوپ رنگ با حجم مساوی اکسیدان مخلوط می شود.
    نحوه ی رنگ کردن موی سر:
    از فرق سر تا تیزی هر دو گوش جدا می کنیم و کلیپس می زنیم . در پشت سر هم به اندازه ای که بتوانیم کنترل داشته باشیم ، (هرچه لایه ها نازک تر باشد دقت رنگ آمیزی بیشتر است ) تکه ای از مو را جدا کرده و بقیه ی مو را در بالا کلیپس می زنیم .
    برای کسی که برای اولین بار می خواهد مو یش را رنگ کند و سفیدی ندارد ، ابتدا رنگ را به ساقه ی مو می زنیم و بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه مکث می کنیم یعنی از یک سانت مانده به ریشه ساقه ی مو را رنگ بزنید . بعد از اتمام این زمان ، رنگ ریشه را می زنیم مکث روی ریشه بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه است .
    رنگ کردن احتیاج به کلاه ندارد . احتیاج به حرارت سشوار ندارد ولی اگر فضای سالن سرد تر از دمای طبیعی بدن بود و احساس سرما می کنید می توانیم از کلا ه و حرارت سشوار از دور استفاده کنیم ( در مواقع خاصی که موی مشتری رنگ باز نمی کند .)
    برای کسی که می خواهد فقط ریشه را رنگ کند ؟
    فقط به ریشه رنگ می زنیم ۱۰ تا ۱۵ دقیقه مکث می کنیم و بعد مو را تا انتهای نوک ساقه می کشیم و سپس آبکشی می کنیم.
    اگر مویی بور خیلی روشن باشد یعنی دکلره شده باشد ، برای رنگ کردن ریشه ابتدا ریشه ی مو را دکلره می کنیم و بعد رنگ می کنیم .
    برای کسی که موهایش سفیدی ندارد یا خیلی کم سفیدی دارد حدودا ۲۰ % ؟
    ابتدا از پشت سر و از ریشه شروع به رنگ کردن می کنیم . بعد بغل ها و سپس جلوی سر را . چون جلوی سر حرارت بیشتری دارد.
    اگر مویی حدود ۸۰% سفیدی داشت باشد؟
    اول از جلوی سر شروع به رنگ کردن می کنیم بعد جاهای دیگر را. اگر شقیقه ها سفید بودند اول شقیقه ها را رنگ می کنیم و بعد از پشت سر شروع می کنیم . در کل هر جا که سفیدی بیشتر بود اول آنجا را رنگ می کنیم و بعد جاهای دیگر را.
    منبع : زیباشو دات کام

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    73
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sorena-hi
    فرزانه جون خواهش میکنم جواب منو بده دو روز دیگه عروسی داداشمه مامانم به خاطر ملاحظه بابام همیشه خودش موهاشو رنگ میکنه الان شرایط موی مامانمو برات مینویسم ممنون میشم زودتر پاسخ بدی. امروز میخوام برم با راهنمایی شما رنگ مو بخرم بعدازظهر انشاالله
    ممنون میشم بگی اگه برای خوش رنگ شدن موهاش نیاز به واریاسیون داره دقیقا چقدر اضافه شه و چه شماره ای؟ ضمنا چرا بعضی مواقع تو دستور میگن مقداری آب اضافه شه و اگه میخواد چقدر؟
    مامانم موهای سفید زیاد داره تا حالا از رنگ ریتون استفاده میکرده و حالا میگه موهامو خیلی خشک کرده موهاش خیلی خراب و داغون شده. من یه فرمول دائمی و خوش رنگ برا همیشه ازت میخوام که موهاشو خودش ولی اصولی رنگ کنه و سفیداشو بپوشونه اما رنگ شاد و زنده باشه بدون استفاده از دکلره البته .مامانم سبزه است و رنگای با تن طلایی بهش میاد. قشنگ ترین ترکیب رنگ مو به نظرت چیه و مارکش لطفا؟ ضمنا سری رنگم بگو لطفا. راستی لازمه قبل رنگ از اکسیدان خالی روی سرش بذاره برا آماده کردن موهای سفید؟ یا بهتره از خود رنگ اصلی که تیره تره بذاره رو موهای سفیدش؟ با اکسیدان نمره چند قبل و بعد رنگ؟
    ضمنا یه رنگ موی 7.3 و 5.3 هم خریده اون فرمول اصلی خودتو بدون توجه به این رنگا شما بنویس لطفا ولی بعدش بگو از این رنگا چه استفاده ای میشه کرد. رنگش پرکالر ایتالیاییه. قم هستم رفتم حرم برات دعا میکنم همونطور که به ما کمک میکنی خدا خوشبختت کنه عزیزم.
    سلام عزیزم .رنگ موهایی که داری خوبه .اگه موهاشون داغون شده توصیه نمی کنم قبلش با اکسیدان موهارو مردانساژ کنین .شما همین رنگهایی که داری خوبن مارک رنگش هم خوبه .فقط یه رنگ فوق طبیعی یعنی با پوشانندگی زیاد برای موی سفید هم بگیر مثه 600 یا اگه پیدا نکردین دیگه رنگ طبیعی مثه 4.0یا 3.0 بعد هم این رنگهارو به این نسبت مخلوط کن .5.3بکمی بیشتر از 7.3 و رنگ 600هم 5س بریزی تو رنگت کقایت می کنه ا.رنگ 7.3 روشن تره و به همین دلیل باید کمتر اضافه بشه تقریبا دو سوم رنگ 5.3 حتما هم یک ق روغن زیتون وانتی دمیج و واریاسیون نقره ای 2س همراه با واریاسیون سبز 1س تا 2س به رنگت اضافه کن و خوب رنگ رو با برس رنگ مخلوط کن و بعد اکسیدان بریز.اکسیدان هم 2 باشه و مارک رنگت .ولی رنگی که درست می کنی مثه ماست خامه ای باشه ورقیق نشه یعنی مقدار رنگت کمی بیشتر از اکسیدان باشه .
    اگه جلو موهاشون سفیدی زیاد داره اول رنگ رو بزار روی جلوی موها و شقیقه ها یعنی از فرق سر به سمت جلو سفیدی هارو رنگ بزار و بعد برو پشت سر شروع به رنگ کردن کن .وقتی رنگ رو گذاشتی بعد از 20دقیقه چک کن باید سفیدی هارو به تیرگی گذاشته باشه و بعد کامل با شانه دم باریک مورو شانه کشی کنین و هرجا رنگ نگرفته رنگ بزارین .اگه سفیدی ها بعد از نیم ساعت گرفته نشد باید به همون رنگت باز 4س 600 اضافه کنی و همه ی موهارو با برس رنگ بزاری اگه 70 تا 80 درصد موها سفید هستن که دیگه می تونین از اول اول از جلو و بعد از عقب کامل ساقه و وریشه رو بزاری . .البته اگه از اول رنگتو خوب مخلوط کنی باید همین فرمول یه رنگ قهوه ای تیره روبه طلایی بهت بده .درضمن بعد از 40 دقیقه دیگه باید موهارو بشوری البته می گم اول چک کنین کامل همه جا مخصوصن شقیقه و جلوی سر رنگ گرفته باشه بعد بشورین وقتی موهارو شستین .ماسک موی اورال مخصوص موی رنگ شده یا یه ماسک موی خوب بگیرین و موهارو کامل باهاش ماساژ داده و بعد از 5دقیقه ابکشی کنین بعد هم با سشوار خشک کنین اگه رنگ واستون خوبه که دیگه تا عروسی نشورین اگه به نظرتون تیرگیش زیاده یکب ار باشامپو مخصوص موی رنگ شده شسته و باز ماسک مو بزنین .ایشاله که رنگ خوبی درمیاد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    73
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_84
    سلام بچه های گل!! یک سوال داشتم برای هایلایت کردن اول پودر دکللره رو با اکسیدان قاطی می کنیم میذاریم بعد وقتی به پایه دلخواه رسید میشوریم؟؟ و بعد رنگساز می کنیم؟؟ مراحلی که گفتم درسته؟
    بله عزیزم مراحلش همینه

• بانک بند ناف