نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree524Likes

موضوع: سوالات کاربران در مورد رنگ مو

نمایش نتایج: از 2,585 به 2,592 از 5407
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

Re: سوالات کاربران در مورد رنگ مو

نقل قول نوشته اصلی توسط arayeshgar
    سلام بارن جان و ممنون از زحمات شما .اگه ممکنه طرز ویتامینه کردن مو را توضیح دهید. . متشکرم و موفق باشی
    آیا ویتامینه کردن موها مبنای علمی دارد؟

گاهی می*گویند فلان ماده گیاهی یا فلان فرآورده شیمیایی را روی سرتان بمالید تا موهایتان را تقویت کند. البته شما چنین سخنی را از یک متخصص پوست نمی*شنوید بلکه این حرف را کسی می*زند که از ساختمان مو و پوست اطلاعی ندارد...
    در واقع هر چه قدر شما موادغذایی مختلف و انواع ویتامین*ها را روی موها بمالید تاثیری در افزایش رشد موها ندارد. بنابراین چیزی به نام «ویتامینه کردن موها» مبنای علمی ندارد و این مساله تنها اسباب دست عده*ای جهت خالی کردن جیب مردم شده است. ممکن است سوال کنید که پس وجود ویتامین*ها و پروتئین*های مختلف در شامپوها و فرآورده*های مو به چه دردی می*خورد؟ در پاسخ باید گفت که هر چند وجود این مواد ممکن است به خاصیت نرم*کنندگی یک فرآورده و حالت دادن موها کمک نمایند اما تاثیری در تقویت موها ندارند و اغلب اضافه کردن آنها جهت جلب مشتری می*باشد.
    به طور طبیعی تغذیه مو از طریق رگ*هایی که به ناحیه پاپی مو می*رسند، صورت می*گیرد. از طریق این رگ*ها مواد مورد نیاز برای تغذیه ریشه مو وارد می*شود و در اختیار سلول*های سازنده مو قرار می*گیرد و از سوی دیگر مواد زاید سلول*ها از طریق رگ*های همان ناحیه خارج می*گردند.
    در صورتی که مواد مورد نیاز برای رشد سلول*های سازنده مو کافی نباشد خواه این مساله به علت کمبود کلی آن ماده در بدن باشد (مثلا به علل کمبودهای تغذیه*ای) و یا به خاطر نقصان در خون*رسانی، به موها باشد (مثلا به علل اشکالات عروقی) باعث ریزش مو و یا رویش موهای غیرطبیعی می*گردد بنابراین لازمه داشتن موهایی سالم و با طراوت، برخورداری از تغذیه مناسب و کامل می*باشد، همچنان که این قضیه در مورد تمامی اعضای بدن صادق است.
    کمبودهای تغذیه*ای علت شایعی برای ریزش مو نیست و نباید هر کسی که دچار ریزش مو شد گناه را به گردن نوع تغذیه او بیندازیم. در مواردی که ریزش و یا خرابی موها به علت کمبود تغذیه باشد معمولا علایم دیگری هم در فرد مبتلا وجود دارد و این*طور نیست که شخصی در سلامت کامل و بدون هیچ شکایت دیگری فقط موهایش بریزد بنابراین در یک فرد معمولی که تغذیه مناسبی (در حد معمول) دارد نیازی به استفاده از داروهای تقویتی مثل انواع ویتامین*ها، کلسیم و... جهت جلوگیری از ریزش مو نیست و تجویز آنها هم دردی را دوا نخواهد کرد.
    حتی زیاده*روی در مصرف برخی از غذاها و حتی برخی گیاهان خود موجب بیماری می*گردد. به عنوان مثال زیاده*روی در مصرف ویتامین A علاوه بر عوارض مختلف، باعث ریزش مو نیز می*شود و این مساله بیشتر در کودکانی دیده می*شود که مادران با این تصور غلط که دادن ویتامین زیاده از حد به رشد کودک کمک می*کند، به طور مرتب به او داروهای مولتی*ویتامین می*دهند که البته با قطع این ویتامین*ها مشکل برطرف می*شود. بنابراین باید مساله «ویتامین*زدگی» و تصورات غلطی که در مورد مصرف این فرآورده*ها وجود دارد مورد توجه قرار گیرد و در این رابطه با پزشک متخصص مشورت شود.
    دکتر محمدعلی نیلفروش*زاده

ويتامينه کردن موها مبناي علمي ندارد!

گاهي مي*گويند فلان ماده گياهي يا فلان فرآورده شيميايي را روي سرتان بماليد تا موهايتان را تقويت کند. البته شما چنين سخني را از يک متخصص پوست نمي*شنويد بلکه اين حرف را کسي مي*زند که از ساختمان مو و پوست اطلاعي ندارد.
    در واقع هر چه قدر شما موادغذايي مختلف و انواع ويتامين*ها را روي موها بماليد تاثيري در افزايش رشد موها ندارد. بنابراين چيزي به نام «ويتامينه کردن موها» مبناي علمي ندارد و اين مساله تنها اسباب دست عده*اي جهت خالي کردن جيب مردم شده است. ممکن است سوال کنيد که پس وجود ويتامين*ها و پروتئين*هاي مختلف در شامپوها و فرآورده*هاي مو به چه دردي مي*خورد؟ در پاسخ بايد گفت که هر چند وجود اين مواد ممکن است به خاصيت نرم*کنندگي يک فرآورده و حالت دادن موها کمک نمايند اما تاثيري در تقويت موها ندارند و اغلب اضافه کردن آنها جهت جلب مشتري مي*باشد.
    به طور طبيعي تغذيه مو از طريق رگ*هايي که به ناحيه پاپي مو مي*رسند، صورت مي*گيرد. از طريق اين رگ*ها مواد مورد نياز براي تغذيه ريشه مو وارد مي*شود و در اختيار سلول*هاي سازنده مو قرار مي*گيرد و از سوي ديگر مواد زايد سلول*ها از طريق رگ*هاي همان ناحيه خارج مي*گردند. در صورتي که مواد مورد نياز براي رشد سلول*هاي سازنده مو کافي نباشد خواه اين مساله به علت کمبود کلي آن ماده در بدن باشد (مثلا به علل کمبودهاي تغذيه*اي) و يا به خاطر نقصان در خون*رساني، به موها باشد (مثلا به علل اشکالات عروقي) باعث ريزش مو و يا رويش موهاي غيرطبيعي مي*گردد بنابراين لازمه داشتن موهايي سالم و با طراوت، برخورداري از تغذيه مناسب و کامل مي*باشد، همچنان که اين قضيه در مورد تمامي اعضاي بدن صادق است. کمبودهاي تغذيه*اي علت شايعي براي ريزش مو نيست و نبايد هر کسي که دچار ريزش مو شد گناه را به گردن نوع تغذيه او بيندازيم. در مواردي که ريزش و يا خرابي موها به علت کمبود تغذيه باشد معمولا علايم ديگري هم در فرد مبتلا وجود دارد و اين*طور نيست که شخصي در سلامت کامل و بدون هيچ شکايت ديگري فقط موهايش بريزد بنابراين در يک فرد معمولي که تغذيه مناسبي (در حد معمول) دارد نيازي به استفاده از داروهاي تقويتي مثل انواع ويتامين*ها، کلسيم و... جهت جلوگيري از ريزش مو نيست و تجويز آنها هم دردي را دوا نخواهد کرد. حتي زياده*روي در مصرف برخي از غذاها و حتي برخي گياهان خود موجب بيماري مي*گردد. به عنوان مثال زياده*روي در مصرف ويتامين A علاوه بر عوارض مختلف، باعث ريزش مو نيز مي*شود و اين مساله بيشتر در کودکاني ديده مي*شود که مادران با اين تصور غلط که دادن ويتامين زياده از حد به رشد کودک کمک مي*کند، به طور مرتب به او داروهاي مولتي*ويتامين مي*دهند که البته با قطع اين ويتامين*ها مشکل برطرف مي*شود. بنابراين بايد مساله «ويتامين*زدگي» و تصورات غلطي که در مورد مصرف اين فرآورده*ها وجود دارد مورد توجه قرار گيرد و در اين رابطه با پزشک متخصص مشورت شود.
    متن امضای شما خلاف قوانین سایت است و توسط مدیریت ویرایش شد!!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط باران7
    نقل قول نوشته اصلی توسط lvlona
    سلام باران جون

مادر من موهای خودش تقریبا 100 درصد سفیده
    الان موهاش دکلره کامله و بلونده
    وقتی که ریشه موهاش در میاد چی باید بزنه که سفیدیارو بپوشونه و یکدست بشه بدون دکلره؟؟
    رنگهای روشن روی موی سفید باید با اکسیدان 1 ترکیب بشه واینکه چاره ای جز تکرار زود بزود رنگ نیست چون خیلی زود پاک میشه....

ممنون از جواب باران جون

روشنی موهاش پایه ی 10 هست. باید شمارۀ چند از رنگ مورو با اکسیدان 1 ترکیب کنه تا هم روشن باشه هم سفیدیارو بپوشونه؟

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط princess rozi
    سلام. ممنون میشم به سوال من هم جواب بدین.
    من ابروهام مشکیه . با روشی که معرفی کردین یعنی c9 با چند قطره اکسیدان 2 روشن کردم.روشی که باران جون داده بود.
    روشن شده ولی تنش نارنجی رنگه. علاوه بر این به رنگ مورد نظرم یعنی بور یا خیلی روشن تر از این نرسیدم. میشه بگین بقیه ابروهاشون رو چطور بور میکنن اونم با تن مورد نظرشون؟
    عزیزم من N10+ M8 با اکسیدان 9% می زنم عسلی میشه زردی و نارنجی ام نداره خیلی ام روشنه

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam1983
    سلام باران جون
    من یک سوال داشتم و می خواستم کمکم کنید. من موهام را دکوپاژ کردم و الان من موهام به رنگ شرابیه. ولی الان دلم می خواد موهام را مشکی کنم . ولی می ترسم که موهام بسوزه. لطفا می شه به من بگین که شماره رنگی و چه اکسیدانی، البته به چه میزانی باید بزارم. یک دنیا ممنونم. یک عالمه بوسسس:*
    عزیزم چرا نگرانی واسه چی بسوزه یه رنگ موی خوب بگیر مثل مارک بس یا ویلا شماره 1 با اکسیدان 6% + یه بند انگشت واریاسیون آبی . یه مشکی باکلاس میشه برو حالشو ببر

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط leily2
    نقل قول نوشته اصلی توسط leily2
    سلام و عرض خسته نباشید،من موهامو سه مرتبه n9زدم از بهمن گذشته به این ور ،سه هفته پیش n7فندقی زدم ولی ریشه موهام فندقی شد ساقه ها قهو های روشن در ضمن حلوی موهام هم یه مقدار تار سفید دارند که اصلا رنگ نگرفتن و تقریبا طلایی رنگ شدن ،تا به حال دکلره نکردم میخواستم با راهنمایی شما یه رنگ موی شیک بذارم تیره یا روشنش فرق نداره فقط میخوام تقریبا یه دست بشه و تارهای سفیدمو هم پوشش بده در عین حال رنگ شیکی باشه بسیار سپاسگذارم اگه جواب سوالمو بدین در ضمن من از صفحه اول دارم تمام مبحثها رو دنبال میکنم از وقتی که برای پاسخگویی میذارید خیلی ممنونم.
    پوستم روشنه و رنگ چشمام میشی یادم رفته بود این مورد در ذکر کنم.......[/quot

عزیزم من مشاور پوست مو زیبایی رنگ مو متد های آرایشی و . . . هستم . پوشش موهای سفید بدون دکلره امکان پذیر هست اما باید چند رنگ رو با هم ترکیب کنید تا کاملا سفیدی موها رو پوشش بده وهم رنگ شیک و یکدستی داشته باشید حالا من ترکیب چند رنگ رو براتون می زارم به سلیقه ی خودتون استفاده کنید .
    (تن طلایی : 6/34پیکشن+5/3نیرول+7/3کادوس یا 5/3اون+7/3بس یا 7/03 سلین+5/00ویلا)

(شکلاتی : 4/8ویلا+4/77ولا یا 6/97یانسی+5/7آلبورا یا 8/37اون+8/7بس+7KGآرت آگو)

(زیتونی : M4 یا همون 5/33+M4 اررویال یا 7OLive+ آلبورا M6

دودی : 6NC elgon +6/01 آرت اگو یا 4/1ایگورارویال +6/1 کمند +300/1 کلستون + 8/1 آلبورا

شاد وتندرست باشید

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    144
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaninfatemeh
    سلام
    ممنون میشم اگه جواب بدین
    من زیاد تخصصی در مورد رنگ مو ندارم موهام الان رنگ شدست خودم رنگ کردم حدود 2 ماه پیش توت مایه رنگ موی آنشرلی یا چه جوری بگم یه چیزی تو مایه های قهو های روشن که توش انگار نارنجی و زردی از همه رنگه خلاصه
    ولی دوس دارم موهام یا مشکی پر کلاغی کنم یا بادمجونی تیره دقیق نمی دونم بادمجونی تیره چه رنگی میشه یکی میگه همون قرمزه یکی میگه مشکیه که توش بنفش دیده میشه شنیدن کی بود مانند دیدن

اگه می شه راهنماییم کنین اولا من اصلا رنگ شرابی رو دوس ندارم پس اگه بادمجونی همون شرابیه بی زحمت بگین
    و 2 اینکه من خیلی زود از رنگ مخصوصا وقتی ریشه در میاد بدم میاد موی خودم خرمای مشکی کم رنگ یه همچین رنگیه واسه همین دوس دارم تیره شه که کمتر اعصابمو خرد کنه فقط تا حالا چند بار رفتم که مشکی کنم می ترسونن میگن اگه مشکی کنی تا 2 سال نمی تونی رنگ دیگه بزنی واقعا راهی نداره
    بعد یه سوال دیگه دوستان سشواریی وچود داره که مثلا یه جا ثابتش کنی خودش موهاتو سشوار کنه یعنی با یه دست سشوار نگیری یه دست دیگه شونه
    عزیزم رنگ بادمجونی اصلا شباهتی به شرابی نداره میتونی تو گوگل بزنی رنگ موی بادمجونی تا ببینی
    رنگش به بنفش بیشتر شباهت داره رنگش قشنگه اما اگه بخوای این رنگو استفاده کنی یا رنگ مشکی دیگه نمیتونی رنگی روش بزنی حتی با دکلره
    اگه بخوای بادمجونی کنی وقتی که ریشه هات در بیاد زیاد مشخص نمیشه
    هرکجا هستم باشم آسمان مال من است

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    144
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط MAH E MAN
    باسلام خدمت خانومای هنرمند یه سوال حیاتی؟ من حدودا یه ماه پیش موهام رو مشکی پر کلاغی کردم الان واقعا دلم رو زده .دوست دارم قبل از عید فطر یه تنوعی بدم مثلا موهام رو چند درجه روشن تر کنم یا یه لایت سبک توشون بندازم لطفا منو راهنمایی کنید چون خودم واقعا از رنگ مو سر در نمیارم.مرسسسسسسسسسسسسسسسس سسسی
    سلام عزیزم
    با عرض تاسف باید بگمموهاتو هیچ کاری نمیتونی بکنی چون مشکی زدی اصلا روش رنگ باز نمیشه حتی با دکلره
    مگه اینکه دکوپاژ کنی که اونم موهات خیلی خراب میشه یعنی مث پرچم دو سه رنگ میشه قهوه ای و مشکی
    روش باید چنبار رنگ بزاری تا کمی خوب شه
    هرکجا هستم باشم آسمان مال من است

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    82

سلام دوستان ممنون میشم من و هم راهنمایی کنین
    تقریبا یک ماه پیش با مشاوره با یکی از دوستام که دوره ارایشگری میبینه رفتم ارایشگاه و ازشون خواستم موهام و شرابی بادمجونی کنن دوستم بهم گفت این رنگ و بگیرم با واریاسیون بنفش ولی من رنگ و نگرفتم و اونا هم بهم گفتن این رنگ به درد سن شما نمیخوره و برای مسنترهاست
    ازشون خواستم برام شرابی در بیارن ولی نه فانتزی که زود قهوه ای بشه گفتن باشه ولی بعد از چند بار شستشو بازم قهوه ای شد حالا میخواستم بدونم اولا رنگ شرابی بادمجونی که با واریاسیون بنفش مخلوط بشه رنگی هست که به سن 24 سال جور در نیاد؟ و اینکه قشنگ میشه؟ کلا میخواستم نظرتون و در این باره بدونم؟ برم این رنگ و بگیرم بدم برام بذارن؟
    پوستم سفیده و چشمام قهوه ای روشن
    مرسی

• بانک بند ناف