نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree14Likes
  • 2 Post By bahargol
  • 3 Post By bahargol
  • 2 Post By mahshid
  • 2 Post By mahshid
  • 2 Post By mahshid
  • 1 Post By samira2009
  • 2 Post By Negara

موضوع: انواع پیش غذا با سس پستو

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

انواع پیش غذا با سس پستو

سس پستو یک سس ایتالیای هست که از ترکیبات ریحان تازه +دانه کاج +نمک درشت +سیر+و روغن زیتون و پنیر پارمیزان تهیه میشود
    این سس با پنیر موتزادلا و گوجه و کمی نان جاپاتا و زیتون یک سالاد اصیل ایتالیی هست
    با نودل یا پاستا هم غذایی لذیذ هست..و انواع پیش غذا ها با این سس درست میشود
    این سس در ایتالیا معنی مچاله شده میدهد
    باران67 و گیتار این نوشته را پسندیده.
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

2. بانک بند ناف

Re: انواع پیش غذا با سس پستو

قارچ با پستو
    تعدادی قارچ درشت را انتخاب کنید...قارچها را شسته و خشک کنید. پایه قارچهار ار با چرخشی ارام جدا میکنیم
    چند قاشق سس پستو را با ارد سوخاری دانه درشت مخلوط میکنیم کمی پنیر موتزادلای ریز خورد شده اضافه میکنیم و داخل قارچهارو با این سس پر میکنیم.روی هر کدام از قارچهارو یک تکه کوچک پنیر گودا یا پارمیزان میگذاریم و کمی قارچهاررا با روغن زیتون چرب میکنیم. ودر فر گرم با گریل روشن روی 180 به مدت 5 دقیقه قرار میدهیم
    yalda bano, باران67 و گیتار این نوشته را پسندیده.
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

شوغ ترت

شوغ ترت
    از شف طیبه عزیز..بهار جون اگه جاش اینجا نیست خودت زحمتش بکش

بز به فرانسوی میشه chevre شِوغ . حالا این پنیر ، پنیریه که با شیر بز درست شده . به انگلیسی بهش میگیم goat cheese . شیر بز و شیر گاو ساختار چربی یکسانی دارند. اما تفاوت بین اسیدهای چربشون باعث تغییر مزه در پنیر بز میشه و پرتئینش هم بالاتره. و دوست کلیه است. خلاصه اینکه چیز خوبیه.

خارجی ها زیاد ازش استفاده میکنند و مخصوصا اینکه غذای رژیمی باشه. من این torte ترت رو باهاش درست کردم. و با تمام اون سسهایی که توش به کار رفته یه طعم فوق العاده ای پیدا میکنه که من مجبور میشم همش رو یکجا تنهایی بخورم!!!

این شوغ رو با یه عالمه چیزهای خوب دیگه پرفوسور فرانسم واسم از اونور آب آورده بود ...از بس که مهربونه! حالا سر فرصت بقیه چیزها رو هم بهتون نشون میدم.

اگه پنیر بز گیرتون نیومد، من با فتا هم درستش کردم خوب میشه....ولی شوغ یه چیز دیگه است!

رسپیش رو برای این مقداری که درست کردم تقریبی واستون مینویسم ولی زیاد مهم نیست چون کم و زیاد کردنش به ذائقه خودتون بستگی داره

پنیر بز 3 ق غ

پنیر خامه ای 4 ق غ

پستو 2 ق غ

تپناد 2 ق غ

فلفل دلمه ای زرد کبابی 2 ق غ

فلفل دلمه ای قرمز کبابی 2 ق غ

توی یک کاسه گود و یا هر قالب دیگه ای که عشقتون کشید سلفون بذارید. چون اینطوری بعد راحت از ظرف جدا میشه

با کمی از مخلوط پنیر شروع کنید ( پنیر ها رو با چنگال مخلوط کنید که یکدست بشه) البته من برای اینکه ترکیب رنگی بیشتری داشته باشم. اول ته کاسه چندتا دونه گل خبازی یا گل پنیرک که رنگ بنفش خوشرنگی داره انداختم. شما میتونید حتی از چند تا برگ نعناع یا ریحون یا هر چیز دیگه ای استفاده کنید و یا اینکه ساده بذارید سفیدرنگ بمونه

قبلا توضیح دادم ولی باز هم میگم...فلفلها رو به سه یا چهار قسمت تقسیم کنید و توی فویل بذارید روش کمی روغن زیتون بریزید و نمک و فلفل و بعد توی فر 180 درجه به مدت نیم ساعت بذارید و بعد پوستش رو جدا کرده و با چنگال لهش کنید

باز یه لایه پنیر بریزید و با پشت قاشق صافش کنید

بعد یه لایه پستو و بعد یه لایه پنیر

یه لایه فلفل و باز یه لایه پنیر

در آخر یه لایه تپناد. و بعد یه لایه پنیر. البته لایه ها رو میشه به دلخواه تغییر داد

بعد لبه های سلفون رو روش برگردونید تا روش کاملا پوشیده بشه ( پس باید از اول یه تیکه بزرگ سلفون ببرید) و یه قوطی یا ظرف سنگین روش بذارید و بعد توی یخچال تا فرداش! ( نه یه وقت برید سروقتش ها! تحمل داشته باشید ... صبر چیز خوبیه. البته میتونید از یه کاسه بلوری استفاده کنید که ببینید توش چه خبره!)

برای برگردوندنش هم که کافیه یه بشقاب بذارید روی کاسه و بعد که برش گردوندید، سلفون رو جدا کنید

برای سروش ... باگت رو اریب ببرید و تست کنید و کنار ترت بذارید و بعد مهمونها باید با چاقو روی نونها از این مواد بکشن و میل کنن
    کنار غذاهای گوشتی چیز خوبیه. من همراه با استیک مرغ خوردمش. البته چند روز طول کشید تا تمومش کردم ولی خالی خالیش هم خیلی حال داد!

دلیلش طعم کریمی شوغه. و همینطور فلفل کبابی که خیلی دوست دارم و از همه مهمتر پستو و تپناد... خلاصه چیزی توش نیست که من عاشقش نباشم
    دوتا کلمه توی این پست طیبه جون پایین دستورش می ذارم
    لطفا مطالعه کنید:
    http://mamisite.com/forum/t4234.html

پستو

پستو

Pesto پستو یک پای ثابت غذاهای ایتالیاییه. مواد اصلی این سس ریحان و سیر و روغن زیتون و پنیر پارمزان و پاین نات یا گردوه. کلمه پستو یعنی "له شده" و اهالی "جنوا" در ایتالیا از له کردن یکی از غذاهایی که با پنیر و ریحان محلی ساخته میشده این سس رو اختراع کردند و از اون به بعد در دنیا رواج پیدا کرده . اصطلاح فرانسویش pistou هستش و در ورژن فرانسویش جعفری اضافه میشه و دیگه مغز نداره . کاربردش هم در پاستا و سایر غذاهای ایتالیایی زیاده. اگه میخواید پستو رو برای روز مبادا فریز کنید بهش پنیر اضافه نکنید و فریزش کنید و هنگام مصرف پس از دیفراست کردن پنیر رو اضافه کنید.

ریحان 2 لیوان

پنیر "پارمجانو رجیانو" یا " پارمزان" ½ لیوان ( پنیر "پکورینو رمانو" هم میتونید استفاده کنید ولی سوال اینجاست که آیا اصلا این پنیرها در بازار موجوده؟!)

روغن زیتون ½ لیوان

گردو 3/1 لیوان

سیر 3 حبه

نمک و فلفل

پنیر پارمزان ( جالبه که روی بسته ، کاله نوشته پارمسان!!!! چرا؟ بیسوادی!) یا به تلفظ ایتالیایی پارمجانو رجیانو ( پارمژان هم بعضا گفته میشه) یعنی از پنیرهای مورد علاقه منه ( طعم کریمی بسیار غنی و خوشمزه ای داره که اگه کالری بالایی نداشت مینشستم خالی خالی میخوردم) که توی این شهر خراب شده ما نایابه! به چند جا سفارش دادم بیارند که اگه آوردند خبرتون میدم چند بسته ذخیره کنید. جالبه که کاله از اینهمه محصولی که داره فقط شیر و ماست و فتا میفرسته اینجا!!! خاک برسرشون کنند

اول از همه گردوها رو بلند کنید ( چون اگه همه چیز رو با هم بریزید توی بلندر گردوها خوب له نمیشه)

ریحان رو اضافه کنید و با گردو میکس کنید بعد سیرها رو اضافه کنید

حالا روغن زیتون رو کم کم اضافه کنید و هر بار کار رو متوقف کنید و مواد رو از دیواره بلندر جدا کنید. مواد که کرم مانند شد، پنیر رو اضافه کنید و در آخر نمک و فلفل
    از این مقدار مواد 1 لیوان پستو بدست میاد که من نصفش رو گراتن کدو درست کردم ( رسپیش در پست بعدی خواهد آمد) و با نصف دیگش پستو پیتزا که باز از پیتزاهای ایتالیاییه ( رسپیش رو تصمیم ندارم بذارم چون ایرونیها پیتزای بدون گوشت دوست ندارند! من که از این مدل پیتزاها خیلی دوست دارم)
    پستو به دلیل داشتن سیر طعم تندی داره و با همه چیز ترکیب خوبی ایجاد میکنه . میتونید با ماکارونی هم امتحانش کنید. این پست رو جداگونه گذاشتم که بشه راحت بهش مراجعه کرد ، چون غذاهای زیادی هستند که توی رسپیشون پستو نیاز دارند و متاسفانه توی بازار پستو آماده وجود نداره و مجبورید خودتون درستش کنید.
    گیتار و باران67 این نوشته را پسندیده.
    لطفا مطالعه کنید:

Wink تپناد

تپناد

چه طوری تلفظ میشه؟ تَپِناد "Tapenade" . فتحه و کسره اش رو میبینید؟ اگه نمیبینید... اینجوریه : tap-e-naad

حالا اصلا چی هست؟ قبلا پستو رو یاد گرفتید. اون یک سس بسیار معروف ایتالیاییه. این یکی یک سس معروف فرانسویه که مثل پستو کاربرد زیادی داره پس جداگانه پستش میکنم تا فردا که یکی از کاربردهاش رو تایپ کنم.

تپناد یک جور پوره زیتونه که یه چیزیه مثل زیتون پرورده ولی خوشمزه تر. مواد اصلیش زیتون سیاه و کیپر و آنچوی و روغن زیتون و سیره

زیتون سیاه رو میتونید به سادگی از فروشگاهها تهیه کنید ولی کیپر...چی هست؟ در منطقه ما به لگجی معروفه. بچه که بودم توی خونه مادربزرگم بوته های گنده اش بود و چون گلهاش بعد از شکفته شدن به طرز وحشتناکی مورچه میزنه من اسمش رو گذاشته بودم گل مورچه. چون فصلیه همه وقتی پیدا نمیشه پس باید ترشیش رو از ترشی فروشیها خریداری کنید ( کیلویی 4000 تومن) هرچی دونه هاش ریزتر باشه خوشمزه تره.

این هم توضیحش توی ویکیپدیا:

کَبَر، لگجی، لیجین، خاروک یا علف مار (نام علمی: Capparis spinosa) یکی از گیاهان است. کبر از راسته میخک*سانان (Caryophyllales)، تیره کبریان (Capparaceae)، سرده کبرها (Capparis) است.

کبر در ایران از جمله در بلندی*های بالای ۲۵۰۰ متر در استان فارس ،بوشهر، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد می*روید. در منطقه نوجین از توابع شهرستان فراشبند در جنوب غرب استان فارس یکی از مرغوبترین میوه*های گیاه کَبَر که به زبان محلی به آن لیجین یا لگجی گفته می*شود به دست می*آید که بعد از تلخی زدایی از آن ترشی تهیه شده و یا به صورت خام وارد بازارهای شهرستانهای مجاور به خصوص کازرون می*گردد.مرغوبیت میوه کَبَر یا لیجین در این منطقه می*تواند بستر مناسبی را برای سرمایه گذاری حتی صادرات به کشورهای اروپایی فراهم نماید.

این از کیپر. حالا آنچوی چیه؟ ویکیپدیا میگه:

موتوماهیان یا آنچوی*ماهیان (Engraulidae) نام یکی از خانواده*ها از ماهیان است.

ولی ما اینجا بهش میگیم "مُتو" من دوست دارم و خوشمزه است اما اینبار توی تپنادم متو نریختم. در هرصورت میتونید از بازار ماهی فروشها تهیه کنید.

تپناد در جنوب فرانسه رایجه و روی نان مالیده شده و به عنوان اردور استفاده میشه و یا روی فیله ها مالیده شده و در مین کرس یا غذای اصلی مصرف میشه.

کاربرد های زیادی در انواع کراستینی ، پاستا و پیتزا داره ولی من باهاش "شِوغ تُرت" درست کردم که فردا تایپش میکنم.

زیتون سیاه بدون هسته 200 گرم

کیپر 100 گرم

سیر 4 حبه

روغن زیتون 1 لیوان

آبلیمو 1/4 لیوان

آنچوی 100 گرم

من آنچوی رو حذف کردم و برای روغن زیتون از روغن زیتون سیاه استفاده کردم ( یک کم از روغن زیتون عادی رنگش تیره تره ولی هیچ تاثیر خاصی روی رنگ یا کیفیت تپناد نداره :P )

به سادگی هر چه تمام تر همه مواد رو بلند کنید! ( خدا بیامرزه اون کسی رو که این بلندر رو اختراع کرد!)

نمک نریزید چون زیتون خودش شوره. فلفل نریزید چون سیر طعمش رو تند میکنه. بعد از خوردنش هم حتما مسواک بزنید!

اگه از پستو خوشتون اومده بود از تپناد هم خوشتون میاد در غیر این صورت اصلا به خودتون زحمت ندید.

من چون نمیتونستم تا فرداش صبر کنم که "شوغ ترت" آماده بشه ، روی برشهای نون جو و یک ورقه پنیر واسه خودم سروش کردم! خیلی طعمش رو دوست دارم
    گیتار و باران67 این نوشته را پسندیده.
    لطفا مطالعه کنید:

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

شوغ ترت و سس پستو

منم شوغ ترت رو درست كردم .واقعن خوشمزه اس و طعم بي نهايت جديد و دوست داشتني البته مهمونام چون سير داشت زياد دوس نداشتن (بي سليقه ها )
    شما هم اگه همچين مهمونايي دارين سس پستو رو كم سير درس كنين
    تنها مشكلي كه داشتم پهن كردن لايه پنير بود كه خيلي سخت بود و به قاشق مي چسبيد و اعصابم رو خرد ميكرد.
    مزه فلفل دلمه اي كبابي لاي پنير ها عالي بود.من همش ميرم سر يخچال و ميخورم .هنوز با نون امتحان نكردم ولي بايد خوب باشه

[/IMG]

[/IMG]
    باران67 این نوشته را پسندیده.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

Re: شوغ ترت

[quote="mahshid"]شوغ ترت
    از شف طیبه عزیز..بهار جون اگه جاش اینجا نیست خودت زحمتش بکش

بز به فرانسوی میشه chevre شِوغ . حالا این پنیر ، پنیریه که با شیر بز درست شده . به انگلیسی بهش میگیم goat cheese . شیر بز و شیر گاو ساختار چربی یکسانی دارند. اما تفاوت بین اسیدهای چربشون باعث تغییر مزه در پنیر بز میشه و پرتئینش هم بالاتره. و دوست کلیه است. خلاصه اینکه چیز خوبیه.

خارجی ها زیاد ازش استفاده میکنند و مخصوصا اینکه غذای رژیمی باشه. من این torte ترت رو باهاش درست کردم. و با تمام اون سسهایی که توش به کار رفته یه طعم فوق العاده ای پیدا میکنه که من مجبور میشم همش رو یکجا تنهایی بخورم!!!

این شوغ رو با یه عالمه چیزهای خوب دیگه پرفوسور فرانسم واسم از اونور آب آورده بود ...از بس که مهربونه! حالا سر فرصت بقیه چیزها رو هم بهتون نشون میدم.

اگه پنیر بز گیرتون نیومد، من با فتا هم درستش کردم خوب میشه....ولی شوغ یه چیز دیگه است!

رسپیش رو برای این مقداری که درست کردم تقریبی واستون مینویسم ولی زیاد مهم نیست چون کم و زیاد کردنش به ذائقه خودتون بستگی داره

پنیر بز 3 ق غ

پنیر خامه ای 4 ق غ

پستو 2 ق غ

تپناد 2 ق غ

فلفل دلمه ای زرد کبابی 2 ق غ

فلفل دلمه ای قرمز کبابی 2 ق غ

با سلام ببخشيد تپناد چي هست؟
    بعد اين شوغ ترك و ميشه به عنوان پيش غذا گذاشت جلوي مهمان؟
    اون پنير زرد رنگ چي بود؟

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

Re: انواع پیش غذا با سس پستو

پستو Pesto

راستش این پیش غذا با پستو نیست فقط خود پستوئه اما جای دیگه ای پیدا نکردم بذارمش. این سس پستویی هست که چند روز پیش درست کردم. می خوام فردا باهاش پاستا درست کنم. میام لینکشو می ذارم.

مواد لازم برای یک لیوان پستو

1 لیوان فشرده ریحان
    یک چهارم پیمانه پنیر پارمژان
    یک چهارم پیمانه روغن زیتون
    یک ششم پیمانه گردو
    1 حبه سیر خام
    نمک و فلفل

من در 123 درست کردم اما باید خیلی مواظب باسید که مایعات داخل موتورش نشه. خوردکن بهتره اما باید اونجوری مقدار مواد بیشتر باشه.
    گردو رو در 123 خورد کنید. ریحان رو اضافه کنید و دوباره خورد کنید. بعد سیر اضافه و خورد شود. بعد روغن زیتون اضافه و خورد شود. بعد پنیر پارمژان اضافه و خورد شود. بعد هم بنا به ذائقه نمک و فلفل اضافه کنید.

پستو رو می تونین داخل پاستا اضافه کنین یا روی نان سیر بمالین یا با نان سوخاری شده و یا چیپس تردیلا به صورت دیپ بخورید.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com