نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree43Likes

موضوع: مرغ با سس خامه و قارچ

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 9
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    15
    پسند کرده
    0

مرغ با سس خامه و قارچ

اول از همه: این غذا خیلییی خوشمزه است!

دوم از همه:
    مواد لازم برای 4-5 نفر:

کره: 30 گرم
    فیله مرغ: 300-400 گرم
    قارچ ورقه شده: 350 گرم
    خامه: 200 گرم
    سیر له شده (یا ریز رنده شده): یکی دو حبه ( قابل جایگزینی با پودر سیر اگه نگران بوش هستید)، قابل افزایش اگه عاشق سیر هستید!
    نمک . فلفل

مواد دلخواه:
    آب مرغ : نصف پیمانه
    پیازچه ریز شده
    پنیر گودا
    زعفرون
    خوب، برای درست کردن یه غذای خوشمزه، اسون و بلا نسبت مهمون های شما "چشم مهمون در آر آماده اید؟

کره رو آب می کنیم و توی ماهی تابه می ریزیم، هر طرف فیله های مرغ رو حدود 4 دقیقه توش سرخ می کنیم.

بعد از سرخ شدن فیله ها رو بر می داریم و به یه ظرف دیگه منتقل می کنیم. سیر و قارچ ها رو توی ماهیتابه می ریزیم و با کره تفت می دیم.

وقتی که آب قارچ ها کشیده شد آب مرغ رو ( دلخواهه، اگه دوست نداشتید همون قدر آب جوشیده) اضافه می کنیم. نمک و فلفل و پودر سیر رو هم با آب اضافه می کنیم.

یکی دوتا جوش که زد خامه رو بهش اضافه می کنیم و هم می زنیم.

حالا اگه خیلی خارجکی هستید این سس رو روی فیله ها بریزید. غداتون آماده سرو می باشد!

اما اگه مثل من تا غذا جا نیفته به دلتون نمی چسبه می تونید فیله ها رو برگردونید توی ماهیتابه و بذارین 4-5 دقیقه (بیشتر نه!) روی شعله کم با سس بمونه.

به همین سادگی (نیم ساعت بیشتر طول نمی کشه) غذاتون آماده است! بفرمایید نوش جان!

سوم از همه: گفتم که خیلی خوشمزه است! من تا حالا ندیدم کسی رو که عاشق این غدا نشده باشه!

چهارم از همه:
    نکات بسیار مهم! درواقع فوت و فن مربوطه که حاصل 4 سال پختن این غذا در شادی و غم می باشد!

1- می تونید به جای فیله از سینه مرغ هم استفاده کنید، فقط بهش زمان کافی بدین که سرخ بشه.

2- اگه رنگ قارچ براتون مهمه وقتی قارچ ها رو اضافه کردید یه چیکه آب لیمو اضافه کنید، اما دقت کنید که کم باشه، مزه اش نباید حس بشه.

3- اگه آب مرغ بزنید محصول نهایی ایرانیزه تره و اگه آب خالی بزنید مزه خارجکی تری داره، پس با توجه به ذائقه خودتون و مهمون ها در این مورد تصمیم بگیرید. بدون آب مرغ مزه خامه بیشتر خودش رو نشون می ده.

4- می شه توی آب یا آب مرغ کمی زعفرون اضافه کرد.به ویژه اگه آب مرغ می زنید اینجوری زرد خوش رنگ تری می شه، اما اگه فقط آب اضافه کردید می تونید زعفرون نزنید، سفیدش هم قشنگه!

5- برای تزیینش می تونید از پیازچه یا پنیر گودای رنده شده استفاده کنید. البته مال من بدون تزئینه!

6- می تونید با برنج، نون یا پاستا سرو کنید. اگه می خواهید با پاستا سرو بشه قطعات مرغ رو ریزتر کنید! من این نوع پاستا رو توی پاستا فروشی های مشهوری خوردم، ایده تزئین با پنیر گودا رو هم از همون جا گرفتم!

7- اگه خیلی عجله دارید تا فیله ها داره سرخ می شه قارچ ها رو بشورید و خورد کنید، 10 دقیقه به نفعتون می شه!

8- این غدا به هیچ عنوان با رژیم سازگار نیست! پس برای این یه وعده رژیمتون رو کنار بگذارید، ولی با مقدار خامه و کره اش شوخی نکنید. دنبال جایگزینی شون هم نباشید! بد می شه

9- خیلی آسونه، هیچ مشکلی پیش نمیاد حتی اگه اولین بار واسه ی مهمون بپزید!

حالا آستین ها تون رو بالا بزنید و درستش کنید دیگه! عسکاتونم بذارید که منم ذوق کنم!

**این دستور رو 4-5 سال پیش از کتاب " آشپزی آسان یا چگونه دل همسر خود را به دست آورید" مال رویا ارباب زاده مظفری از دفتر نشر فرهنگ اسلامی برداشتم و البته کمی تغییر دادم!
    mitra40, nosa, مامان السا و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    15
    پسند کرده
    0

Re: مرغ با سس خامه و قارچ

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam Banoo
    عارفه جون طعمش تو مایه های چیکن استرگانف هست دیگه .آره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط titi.jan
    مریم قاعدتا باید همون باشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط دخترک
    به عنوان یک بشری که این مائده ی آسمانی ساخته ی دست عارفه رو خورده و عاشقشه، اذعان می کنم که شگفتا! این غذا مزه ش با چیکن استروگانف فرق فوکوله!!
    با تشکر از دخترک و تی تی! مریم جون منم مثل ساره فکر می کنم مزه اش بااستراگانف فرق می کنه، اما اگه اون رو دوست داشته باشی از این هم خوشت میاد... اون توی دستورش سس سفید داره و خامه توش اجباری نیست در حد دانش ناقصی که من دارم، و سیر توی این یکی طعم دهنده خیلی مهمیه، که استراگانف نداره...و در کل مزه این به نظر من بهتره :)
    همزاد جونی مرسی که از دستپختم تعریف نمودی! دلم واست قد یه مورچه شده....
    nosa این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

سلام
    من 1 غذا مشابه این میدرستم که خیلی جالبه پیشنهاد میکنم درست کنید

این غذا چون به روش چینی درست میشه اسمش مرغ سوته است
    سوته کردن 1 روش پخت در آشپزی هستش که روی شعله زیاد و با سرعت مواد رو هم میزنن بگریم
    همه اندازه هام حدودیه فقط واسه خالی نبودن عریضه

مود لازم برای مرغ سوته برای حدود 8 نفر

سینه مرغ فیله شده : 1 عدد
    قارچ : 1 بسته بزرگ
    جعفری خرد شده : 1 استکان
    خامه : حدودا 4 ق س
    مایونز : حدودا 4 ق س
    ماست : 6 ق س

مواد لازم برای مزه دار کردن
    سرکه : به میزان لازم ( از جانشین دیگری لطفا استفاده نکنید)
    ادویه ( این ادویه کاملا سلیقه ای است) من خودم چون این غذا را با نودالیت سرو میکنم از ادویه درون بسته استفاده میکنم)

طرز تهیه :
    مرغها را به اندازه بند انگشت ریز میکنیم و بعد از افزودن اویه در سرکه میخوابانیم هرچه بیشتر بهتر 5 ساعت یا بیشتر
    قارچها را نیز به اندازه معقول درآورده و تفت کامل میدهیم
    مرغهای مزه دار را توی ماهی تابه ریخته شعله را زیاد زیاد کرده و به سرعت هم میزنیم خدودا 5 الی 8 دقیقه کافی است
    فارچها رابه مرغها اضافه کره و کمی تفت میدهیم
    حال ماست + مایونز+ خامه+ جعفری را مخلوط کرده روی مرغها و قارچها ریخته و سریع هم میزنیم
    حدود 2 دقیقه کافی است
    * این غذا اصلا با برنج خوشمزه نیست.
    * اصلا رژیمی نمی باشد چون فوق العاده پر کالری است و چرب سعی کنید با نوشابه میل کنید
    * بهترین سرو با نودل است .
    من از نودل بدم میاد ولی نودل با این مرغ محشره

هرکی درست کرد بیاد بگه چطور شده.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    15
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sonya_bt63
    سلام
    عارفه جان پنیر گودا رو پس کی باید اضافه کرد؟
    عزیزم پنیر گودای رنده شده رو بعد از سرو غذا به عنوان تزیین روش می ریزیم. من توی این سری که پختم و عکس گرفتم استفاده نکردم ازش.

parisa jon آواتار ها
    میزان امتیاز
    69
    پسند شده
    1577
    پسند کرده
    245

اول 2 تا پیاز متوسط رو توی مقدار کمی روغن تفت دادم بعد تکه های مرغ رو گذاشتم روی پیاز ها و بهشون کمی نمک و فلفل زدم ، در ظرف رو گذاشتم و باشعله کم هر طرف مرغ رو حدود 4 دقیقه تفت دادم بعد مرغ ها رو توی یه ظرف پیرکس گذاشتم 2 حبه سیر خام رو از وسط نصف کردم و اطراف مرغ ها گذاشتم و روی مرغ ها آویشن پاشیدم روی ظرف رو فویل کشیدم و به مدت 1 ساعت گذاشتم توی فر. سس قارچ رو هم به این ترتیب درست کردم که قارچها رو توی مقدار کمی روغن زیتون تفت دادم بعد شیر رو اضافه کردم و بعد از 5 دقیقه کمی آرد(1 قاشق به ازای 1 لیوان شیر) به سس اضافه کردم بهش کمی نمک و فلفل زدم و گذاشتم رو شعله کم تا به خوبی به غلظت مورد نظر برسه. من هویج و کدو واسه دورچین انتخاب کردم و اونها رو هم توی یه ظرف پیرکس که با کمی روغن چربش کرده بودم گذاشتم توی فر.

ستار, بهارسادات, mitra40 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    knowledge is power (دانش قدرت است)

ناظر کیفی انجمن
    دخترک آواتار ها
    ساره.ر
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    1965
    پسند کرده
    534

من این غذای خوشمزه رو به یاد دوست جونم عارفه که دوره فعلا ازم پزیدم باز:)
    با اولین دستورِ تاپیک.
    با نودل سروش کردیم

و حالشو بردیم:)
    nilufari, nosa, m1361 و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    pink girl آواتار ها
    آیدا
    نوشته های وبلاگ
    69
    میزان امتیاز
    513
    پسند شده
    16904
    پسند کرده
    2490

ویترین مدال ها

مرغ با سس قارچ
    پیاز را خلال باریک کرده سرخ کردم . مرغ هم با کره سرخ کردم با پیاز گذاشتم بپزه . سس شیر را با کره , دو قا شق ارد سفید و شیر درست کردم .
    در یک تابه قارچ را باز با کمی کره و باحرارت بالا تف دادم طوری که آب نندازه و سیاه نشه بعد قاطی سس سفید کردم و گذاشتم ۲۰ دقیقه س بپزه و غلیظ بشه .
    سپس با مرغ قاطی کردم و ۱۰ دقیقه دیگه زمان دادم تا جا بیفته . موقع سرو هم از خامه و سیب زمینی استفاده کردم .تزیین هم با ۳ تا قارچ و دونه فلفل هستش . دستش پنیر و نخود سبز هست و داره با کاهو اسکی میره .

ویرایش توسط pink girl : ۱۳۹۳/۱۰/۲۹ در ساعت ۱۲:۴۵ قبل از ظهر
    گیلاس من, amir mami, nilufari و 13 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

كارولين آواتار ها
    میزان امتیاز
    290
    پسند شده
    6365
    پسند کرده
    3239
    مرغ با سس خامه و قارچ خيلي خوشمزه كه ما با ماكاروني نوش جان كرديم
    نام: image.jpg نمایش: 440 اندازه: 102.4 کیلو بایت
    خورش آلو زرشك

ویرایش توسط كارولين : ۱۳۹۴/۰۷/۲۱ در ساعت ۰۳:۱۱ قبل از ظهر
    nusha92, m1361, باران67 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    مهم نداشته هات نيست!

مهم اينه كه عاشق داشته هات باشى...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین