نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree16Likes
  • 1 Post By sarasim
  • 6 Post By sarasim
  • 3 Post By سميه سبحاني

موضوع: انگور ژله ای

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

انگور ژله ای

مواد لازم:
    3ق چ ژلاتین
    4 ق غ آب سرد
    100 م ل آب میوه
    ژلاتینو می پاشیم روی آب سرد و به روش بن ماری تو آب حلش می کنیم بعد آبمیوه جوشیده رو بهش اضافه می کنیم و هم می زنیم تا حسابی ژلاتین توش حلبشه.
    حال باید ظرفشو بذاریم کنار تا خنک بشه بعد می گذاریم توی یخچال تا یه کمخودشو بگیره باید تاحدی باید سفت بشه که وقتی از مایع توی سرنگ می ریزیم(بدون سوزن) ازش بتونه با غلظت بیرون بیاد.
    دسری که از قبل آماده کردیم که با انگور ژله ای تزیینش کنیم باید حسابی خنک باشه.
    با سرنگ بصورت دایروی به شکل دانه انگور خیلی آروم تزریق می کنیم روی دسرهمون موقع تزریق ژله خودشو می بندهاگه می خواین تپلتر بشه یه سری روی سریقبلی تزریق می کنیم.
    وقتی انگور زیریا گرفت روییا رو هم به همین روش درست می کنیم. فقط بایداین کار رو به آرامی انجام بدین اگه هنگام تزریق ژلتون ولو شد باید بازمبذارین یخچال تا غلظتش به حدی برسه که روی دسر روون نشه.

Re: انگور ژله ای

مامان گلی**3 نوشته است:
    سارا جون دستت درد نکنه خیلی قشنگ شده فقط اگه امکان داره خییییییییییییلی توضیح بده. یعنی ژله ها رو روی دسر ریختی؟ بعد پهن نمی شد؟ فوری می بست؟ بعد گرد بودن؟

leily نوشته است:
    sarasim جان اونوقت ردیف بعدی دونه های انگور رو چطوری درست کردی؟ منظورم اونایی هست که روی سطح دسر نیستن و بالاتر قرار گرفتن.
    ممنون

مامان گلی نازنین ژله هامو که درستیدم گذاشتم قشنگ نیم بند بشه بعد توی سرنگ ریختم بدون سوزن بعد به حالت دایروی روی دسر تزریق کردمو همینجور دایره ام را کوچیکتر کردم و دستم را بالا تر اوردم تا یه نیم کره روی دسرم ایجاد شد.
    (این توضیح یه دونه گول گ.لی بود)
    بعد که دونه های زیر انگور تموم شد دونه رویی هارو هم همینجوری روی دونه زیریا درست کردم.
    راجع به گردالی شدنم خودت قضاوت کن خواهر جون نیم کره شده دیگه
    مارلو این نوشته را پسندیده.

ایلار جون اون ژله تیره ها با سن ایچ البالو درست شده اون شفافا هم با اب و رنگ و اسانسه

محبوبه جون برای برگا ژله سبز اماده رو با یه لیوان ابجوش مخلوط کردم به روش بن ماری گذاشتم کامل حل بشه بعد تو یه پیرکس کوچیک ریختم گذاشتم یخچال بسته که شد راحت میشه به شکل برگ برشش زد.
    مریم جون فکر کنم با ژله اماده شده با 3/4 لیوان یا نیم لیوان اب جوش بشه این کارو کرد امتحان نکردم اون کیکا روهم تو قسمت شارلوت اگه بری کامل توضیح داده شده عزیزم

ممنون شانلی جون پس کو کارت درستش کردی؟
    ببین من بازم درست کردم خیلی دوستش دارم.

irandokht216, مامان غزل, Homaa و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    117
    پسند کرده
    0

من اين ژله رو چند ماه پيش درست كردم كار خيلي جالبيه ولي خيلي دردسر داشت فكر نكنم ديگه بخوام درستش كنم دقيقا 2 ساعت درگيرش بودم
    irandokht216, مامان غزل و m1361 این نوشته را پسندیده.

به قلب مهربانت بگو:چیزی وجود ندارد که یادت را از خاطرم ببرد،
    حتی فاصله ها!!!

لطفا مطالعه کنید:
    http://mamisite.com/forum/t4234.html