نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree327Likes

موضوع: سير ترشي

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 82
صفحه 3 از 11 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

فرشته ایاز
    میزان امتیاز
    17
    پسند شده
    730
    پسند کرده
    306

Re: سير ترشي

زنداداشم شماليه واون هميشه در تابستان وقتي هوا گرمه سير ترشي را درست ميكنه . اول قسمت ريشه اونو خوب تميز كرده و سيرها را 2 تا 3 روز جلوي افتاب قرار ميده . هر چند وقت يكبار هم اونا را جا به جا ميكند تا سيرها خوب خشك بشن .بعد درون شيشه تميز ريخته 1رديف سير و1 رديف نمك ميريزه و تا اينكه شيشه پر بشه .حالا روي اون سركه قرمز بريزيد و در شيشه را محكم كنيد . در هفته اول ودوم هر وقت ديديد سركه از سطح سير كمتره روش سركه بريزيد . تا افتاب هست جلوي افتاب و وقتي هوا سرد شد و افتابي در كار نبود بيرون از يخچال هر جا كه دوست داشتيد نگهداري كنيد . اگه خواستيد زود برسه به اون نبات -يا شيره انگور -ويا شكر قرمز - يا عسل اضافه كنيد . ترجيحا هيچكدام من دوست دارم سير ترشي خودش بمونه تا شيرين بشه .هر چه مدت نگهداري طولاني باشه سير ترشي شما خوشمزه تر ميشه.
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    در زندگی از 3 چیز دل نکنید.(1- دوست داشتن 2-لبخند زدن-3-رویاها

2. بانک بند ناف
    parisa jon آواتار ها
    میزان امتیاز
    69
    پسند شده
    1578
    پسند کرده
    245

سلام.منم دیروز سیر ترشی امسالم رو گذتشتم تو شیشه.پارسال هم درست کردم.می خوام هر سال یه شیشه بزارم.و تا 7 ساله نشده ازش استفاده نکنم.همه اصول رو(شستن و خشک شدن شیشه و سیر ها رو)رعایت کردم.از سرکه خرمای طبیعی هم استفاده کردم.سیر ها هم تازه بودن.میگن سیر ترشی که 7 سال مونده باشه خیلی خاصیت داره.با توجه به اینکه من اهواز هستم و اینجا هوا گرمه به نظرتون بزارمش تو آفتاب خراب نمیشه؟چند روز بزارم تو آفتاب؟
    knowledge is power (دانش قدرت است)

karena آواتار ها
    میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    1004
    پسند کرده
    865

کسی میدونه علت ترد نشدن سیرترشی چیه؟؟مال من یه حالتی مثل وقتی خیار پلاسیده و نرم میشه !!! اون جوری بود سیرم
    چراااا؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط شادیا نمایش پست ها
    ببخشيد با اجازه عزيزم فكر كنم اين سيرهايي كه الان تو بازار توي توري بسته بندي ميشن سبز و پلاسيده ميشن سعي كن سير هايي كه انتخاب ميكني از اينايي كه باز هستند و كمي روي پوست سير خطهاي قرمز داره وكمرنگ اين نوع سير براي سير ترشي عاليه . تا نظر اهل فن چي باشه . البته من هميشه با سير خشك سير ترشي گذاشتم و سير تازه را امتحان نكردم .
    نقل قول نوشته اصلی توسط karena نمایش پست ها
    بچه ها با سیر تازه هم میشه سیرترشی انداخت؟؟کپک نمیزنه؟//
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرزانه1345 نمایش پست ها
    یه روزخانم نمیرانیان میگفتن که این سیرهایی که توی توریه(چینی)هستن ووقتی سرکه ونمک ید دار روش ریخته بشه سبز میشن.برای سیرترشی همون سیرهای ایرانی که پوستشون به صورتی میزنه مناسبه

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    276
    پسند کرده
    77

این سیر ترشی را چندروز پیش درست کردم تعریف ازخودنباشه سیرترشی هام خیلی خوب میشن.من معمولا هرسال ترشی سیر می اندازم (از اول ازدواج)بعد میذارم بمونه برای سالهای بعد،الان داریم سیر ترشی سال76را استفاده میکنیم. روش تاریخ میزنم ومیذارم دوسه سالی توی انباری بمونه .مدام بهش سر میزنم تا اگر سرکه کم کرده بود بهش سرکه اضافه میکنم(راستی موقعی که میخوام درست کنم بهش علاوه بر نمک ،نعناع خشک هم میزنم)،بعد از این مدت اونا را میریزم توی کوزه های سفالی ودیگه بهشون کار ندارم تا موقع خوردن.

سوهی و باران67 این نوشته را پسندیده.
    فراموش مکن که برای کشتی های بی حرکت موج ها تصمیم می گیرند.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    9
    پسند کرده
    0

سلام هیون عزیز.من هر سال سیر ترشی درست میکنم والان سیرترشی دارم که قدمتش 18 ساله ولی خود سیر ترشی ها کاملا له شده و فقط از سیر پوستش توی ترشی باقی مونده.وقتی سیر ترشی مرحمتی پدرتون رو دیدم خیلی جا خوردم یعنی سیر ترشی 40 ساله و اینقدر خوب مونده؟پس اشکال کارم کجاست که مال من کاملا پوک شده؟ضمنا از قدیم همیشه میگفتا سیر ترشی 7ساله دواست کسی میتونه پاسخی به من بده که سیر ترشی کهنه داروی چه دردیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط شادیا نمایش پست ها
    من شنيدم سير ترشي 7 ساله براي دردهاي روماتيسمي و مفاصل خوبه . اگه دقت كرده باشين در شمال به خاطر رطوبت هوا بيشتر از همه جا از سير ترشي استفاده ميشه . ولي باز هم اگر كسي اطلاعات بيشتري داره منم مايلم بيشتر بدونم .

مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    104
    پسند شده
    10426
    پسند کرده
    1255

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط katayoon a
    سلام هیون عزیز.من هر سال سیر ترشی درست میکنم والان سیرترشی دارم که قدمتش 18 ساله ولی خود سیر ترشی ها کاملا له شده و فقط از سیر پوستش توی ترشی باقی مونده.وقتی سیر ترشی مرحمتی پدرتون رو دیدم خیلی جا خوردم یعنی سیر ترشی 40 ساله و اینقدر خوب مونده؟پس اشکال کارم کجاست که مال من کاملا پوک شده؟ضمنا از قدیم همیشه میگفتا سیر ترشی 7ساله دواست کسی میتونه پاسخی به من بده که سیر ترشی کهنه داروی چه دردیست؟
    هیون عزیز سلام.حتما این روزها خیلی پر کار بودی که نتونستی جوابم رو بدی من همچنان منتظرم.....................
    سلام به همه دوستای گل ندیده ام وسلام به مدیر انجمن . نمیدونم چرا چند وقته که سایت محبوبم کم کار شده هر جا سوالی میپرسم کم پیش میاد که پاسخ داده بشه. من تا حالا هر مشکلی داشتم با مراجعه به مامی سایت عزیز رفع مشکل میکردم ولی دیگه کم کم دارم نومید میشم .بلاخره بعد از 2 بار پرسش هنوز کسی به سوالم پاسخی نداده یعنی اینقدر سرتون شلوغه!!!؟
    کتایون عزیز
    من معمولاً نمیرسم به همه تاپیکها سر بزنم و مدیران انجمن اگر سوالی مربوط به من باشه با پیغام خصوصی اطلاع میدن. که مدیر انجمن "انوع ترشی" مدتی است مسافرت هستن و فرصت این کار رو نداشتن. و امروز یکی از ناظران کیفی سوالتون رو برام لینک کردن. شرمنده اگر به سوالتون دیر پاسخ میدم.

ولی در مورد سیر ترشی. دقیقاً نمیتونم بگم مشکل کارتون کجاست! چون نمیدونم روش درست کردن سیر ترشیتون چی بوده؟
    این سیر ترشی 40 ساله ما، اصلا حالت له نداره. ولی بعد از پوست کندن و در دهان گذاشتن نیازی به جویدن نداره و تو دهن آب میشه

در مورد خاصیت درمانی سیر ترشی اطلاعی ندارم.
    taniya, nasim* و باران67 این نوشته را پسندیده.
    چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

"میلان کوندرا"

samir آواتار ها
    سمیر
    نوشته های وبلاگ
    24
    میزان امتیاز
    108
    پسند شده
    8172
    پسند کرده
    4972

نقل قول نوشته اصلی توسط ㋡سلاله㋡ نمایش پست ها
    سلام كسي ميدونه اين گل سير ها كه تو شمال پيدا ميشه چطورياس؟ بودي تنده سير رو نداره ولي خواصش رو داره .

ميخوام ببينم همون سيره كه ما مصرف ميكنيم يني گل اون هس يا چي؟*

سلاله جان گل همون سیرهاست.
    مزه ش هم دقیقا مث سیره اما خب یه کم وقت بیشتری میبره برای پوست گرفتنش:دی
    من لابلای سیرهای سبز تازه دیدم که گل این سیرها هم افتاده اینا رو جمع میکنن و باهاش ترشی گل سیر درست میکنن.
    خورش بادمجون

به ســـــــــــــــــــــــو ی جنوب

نسترن نگارین آواتار ها
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    7522
    پسند کرده
    8761

بچه ها من از چند تا دکتر شنیدم که ترشی های سیر بعد از یکسال نه تنها منفعتی نداره بلکه ضرر هم برای بدن داره.گفتم مطلعتون بکنم شاید دیگه غصه ی اینو که ترشی سیر چندین ساله ندارین رو نخورین.
    راستی من تو ترشی سیر آلبالو خشکه میریزم خیلی خوش طعمش میکنه.
    .............

خدا جونم دوست دارم هوارتااااااااااااااااا.

صفحه 3 از 11 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین
  • کلمات کلیدی این موضوع