نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1184Likes

موضوع: نقاشی موزائیک

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 398
صفحه 1 از 50 123411 ... آخرینآخرین

نقاشی موزائیک

در اینجا قصد دارم شیوه انجام هنر موزاییک را به علاقمندان این هنر آموزش دهم .
    در کشورهای دیگر قطعات شیشه ای و پلاستیکی مخصوصی برای هنر موزاییک وجود دارد .اما درایران ما فقط محدود به بکار بردن قطعات کاشی هستیم .
    برای شروع کار شما احتیاج به وسایل زیر دارید :
    1-انبر مخصوص خرد کردن کاشی .
    2-چنانچه می خواهید کار را به صورت تابلو ارائه دهید ،باید از تخته سه لایی در اندازه دلخواه که دورش قاب گرفته شده است استفاده کنید .البته موزاییک را می توان روی سطوح مختلف از جمله سفال ، چوب ، سطوح سیمانی ،دیوار، کف و ... انجام داد
    3 -چسب چوب برای کار وری تخته سه لا ، سفال و چوب و چسب کاشی جهت کار روی دیوار و کف .
    4- کاشی در رنگهای مختلف با توجه به طرح مورد نظر.فقط باید دقت کرد که قطر کاشیهای استفاده شده باهم برابر باشد .وگرنه در پایان کار تغییر سطح ایجاد شده جلوه کار را خواهد گرفت .
    4-سیمان سفید
    5-رنگهای پودری مخصوص ملاط
    6-پودر سنگ نرم .(چنانچه پودر سنگ درشت باشد می توان به وسیله الک آن را اصلاح نمود )
    خوب حالا می خواهم مراحل کار موزاییک بوسیله کاشی شکسته را توضیح دهم .
    ۱- ابتدا انتخاب بستر کار .شما می توانید نقاشی موزاییک را روی هر سطحی از جمله چوب ، دیوار ، کف ، و کوزه انجام دهید .
    ۲-در مرحله بعد سطح مورد نظر را پاک نموده و به چسب چوب آغشته می کنیم .( در صورتی که می خواهید روی دیوار یا کف کار کنید بجای چسب چوب باید از چسب کاشی استفاده کنید ) .
    ۳- کاشی مورد نظر را بوسیله انبر در ابعاد مورد لزوم برش داده و در جای خود می چسبانیم .
    ۴-بعد از اتمام کار چسباندن مرحله ملاط گرفتن کار است .که بوسیله پودرهای آماده یا ترکیبی که قبلن توضیح داده شده تمام خلل و فرج کار را ملاط می گیریم و در نهایت بوسیله یک تکه پارچه سطح کار را تمیز می کنیم .مراحل کار در شکلهای زیر نشان داده شده است .

منبع: وبلاگ نقاشی موزاییک
    آموزش کار 1 - نقاشی موزاییک

این کارو روی دیوار حمام خونمون پیاده کردم:

ویرایش توسط admin : ۱۳۹۴/۱۰/۲۱ در ساعت ۱۰:۱۵ بعد از ظهر
    Aysan92, Mitraiii, sepide56 و 21 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

Re: نقاشی موزائیک

اینم یه کار سادس که می تونین برا دست گرمی از این دست کارا انجام بدین:

Aysan92, sepide56, pooneh 007 و 7 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

نقل قول نوشته اصلی توسط tara
    چطوری باید الگوی کار رو مثلا روی دیوار قرار بدیم تا کاشیها رو روش بچسبونیم؟
    لطف میکنی یه توضیح بدی

تارا جون من خودم اول با ماژیک روی دیوار طرحو کشیدم بعد شروع به چسباندن کاشیها کردم
    اگه می خواین از طرح اماده استفاده کنین می تونین با کاربن برگردونین رو دیوار

نقل قول نوشته اصلی توسط beautiful_lie
    ساراسیم جون وسایل کار رو هم لطفا معرفی کن اینکه چه نوع موزاییکی و از چه نوع مغازه هایی باید خرید ؟ اسم اون ابزاری که باش موزاییک رو می برید چی هست ؟ ممنون خانومی

beautiful_lie عزیز انبر مخصوص کاشی ملاط و رنگ پودری و سنباده و چسب کاشی رو
    مصالح فروشیا دارن
    کاشی رو هم که از کاشی فروشیها باید بخرین. با هر نوع کاشی میشه کار کرد من از کاشیهای کوچک 2*2 استفاده کردم.

رز ماری نوشته است:
    سارا جون این دیوار حمام خیلی خوشکل شده لطف کن بیشتر توضیح بده چطور کاشیها رو روی کاسی های قبلی نصب کردی و چون تعداد زیاد بود از کجا میفهمیدی الان باید کدوم تکه رو بذاری مثل پازله ولی توی اون اگه اشتباه بشه جای جبران داره
    عزیزم اول طرحو رو دیوار می کشیم بعد کاشیها رو خورد می کنیم مثل پازل سخت نیست تکه ها رو میشه رندوم بذاریم
    اول خط دور طرحو با کاشی پر می کنیم مثلا دورطرح ماهی رو با کاشی قرمز می پوشونیم بعد داخلشو پر کاشی شکسته می کنیم هرچی پر تر بشه زیبا تر در میاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa v0r0jak
    ساراسيم جان مي شه لطف كني بگي كندنشون ازديوار راحته يا اينكه جاش مي مونه؟
    مهسا جون من چون روی کاشیهای قبلی کاشیهامو می چسبوندم از چسب چوب استفاده کردم کندنش بعد از اینکه چسب خشک بشه خیلی سخته و جاش یه کم می مونه

نقل قول نوشته اصلی توسط عسل -1360
    ساراسیم جون من تازه متوجه شدم که سبز شدی مبارکه عزیزم امیدوارم همیشه سبز و خرم باشی (یه خنگولک )
    اگه با چسب چوب باشه تو حمام با وجود بخار و آب مدام خراب نمیشه و نمی ریزه ؟ قابل شستن با مواد شوینده هست؟
    عسل جونم مال من که تاحالا نریخته خیلی محکمه مخصوصا اون طرح اکوریومم چون بهدش ملاط روش کشیدم کامل محکمه

نقل قول نوشته اصلی توسط sarasim
    عسل جونم مال من که تاحالا نریخته خیلی محکمه مخصوصا اون طرح اکوریومم چون بهدش ملاط روش کشیدم کامل محکمه
    مهسا جون الگو نداشتم خودم طراحی می کردم و پیاده می کردم
    مهسا جون الگو نداشتم خودم طراحی می کردم و پیاده می کردم

مهسا جون ببقشین خاک وچوک باور کن من خودمم از روی اینترنت این هنرو یاد گرفتم اصلا کار سختی نیست فقط باید شکل مورد نظرتو بکشی و توشو با یه عالمه خورده کاشی پر کنی اصلا مثل پازل نظم خاصی یا الگوی خاصی نداره تازه لازم نیست کاشیها رو با انبر بشکونی با یه چکش قوی بزن خورد و خاک شیرشون بکن بعد قطعات مناسبو بچین تو طرحت کنار هم
    برای اینکه کار زیبا تر بشه خطوط مرزی طرحو باید کامل پر کنی ولی داخل طرحو تصادفی کاشی می چینی که هرچی تنگ هم تر باشن کار زیبا تر میشه.
    الان برات با شکل بیشتر توضیح می دم.

نقل قول نوشته اصلی توسط chanel
    سراسیم جون ،کارت عالیه ،خیلی* خشمل شدند .من خیلی*این هنر رو میدوستم ،ولی* هیچوقت دست به کار نشدم ،تو مجلهٔ منزل آموزششرو دنبال می*کنم اما همش میترسم خودم دست به کار شم حالا این همه رودهدرازی کردم که اینو بگم ،آیا ما هم می*تونیم با همین توضیحی که شما دادیدکار انجام بدیم ؟نکتهٔ خاص دیگه*ای نداره ؟
    شاید ندونید مجتمع فنی* تهران کلاسای نقاشی* موزاییک و نقش برجسته وویترای رو داره میذاره و اگه هر سه رو با هم بر دارید میتونید مدرکبین*المللی استرلیا رو بگیرید .و اگر هم به تنهایی* بگیرید مدرک مجتمعفنی* .

ای بابا این دکمه ارسال پاسخ کو چه جوری شکل بذارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    chanel جون ممنون از لطفت عزیزم راستش من با همین نکات کار کردم
    البته باید بگم کار ساده ای نیست موقع خورد کردن کاشی بهتره عینک مخصوص استفاده کنین چون خورده هاش می پره
    موقع کار کردن با کاشیهای شکسته بهتره از دستکش استفاده کنین چون خورده هاش می ره تو دست من هرشب فکر می کردم کلی خورده شیشه تو دستمه خیلی خسته شده بودم ولی باید کارو تموم می کردم. خلاصه اراده قوی می خواد.
    دیگه دیگه نکته خاصی یادم نمیاد
    اهان اگه برای چسبوندن رو دیوار کاشیکاری شده از چسب چوب استفاده می کنید حسابی چسب چوب مالی کنین یه قسمتو که می خواین کار کنین بذارین یه کم چسب چوب از حالت شلی در بیاد بعد کاشی رو بچسبونین وگرنه هی قل می خوره میاد پایین.
    عزیزم این مدرکه رو اگه بگیریم به چه دردی می خوره حالا باهاش چی کار میشه کرد؟
    چه جوریه باید امتحان بدیم؟
    بعد شما می دونی منظور از برجسته کاری چیه با چه موادی برجسته کاری رو انجام می دن؟

صفحه 1 از 50 123411 ... آخرینآخرین