نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree721Likes

موضوع: طرز تهیه ماست و ماست چکیده در منزل

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 123
صفحه 3 از 16 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    0

Re: طرز تهیه ماست

سلام منم 4 ساله که خودم ماست درست میکنم.........با اجازه اساتید محترمه میخواستم منم روشمو بنویسم.......من وقتی شیرو مایه میزنم و میخوام بزارم جایه گرم درب ظرفمو کامل نمیبندم.....یه گوششو باز میزارم تا آب اضافی تبخیر شه......بعد روشو با یه پارچه تمیز و چندلایه که گرم باشه میپوشونم و همیشه ماستم سفت و قالبی میشه و آبکی نیست........

باران67 این نوشته را پسندیده.
    زندگی مثل بازی شطرنج میمونه اگه بلد نباشی همه میخوان یادت بدن
    وقتی هم که یاد گرفتی همه میخوان شکستت بدن

2. بانک بند ناف
    mamane ayeh آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    338
    پسند کرده
    1812

ویترین مدال ها

یه سوال فوری........
    بعد اینکه مایه ماست رو تو شیر ریختیم در ظرف رو باید بذاریم بعد تو جای گرم بذاریم یا نه....؟
    هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم

نقل قول نوشته اصلی توسط azy نمایش پست ها
    بله عزیزم.من که میزارم البته من مث دم کنی ،در ظرفو با پارچه میبندم ولی اگه تو سطل باشه درشو همینجوری میزارم و روش پتو میندازم و میزارم یه جای گرم
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamane ayeh نمایش پست ها
    ممنونم دوست خوبم
    آخه من با روش مامی نیکو درست کردم تو دستورشون اشاره ای به این موضوع نکردن........حالا من چیکار کنم؟؟

تو
    دل انگیزترین حادثه در عمر منی که وجودت همه از عشق پر است
    ....

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    69
    پسند کرده
    0

این هم ماست حوری پز

به 5/1 لیتر شیر 6 قاشق ماست زدم و توی ماکرو گذاشتم چون ماکرو ما برنامه ماست داره ( البته تازه کشفش کردم)
    فضای ماکرو رو تو دمای 40 درجه نگه می داره چون درش رو هم باز می زارم آبش تبخیر شد و سفت شد
    فقط مشکلش این بود که کش می اومد بعضیا دوس دارن ولی من خوشم نمی آد
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۴/۰۹/۰۲ در ساعت ۱۰:۱۶ بعد از ظهر

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    159
    پسند کرده
    39

خوب اینم ماست من
    من شیر رو میجوشونم بعد میزارم سرد بشه طوری که وقتی انگشتم رو داخل شیر میکنم نسوزه و ولرم باشه بعد قابلمه رو میزارم توی سینی و مایه ماستم رو بهش میزنم من دور ظرف و یکمی هم وسطش مایه ماست رو میریزم بعدم درب قابلمه رو میبندم و روش پتو میندازم معمولا یه شب تا صبح بعدم میزارم تو یخچال
    نکته :ماست مایه باید شیرین باشه اگه برا بار اولتونه به نظر من بهتره از ماست پاستوریزه استفاده کنین

در عجبم از زنان...!!!که از خدای به این منزلت و بزرگی فقط یک شوهر میخواهند و از شوهر به این درماندگی...! همه ی دنیا را ...!!!(شكسپير)

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

سلام
    من از شیر تازه ی گاو ، ماست درست می کنم ...

شیرو می جوشونم وقتی داشت سر می رفت شعله گازو کم می کنم و میزارم 20 دقیقه بجوشه

بعد که سرد شد (خیلی سرد نه باید یه کم گرم باشه که با انگشت بتونی گرماشو حس کنی ) یه کوچولو سر قاشق ماست می ریزم( واسه 4 کیلو ) داخل شیر و هم می زنم و می زارم ... 8 ساعت کافیه .. خیلی شیرین و خوشمزه می شه

البته اگه رو ظرفتون حوله ای چیزی بندازین زودتر ماستتون درست می شه

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    35
    پسند کرده
    2

یکی به من کمک کنه
    دیروز مثلا ماست درست کردم اما نبسته.
    حالا که تجربیات شما رو خوندم فهمیدم چند تا اشکال تو کارم بوده.
    حالا من میتونم از اون شیر که مثلا قرار بود ماست بشه دوباره بجوشونمشو استفاده کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hengamehh نمایش پست ها
    ماه تابان من صفحات قبل را نخواندم اما یک بار که چنین مشکلی پیش آمد این کار را کردم یک ظرف را آب جوش کن و ظرفی که توش شیرت هست را بگذار توش دوباره روسرش را خوب بپوشان خودش می بنده فقط ترش می شه چون زیاد بیرون مانده

sahba81 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    49
    پسند کرده
    6

سلام
    من تا حالا تو بحثها شرکت نکردم.در زمینه درست کردن ماست یه نکاتی رو تجربه کردم:
    اول اینکه بیشتر ماستهایی که به عنوان ماست پرچرب بفروش میرسند و ظاهر خیلی سفتی هم دارن حاوی نشاسته و شیر خشک هستن!
    خودم وقتی ماست درست میکنم یک پیمانه شیر سرد رو کنار میذارم بقیه شیررو حرارت میدم در این فاصله نشاسته رو تو یک پیمانه شیر سرد حل میکنم(چون نشاسته تو شیر سرد بهتر حل میشه)وقتی کاملا حل شد اون رو به ظرف شیر نزدیک به نقطه جوش اضافه میکنم و مرتب هم میزنم تا بجوش اوده و 10 دقیقه بجوشه.
    حالا اگه میخواین ماست شما رویه داشته باشه ظرف شیر رو در باز بذارین سرد بشه و به دما مناسب مایه زدن(40درجه)برسه وسپس مایه بزنید
    اما اگه دوست ندارین ماستتون رویه ببنده داخل ظرف شوی رو با آب سرد پرکنید و ظرف شیر رو داخل آب سرد قرار بدین و شروع کنید به هم زدن شیر.البته باید مواظب باشید که آب وارد ظرف شیر نشه.در حین هم زدن مرتب با انگشت تمیز دمای شیر رو چک کنید تا به درجه مطلوب برسه.بعد ازاین مرحله طبق روش معمول مایه زده و در جای گرم قرار بدین.یه ماست سفت پرچرب 7 درصد درست کنید
    مقدار نشاسته اضافه شده در این روش یک قاشق مربا خوری پر برای یک لیتر شیر هست.
    یک نکته دیگه اینگه وقتی در حالا جوشاندن شیر هستین و ظرف شیرو به امان خدا رها نکنید چون شیر یک محلول یکدست و همگن نیست واگه ظرف رو رها کنید مقداری از مواد موجود در شیر در ته ظرف ته نشین شده و به کف قابلمه میچسبند در نتیجه مقداری از غلظت خود رو از دست میدهد.اگه حوصله ندارین بالای سر شیر وایسین و هم بزنید گوشی بیسیمی تلفن رو بیارین و به دوست یا خواهر یا مادر خودتون زنگ بزنید و حین صحبت کردن شیر رو هم هم بزنید

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    61
    پسند کرده
    0

من ماست رو این دفعه تو کوزه درست کردم.
    اول شیر تازه گاو رو تو قابلمه به مدت یک ساعت جوشوندم.بعد ریختم توی این کوزه ای که تو عکس میبینید.یک قاشق ماست اماده رو با کمی شیر حل کردم و بهش اضافه کردم و به آرامی هم زدم.کوزه رو کنار شوفاژ گذاشتم و دورش یه پتو پیچیدم و روش هم یه دستمال نازک انداختم.
    بعد از 7 ساعت ماست ما اماده است:

خوبی این کوزه ها اینه که آب رو به خودش جذب میکنه و غلظت ماست بیشتر میشه.

مامی کیا منم ماست را تو همین کوزه ها تازه لعاب دارش درست می کنم یک ساعت که هیچ یک ربع می جوشانم رو شوفاژ هم نمی گذارم اما ماست دو سه ساعته بسته هست تازه بیشتر مواقع یک ساعته بسته است و البته شل هم نیست فکر کنم 7 ساعت خیلی زیاده
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahra_sh نمایش پست ها
    جدی 2ساعت؟توچه محیطی میزاریش دورش چیزی نمیپیچی
    امروزدیدم یه جایی نخریدم
    چرا دورش یک دستمال آشپزخانه بزرگ می پیچم و روش هم یک روقوری بافتنی بافتم می کشم روش و البته یک جای گرم می گذارم رو شوفاژ نه اما کنارش چرا

معمولا شرایط مهیا باشه زود می بنده اگر شیر نزدیک تاریخ انقضا باشه یا مثلا کم بجوشه یا مایعت خوب نباشه یا به دمای مورد نظر نرسیده باشه دیر می بنده
    نقل قول نوشته اصلی توسط mami kia نمایش پست ها
    هنگامه جان جدی یک ساعته میبنده؟
    منم رو شوفاژ نمیزارم که کنار شوفاژ میزارم
    باران67, اکی شمس و سوهی این نوشته را پسندیده.
    [HIGHLIGHT=#ffffff]نفسم هم که باشی ، دیر برسی من رفته ام...[/HIGHLIGHT]

صفحه 3 از 16 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین
  • کلمات کلیدی این موضوع