نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree22Likes

موضوع: نكاتي در مورد تزئين اتاق كودك

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 23
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
 1. #1
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  444
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  135
  پسند کرده
  0

  نكاتي در مورد تزئين اتاق كودك

  اگر قصد دارید برای کودکتان مبلمان جدید بخرید، مثلا هنگامی که قرار است نوزاد جدیدی به خانواده اضافه شود و شما مجبور می*شوید بخشی از اتاق فرزند اول*تان را به کودک نو رسیده اختصاص دهید، خوب است در مورد طرح و رنگ لوازم و مبلمان با فرزند خود مشورت کنید.
  حتی یک کودک سه ساله نیز می*داند که به چه رنگی علاقه دارد و از چه حیوانی خوشش می*آید. در حال حاضر، مدل*های مختلف و جذابی از تخت*خواب*های تکی یا دو طبقه با رنگ*های شاد در بازارهای داخلی وجود دارند که درون تخت، چند کشو و طبقه نیز تعبیه شده و در اتاق*های کوچک و مشترک بین دو فرزند، انتخاب آنها بهترین راه حل محسوب می*شود.
  هر چند که باید گفت قیمت آنها بالاست و برای تمام خانواده*ها مقدور نیست که چنین تخت و کمدی برای کودکان خود تهیه کنند؛ اما به هر میزان که بودجه در اختیارتان باشد فرقی نمی*کند، حتی اگر مبلمانی قدیمی و دست دوم تهیه کنید،باز م راهی برای نظر خواهی از کودک می توان یافت.
  بخشی از تزیینات و لوازم کم*هزینه مثل روتختی، روبالشی، صندلی، چراغ*خواب، موکت و اثاثیه*ای از این دست هستند که کودک به راحتی می*تواند در مورد طرح و رنگ* آن*ها ابراز عقیده کند و این اشیا را به سلیقه ی خود انتخاب نماید.
  اقدام شما منتهی به این می*شود که حس استقلال*خواهی و اعتماد به نفس در فرزندتان تقویت شود و علاقه ی بیش*تری به محیط اتاق خود داشته باشد. توجه بفرمایید که اگر خردسالان ما از ظاهر اتاق*شان رضایت داشته باشند، زمان بیش*تری را در اتاق خودشان صرف می*کنند
  Niksalehi.com
  زندگی کتابی است پر ماجرا ، هیچگاه آن را به خاطر یک ورقش دور نینداز

 2. #2
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  444
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  135
  پسند کرده
  0

  Re: نكاتي در مورد تزئين اتاق كودك

  طراحي و تزيين و زيباتر ساختن اتاق کودک توسط والدين، به دانش و شناخت نياز دارد و اين که پدر و مادر با دنياي ذهني کودکان آشنايي داشته باشند. چگونه والدين مي*توانند اتاق کودکي را بيارايند، بدون اين*که نسبت به دنياي پر رمز و راز او توجه و علاقه نشان دهند؟
  اين نکته البته در مورد نوزادان به**طور کامل مصداق ندارد، مگر اين*که بخواهيم علائق شخصي خودمان را به کودک نيز منتقل نماييم. اين تفکر هم در جاي خود ارزشمند است، زيرا کودک ما از همان بدو تولد با ارزش*هاي خانوادگي آشنا مي*شود. براي مثال پدر و مادري که به کتاب و کتابخواني علاقه*مندند، در اتاق نوزاد خود کتابخانه*اي در نظر مي*گيرند. مسلماً در اين مورد مثال*هاي زيادي مي*توان آورد، حتي ممکن است خود شما نيز با چنين موضوعي برخورد کرده باشيد؛ ولي بايد به*خاطر داشت که دادن خط فکري به کودکان نمي*تواند زياد ادامه داشته باشد.
  ممکن است فرزند شما در سن چهار، پنج سالگي يا بيش*تر، ديگر به آنچه برايش تدارک ديده*ايد علاقه* نشان ندهد. بنابراين، از زماني که شخصيت کودکان*تان شکل مي*گيرد، شما نيز مي*بايستي ابتکار عمل را به دست بگيريد و با دنياي ذهني آنان هم*سو شويد.
  در اين مرحله، بدون اين که بخواهيد اصول کلي و ارزش*هاي مورد نظر خود را زير پا بگذاريد، با کودک خردسال*تان مشورت کنيد و ضمن راهنمايي وي، سعي کنيد به نتيجه*اي مشترک برسيد؛ به نحوي که فرزندتان نيز از زندگي کردن و گذران اوقات در فضايي که براي او تدارک مي*بينيد، لذت ببرد.
  براي آراستن اتاق کودک به رنگ توجه ويژه نشان دهيد و حتماً نظر او را نيز جويا شويد. چنانچه در و ديوار يا کمد و تخت*خواب فرزندتان را با رنگ*هاي مورد علاقه ي وي رنگ*آميزي نماييد، ضمن اين*که برايش فضايي شاد و مفرح خلق خواهيد کرد، به کودک نيز ثابت مي*کنيد که براي اظهار نظرش ارزش قائليد و هر آنچه او دوست بدارد، شما نيز تأييد مي*کنيد.
  درتصوير اين مقاله ، خلاقيت*ها و طرح*هاي ابتکاري چند پدر و مادر را مشاهده مي*کنيد که چگونه با دستان تواناي خود محيطي دلچسب براي کودکان دلبند خويش فراهم آورده*اند. باشد تا شما نيز در حد توانايي و بودجه*اي که در اختيار داريد، به فرزندتان شادي و روح حيات را هديه دهيد.
  منبع:ايران آذين
  زندگی کتابی است پر ماجرا ، هیچگاه آن را به خاطر یک ورقش دور نینداز

 3. #3
  مدیر انجمن
  زهرا س.پ آواتار ها
  زهرا ک.
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۷
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,897
  میزان امتیاز
  62
  پسند شده
  2948
  پسند کرده
  2235

  Re: نكاتي در مورد تزئين اتاق كودك

  اتاق* كودكان* برخلاف* اتاق* پدر و مادر فقط* اتاق* خواب* و استراحت* نیست* بلكه* محل* بازی، انجام* تكالیف* درسی* و به* طور خلاصه* اتاق* زندگی* است. این* اتاق* معمولاً مساحت* كمتری* نسبت* به* اتاق* پدر و مادر یا سایر بزرگترهای* خانواده* دارد. كوچك* بودن* اتاق* همراه* با خرده* ریزهای* فراوان* كودكان* و نیز تمایل* فطری* بچه*ها به* شادی، تمهیدات* ویژه*ای* را برای* ساماندهی* فضای* اتاق* آنها می* طلبد.

  صرف *نظر از سلیقه* های* شخصی، برخی* از ویژگی ها میان* كودكان* مشترك* است* كه* از آنها نیز می *توان* بهره* برد:

  - از میان* شكل ، جنس* و رنگ* اشیاء ، كودكان* بیش* از همه* به* رنگ* توجه* دارند و فضاهای* رنگی* برای* آنها جذاب* است.

  - در طرح های* رنگارنگ، طرح هایی* با لكه *های* بزرگ* رنگی* یا زمینه* های* رنگی* قوی* بیش* از طرح های* ریز نقش* و نامفهوم* نظر كودكان* را جلب* می *كند

  رنگ های* شاد با شدت* بالا مشتمل* بر سه* رنگ* اصلی* (زرد ، قرمز ، آبی) و رنگ های* مكمل* آنها (سبز ، نارنجی ، بنفش) بیش* از رنگ های* تركیبی* مورد توجه* كودكان* است.

  - پس* از رنگ ، اشكالی* كه* از تركیب* سه* شكل* خالص* هندسی* (مربع ، مثلث* و دایره) ایجاد شده* باشند بیشتر از شكل* واقعی* اشیاء جذابیت* دارند. فانتزی* نمودن* اشكال* با استفاده* از تقسیم* آنها به* سه* شكل* ذكر شده* موجب* شادی* كودكان* می *شود.

  - برای* استفاده* هر چه* بهتر از فضای* اتاق* و نیز جلب* رضایت* كودكان* با توجه* به* موارد فوق* می *توان* از این* توصیه* ها بهره* گرفت:

  - از آنجا كه* به* طور معمول* ارتفاع* لباس* كودكان* كمتر است* می* توان* با توجه* به* سن* و جنس* فرزندان* تقسیمات* بیشتری* را در ارتفاع* كمدهای* دیواری* انجام* داد و از آنها یا به* صورت* طبقه* و قفسه* یا كشو برای* قرار دادن* خرده* ریزهای* آنان* استفاده* كرد. هرچه* اتاق* خواب* كوچكتر باشد نیاز به* كمد با طبقه* بندی* متنوع* بیشتر است.

  - هنگام* انتخاب* تخت، بهتر است* تخت هایی* انتخاب* شوند كه* دارای* كشوهای* تحتانی* باشند. در صورتی* كه* تخت* كنونی* فرزندتان* چنین* نیست* می *توان* جعبه *هایی* با ارتفاع* كوتاهتر از پایه* تخت* ساخت* (با رنگ* آمیزی های* متنوع) و از آنها برای* خرده* ریزهای* بچه* ها استفاده* كرد.

  - برای* كودكان* بالای* سه* سال ، می *توان* از تخت هایی* با پایه* های* بلند استفاده* كرد؛ این* تختخواب ها به ویژه* در اتاق های* كوچكتر صرفه* جویی* مناسبی* در فضا می* كنند. کودکان نیز از زیر این* تخت ها استفاده*های* گوناگون* می *كنند.

  - در صورتی* كه* یك* اتاق* به* طور مشترك* متعلق به دو فرزند است بهتر است* فضای* اتاق* به* نحوی* تقسیم* شود كه* هر یك* از فرزندان* بخشی* را متعلق* به* خود بداند. این* كار با استفاده* از یك* پارتیشن* مشبك* چوبی* به* ارتفاع* حداكثر یك* و نیم* متر، قفسه*های* قابل* انعطاف* اسباب*بازی ها و یا كتابخانه* ی دو سویه* امكان *پذیر است.

  - اگر هر یك* از دیوارهای* اتاق* به* یك* رنگ* درآید فضایی* شاد و جذاب، بدون* نیاز به* تزیینات* بسیار فراهم* می*آید. رنگ های* زرد و سبز در كنار رنگ* سفید دیوارها علاوه* بر آنكه* باعث* جلوه* هرچه* بیشتر وسایل* اتاق* می*شود، با روحیه* بالندگی* و سرزندگی* كودكان* نیز متناسب* است.

  - از یك* نوع* پارچه* طرحدار برای* پرده* و روتختی* و... استفاده* كنید. همان* طرح* پارچه* برای* آباژور اتاق* كودكان* و قاب* عكس* هم* می* تواند استفاده* شود. اگر هنگام* تعویض* روتختی، پرده* اتاق* نیازی* به* تعویض* ندارد از پارچه* جدید به* عنوان* والان* پرده* استفاده* نمایید و یا آن* را به* صورت* نواری* پایین* پرده* بدوزید؛ یا طرح های* آن* را روی* پرده* تكه* دوزی* كنید.

  - پارچه*های* ساده* رنگی* در كنار یكدیگر نسبت* به* پارچه*های* طرح دار جذاب تر به* نظر می* رسند

  - در صورتی* كه* نقش* و تصویر خاصی* در وسایل* اتاق* كودك* وجود دارد آن* نقش* یا تصویر فانتزی* را در سایر قسمت های* اتاق* نظیر كمد و روبالشی* نیز استفاده* كنید.

  - رنگ *آمیزی* مجدد قاب، دستگیره* كمدها و قفسه*های* قدیمی* با چند رنگ* شاد ، راه* كم *هزینه *ای* برای* ایجاد تنوع* در فضای* مختص* كودكان* است.

  - بعد از خرید وسایل* اتاق* كودك* با استفاده* از هارمونی های* تیره* - روشن* ، رنگ های* وسایل* در پرده، روتختی* و... تركیب* و تنوع* مجموعه* را با استفاده* از ذوق* خودتان* غنی* كنید. اگر وسایل* خریداری *شده* رنگ های* زنده* و شاد ندارند، خودتان* رنگ های* زرد ، قرمز و سبز و یا سایر رنگ های* شاد و غیر زننده* را مبنای* رنگ* آمیزی* سایر اجزای* اتاق* قرار دهید.

  - از یك* كلاه* حصیری* به* صورت* وارونه* می *توان* لوستر فانتزی* و جالبی* برای* اتاق* بچه* ها درست* كرد.

  - به* جای* پرده* می* توانید از حصیرهای* ریزبافت* آفتابگیر استفاده* كنید و سطح* آن* را نیز هماهنگ* با سایر قسمت های* اتاق* نقاشی* نمایید.

  - رنگ* كردن* كارتن های* مقوایی* در ابعاد مختلف* و یا روكش *كردن* آنها با كاغذ كادو و نایلون های* فانتزی* محل های* مناسبی* را برای* خرده* ریزهای* كودكان* فراهم* می كند.

  - استفاده* از رنگ های* شاد در دیوارهای* اتاق* همیشه* مطلوب* بچه*هاست؛ شدت* رنگ* را با نظر كودكان* تأمین* كنید.

  - به* جای* قفسه*های* چوبی* می *توانید از قفسه*های* فلزی* پیش *ساخته* رنگی* استفاده* كنید كه* قابل* تغییر نیز هستند و یا چند مكعب* چوبی* را جداگانه* بسازید و با رنگ های* متنوع* روی* هم* قرار دهید و هرچه* می*خواهید بسازید. این* مكعب ها بهتر است* از دو طرف* خالی* باشند.  منبع:وبلاگ گروهی مادرانه
  باقالی پلو با
  مرغ
   
  akram. این نوشته را پسندیده.

 4. #4
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۰۱/۱۷
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  29
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  22
  پسند کرده
  0

  توصیه هایی برای اتاق کودکان

  سلام مامان و باباهای خوب چند تا توصیه برای اتاق کوچولو ها دارم 1.ازاسباب بازی های مناسب هر گروه سنی تهیه کنید ولی نه خیلی زیاد
  2.اتاق رو خیلی شلوغ نکنیم
  3.همیشه گوشه ای دنج برای شکوفا کردن خلاقییت کودک بگذارید
  4.رنگ اتاق کودک را با توجه به کاربرد اتاق انتخاب کنید رنگهای خیلی تند برای اتاقی که کودک در ان هم بازی می کند هم می خوابد هم درس می خواند مناسب نیست
  5. اگر کودک بالای 2 سال دارد از نظریاتش در چیدن اتاق کمک بگیریم تا هم کودک در اتاقش احساس راحتی بیشتر کند و هم نسبت به ان احساس تعلق
  کند
  6.برای خودمان زندگی کنیم نه برای ظواهر
  akram., H.a.m.s.a.y.e و indigo2018 این نوشته را پسندیده.
  در درون هر سیب دانه هایی است محدود و درون هر دانه سیب هایی نا محدود چیستانیست عجیب :دانه باشیم نه سیب

 5. #5
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۱۱/۲۰
  نوشته ها
  19
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  3
  پسند کرده
  0

  Re: توصیه هایی برای اتاق کودکان

  hestia جون اتاق پسر 1/5 ساله من انقدر شلوقه كه حتي خودشم براي بازي نمي ره توش .فكرشو بكن يه سبد بر مي داره مثل سوپر ماركت ميره از تو اتاقش چند تا از اسباب بازيهاشو بر مي داره مياره تو نشيمن بازي مي كنه.

 6. #6
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۰۶/۲۷
  محل سکونت
  ایران/گنبدکاووس
  نوشته ها
  71
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  7
  پسند کرده
  0

  Re: توصیه هایی برای اتاق کودکان

  hestiaجون منم موافقم بخاطره همین اتاقه پسرمو شلوغ نکردم فقط وسایله ضروری اون راحت با روروئکش تو اتاق دور میزنه الانم که 4دستوپامیره راحته توش وسایلشو متناسب با لازم بودنش در میارم .
  راستی عزیزم تلفظ اسمت چطوریه به پارسی
  در سرزمینی که ابرها میگذرند بی انکه ببارندبی شک ظلم بیداد میکند(کوروش کبیر)

 7. #7
  مدیر ارشد سایت
  heaven آواتار ها
  مریم م.
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۶
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  3,237
  نوشته های وبلاگ
  44
  میزان امتیاز
  118
  پسند شده
  10606
  پسند کرده
  1314

  ویترین مدال ها

  Re: نكاتي در مورد تزئين اتاق كودك

  اتاق كودك خود را چگونه تزئین کنیم

  در مبحث* مناسب*سازی* خانه* - چه* بزرگ* و چه* كوچك* - باید توجه* داشت* كه* خانه* فقط* و فقط* یك* سرپناه* نیست* بلكه* لازم* است* نیازهای* رفتاری ، روانی* و اجتماعی* ساكنان* خود را نیز پاسخگو باشد. به* این* ترتیب* فضاهای* اختصاصی* هر یك* از افراد خانواده* باید متناسب* با سن* و سال ، چگونگی* فعالیت ها و روحیه* افراد آراسته* شود تا علاوه* بر كارآمد بودن، نیاز فطری* شخص* به* آرامش* و زیبایی* را نیز برآورده* سازد.
  - اتاق* كودكان * برخلاف* اتاق* پدر و مادر فقط* اتاق* خواب* و استراحت* نیست* بلكه* محل* بازی، انجام* تكالیف* درسی* و به* طور خلاصه* اتاق* زندگی* است. این* اتاق* معمولاً مساحت* كمتری* نسبت* به* اتاق* پدر و مادر یا سایر بزرگترهای* خانواده* دارد. كوچك* بودن* اتاق* همراه* با خرده* ریزهای* فراوان* كودكان* و نیز تمایل* فطری* بچه*ها به* شادی، تمهیدات* ویژه*ای* را برای* ساماندهی* فضای* اتاق* آنها می* طلبد.


  بنابراین* برای* مناسب *سازی* اتاق* كودكان* باید علایق* و نكات* مورد توجه* آنها را شناخت* و به* آن* (حداقل* در اتاق* خودشان) احترام* گذاشت* و از نظرات* آنها استفاده* كرد.

  صرف *نظر از سلیقه* های* شخصی، برخی* از ویژگی ها میان* كودكان* مشترك* است* كه* از آنها نیز می *توان* بهره* برد:
  - از میان* شكل ، جنس* و رنگ* اشیاء ، كودكان* بیش* از همه* به* رنگ* توجه* دارند و فضاهای* رنگی* برای* آنها جذاب* است.
  - در طرح های* رنگارنگ، طرح هایی* با لكه *های* بزرگ* رنگی* یا زمینه* های* رنگی* قوی* بیش* از طرح های* ریز نقش* و نامفهوم* نظر كودكان* را جلب* می *كند.
  - رنگ های* شاد با شدت* بالا مشتمل* بر سه* رنگ* اصلی* (زرد ، قرمز ، آبی) و رنگ های* مكمل* آنها (سبز ، نارنجی ، بنفش) بیش* از رنگ های* تركیبی* مورد توجه* كودكان* است.
  - پس* از رنگ ، اشكالی* كه* از تركیب* سه* شكل* خالص* هندسی* (مربع ، مثلث* و دایره) ایجاد شده* باشند بیشتر از شكل* واقعی* اشیاء جذابیت* دارند. فانتزی* نمودن* اشكال* با استفاده* از تقسیم* آنها به* سه* شكل* ذكر شده* موجب* شادی* كودكان* می *شود.
  - برای* استفاده* هر چه* بهتر از فضای* اتاق* و نیز جلب* رضایت* كودكان* با توجه* به* موارد فوق* می *توان* از این* توصیه* ها بهره* گرفت:
  - از آنجا كه* به* طور معمول* ارتفاع* لباس* كودكان* كمتر است* می* توان* با توجه* به* سن* و جنس* فرزندان* تقسیمات* بیشتری* را در ارتفاع* كمدهای* دیواری* انجام* داد و از آنها یا به* صورت* طبقه* و قفسه* یا كشو برای* قرار دادن* خرده* ریزهای* آنان* استفاده* كرد. هرچه* اتاق* خواب* كوچكتر باشد نیاز به* كمد با طبقه* بندی* متنوع* بیشتر است.
  - هنگام* انتخاب* تخت، بهتر است* تخت هایی* انتخاب* شوند كه* دارای* كشوهای* تحتانی* باشند. در صورتی* كه* تخت* كنونی* فرزندتان* چنین* نیست* می *توان* جعبه *هایی* با ارتفاع* كوتاهتر از پایه* تخت* ساخت* (با رنگ* آمیزی های* متنوع) و از آنها برای* خرده* ریزهای* بچه* ها استفاده* كرد.

  - برای* كودكان* بالای* سه* سال ، می *توان* از تخت هایی* با پایه* های* بلند استفاده* كرد؛ این* تختخواب ها به ویژه* در اتاق های* كوچكتر صرفه* جویی* مناسبی* در فضا می* كنند. کودکان نیز از زیر این* تخت ها استفاده*های* گوناگون* می *كنند.

  - در صورتی* كه* یك* اتاق* به* طور مشترك* متعلق به دو فرزند است بهتر است* فضای* اتاق* به* نحوی* تقسیم* شود كه* هر یك* از فرزندان* بخشی* را متعلق* به* خود بداند. این* كار با استفاده* از یك* پارتیشن* مشبك* چوبی* به* ارتفاع* حداكثر یك* و نیم* متر، قفسه*های* قابل* انعطاف* اسباب*بازی ها و یا كتابخانه* ی دو سویه* امكان *پذیر است.
  - اگر هر یك* از دیوارهای* اتاق* به* یك* رنگ* درآید فضایی* شاد و جذاب، بدون* نیاز به* تزیینات* بسیار فراهم* می*آید. رنگ های* زرد و سبز در كنار رنگ* سفید دیوارها علاوه* بر آنكه* باعث* جلوه* هرچه* بیشتر وسایل* اتاق* می*شود، با روحیه* بالندگی* و سرزندگی* كودكان* نیز متناسب* است.
  - از یك* نوع* پارچه* طرحدار برای* پرده* و روتختی* و... استفاده* كنید. همان* طرح* پارچه* برای* آباژور اتاق* كودكان* و قاب* عكس* هم* می* تواند استفاده* شود. اگر هنگام* تعویض* روتختی ، پرده* اتاق* نیازی* به* تعویض* ندارد از پارچه* جدید به* عنوان* والان* پرده* استفاده* نمایید و یا آن* را به* صورت* نواری* پایین* پرده* بدوزید؛ یا طرح های* آن* را روی* پرده* تكه* دوزی* كنید.
  - پارچه*های* ساده* رنگی* در كنار یكدیگر نسبت* به* پارچه*های* طرح دار جذاب تر به* نظر می* رسند.
  - در صورتی* كه* نقش* و تصویر خاصی* در وسایل* اتاق* كودك* وجود دارد آن* نقش* یا تصویر فانتزی* را در سایر قسمت های* اتاق* نظیر كمد و روبالشی* نیز استفاده* كنید.
  - رنگ *آمیزی* مجدد قاب، دستگیره* كمدها و قفسه*های* قدیمی* با چند رنگ* شاد ، راه* كم *هزینه *ای* برای* ایجاد تنوع* در فضای* مختص* كودكان* است.
  - بعد از خرید وسایل* اتاق* كودك* با استفاده* از هارمونی های* تیره* - روشن* ، رنگ های* وسایل* در پرده، روتختی* و... تركیب* و تنوع* مجموعه* را با استفاده* از ذوق* خودتان* غنی* كنید. اگر وسایل* خریداری *شده* رنگ های* زنده* و شاد ندارند، خودتان* رنگ های* زرد ، قرمز و سبز و یا سایر رنگ های* شاد و غیر زننده* را مبنای* رنگ* آمیزی* سایر اجزای* اتاق* قرار دهید.
  - از یك* كلاه* حصیری* به* صورت* وارونه* می *توان* لوستر فانتزی* و جالبی* برای* اتاق* بچه* ها درست* كرد.
  - به* جای* پرده* می* توانید از حصیرهای* ریزبافت* آفتابگیر استفاده* كنید و سطح* آن* را نیز هماهنگ* با سایر قسمت های* اتاق* نقاشی* نمایید.
  - رنگ* كردن* كارتن های* مقوایی* در ابعاد مختلف* و یا روكش *كردن* آنها با كاغذ كادو و نایلون های* فانتزی* محل های* مناسبی* را برای* خرده* ریزهای* كودكان* فراهم* می كند.
  - استفاده* از رنگ های* شاد در دیوارهای* اتاق* همیشه* مطلوب* بچه*هاست؛ شدت* رنگ* را با نظر كودكان* تأمین* كنید.
  - به* جای* قفسه*های* چوبی* می *توانید از قفسه*های* فلزی* پیش *ساخته* رنگی* استفاده* كنید كه* قابل* تغییر نیز هستند و یا چند مكعب* چوبی* را جداگانه* بسازید و با رنگ های* متنوع* روی* هم* قرار دهید و هرچه* می*خواهید بسازید. این* مكعب ها بهتر است* از دو طرف* خالی* باشند.  نویسنده: مهندس فاطمه عارفیان
  چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

  "میلان کوندرا"

 8. #8
  مدیر ارشد سایت
  heaven آواتار ها
  مریم م.
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۶
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  3,237
  نوشته های وبلاگ
  44
  میزان امتیاز
  118
  پسند شده
  10606
  پسند کرده
  1314

  ویترین مدال ها

  Re: نكاتي در مورد تزئين اتاق كودك  [JUSTIFY]تزئین اتاق کودک باید مهیج و فانتزی باشد. اولین چیزی که باید در دکوربندی اتاق کودکتان به آن توجه داشته باشید، این است که این تزئینات باید مطابق با سن و روحیه کودکانتان انجام گیرد. نباید اتاق فرزند 3 ساله*تان را مثل اتاق دختر 13 ساله*تان تزئین کنید. البته منظور این نیست که باید هر سال با بالا رفتن سن بچه*ها تزئین اتاق آنها را به هم بزنید، بلكه مي*توانيد اتاق کودکان را با توجه به گروه سنی آنها دکوربندی کنید.

  رنگ*های متناسب برای اتاق کودک
  ببینید کودکتان به چه رنگی علاقه دارد. اگر هنوز سنش به حدی نرسیده که بتواند به خوبی صحبت کند، یک جعبه مداد رنگی در جلویش بگذارید تا خود یکی از رنگ*ها را که دوست دارد انتخاب کند. کودکان بزرگتر، خود می*توانند به شما بگویند که دوست دارند اتاقشان چه رنگی باشد. یادتان باشد که اولویت با علاقه خود بچه*هاست. [/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]سعی نکنید مدل و رنگ دلخواه خودتان را به زور به بچه*ها تحمیل کنید. شخصیت آنها از همین سنین شکل می*گیرد و اتاقشان می*تواند آینه خوبی برای نشان دادن شخصیت*شان باشد. البته منظور طرح و رنگ*های غیرمعقول آنها نیست.[/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]باید محدودیت تعیین کنید اما باز آنها را در انتخابشان آزاد بگذارید. اتاق کودکتان را با ابتکار تزئین کنید. از تخیل و ابتکارتان استفاده کنید و از کودکتان نیز برای رنگ کردن اتاق*ها کمک بخواهید. دیوارهای اتاق می*تواند به طرز مبتکرانه*ای با نقاشی*های کودکتان تزئین شود. [/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]می*توانید از آلبوم*ها و عکس*های ویژه در مجلات و اینترنت در این زمینه کمک بگیرید. دکوپاژ نیز برای خلق یک اتاق رویایی و خاص برای کودکتان کار جالبی است.مبلمان اتاق کودک با وجود طراحی*های جالب و خاص برای مبلمان اتاق کودک موجود در بازار، کار شما کمی ساده*تر شده است.[/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]می*توانید اتاق دخترتان را مثل اتاق پرنسس*ها صورتی و رمانتیک تزئین کنید. همچنانكه می*توانید اتاق پسرتان را به شکل قهرمانان یا اتومبیل سواران طراحی کنید؛ مثلاً تختخوابش به شکل ماشین مسابقه باشد و به جاي صندلي از يك توپ بزرگ اسفنجي استفاده كنيد. یا بسیاری طرح*های دیگر که مطابق با علاقه و روحیه کودکتان نیز باشد. دقت کنید که بسیاری از اثاثیه اتاق را خودتان نیز می*توانید بسازید. پس زیاد در خرج نمی*افتید.
  [/JUSTIFY]
  [JUSTIFY] [/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]منبع: پارسیان پلان[/JUSTIFY]
  akram. این نوشته را پسندیده.
  چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

  "میلان کوندرا"

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما