نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree1047Likes

موضوع: نقاشی روی پارچه

نمایش نتایج: از 81 به 88 از 306
صفحه 11 از 39 نخستنخست ... 89101112131421 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    18
    پسند کرده
    0

Re: ویترای، هنر نقاشی روی شیشه

دوس جونیا بیاین که یه ایده جدید واستون پیدا کردم برید حالشو ببرین
    >
    >
    مامان تینا جون و mahnooshin این نوشته را پسندیده.

نقاشي باتيک با گوتا

نقاشي باتيک با گوتا

لوازم مورد نياز :
    گوتا
    رنگ طلايي و مسي
    کارگاه گل دوزي
    پارچه
    قلم موي سرگرد
    کاغذ پوستي
    مداد پلي کروم

توضيح :

براي اجراي نقاشي باتيک مواد و وسايل ديگري نيز وجود دارد که باعث سهولت کار هم هستند . از جمله اين وسايل قلم تيان ، پيپت ، نازل و گوتا هستند که هر کدام روش استفاده خاص خودشان را دارند. گوتا تيوپي حاوي واکس سرد آماده اي است که کار با آن به مراتب راحت تر است . گوتاها با رنگ ها و نوک هاي متنوع و آماده، در بازار موجود است که کار را خيلي راحت مي کنند .
    1ـ طرح مورد نظر را روي کاغذ پوستي انتقال دهيد . اگر طرح کوچک بود و نياز به پارچه کمي داشتيد ، مي توانيد پارچه را به جاي کشيدن رو ي چارچوب داخل کارگاه گل دوزي قرار دهيد . طرح را با مداد نرم پلي کروم روي پارچه انتقال دهيد . از جنس هاي مختلف مي توانيد استفاده کنيد مثل ساتن ، کتان و ...
    >
    2 ـ همان طور که قبلا گفته شد انواع گوتا وجود دارد . اگر بخواهيد خطوط محيطي کارتان مثل موم حالت بي رنگ داشته باشد ، از گوتاي بي رنگ و در غير اين صورت از هر رنگي که خواستيد مي توانيد استفاده کنيد . همچنين نوک گوتا را ميتوانيد براي کشيدن خطوط ضخيم يا نازک تغيير دهيد . گوتا را با کمي فاصله از پارچه بگيريد و به آرامي با فشار تيوپ تمام خطوط محيطي کار را دورکشي کنيد . تفاوت گوتا با موم در اين است که موم بلافاصله پس از کشيدن روي پارچه سرد مي شود ولي گوتا بين نيم تا 1 ساعت زمان مي برد تا کاملا خشک شود. پس از خشک شدن ، اگر قسمتي از طرح باز مانده بود را مجددا گوتا بکشيد . اگر پارچه ضخيم بود ، يک دور کامل هم از پشت پارچه ، کار را گوتا بکشيد که مطمئن شويد رنگ به قسمت هاي ديگر پارچه نفوذ نمي کند .
    3ـ ابتدا سطح پارچه مورد نظر را با آب خيس کنيد . تمام سطح را کمي رنگ طلايي آکريليک بزنيد . قسمت هاي سايه روشن کار را با رنگ هاي مسي و قهوه اي ايجاد کنيد . مي توانيد به دلخواه از هر رنگي براي رنگ آميزي استفاده کنيد .
    4ـ پس از اتمام کار حتما پارچه را از پشت اتو بکشيد . ديگر نيازي به روزنامه و کاغذ خشک کن نداريد ، چون واکس هاي آماده چرب نيستند . ولي حتما اتو کنيد مخصوصا زماني که از گوتاهاي رنگي مثل طلايي و نقره اي استفاده مي کنيد زيرا رنگ ها ثابت نمي شوند و هنگام شستشوي پارچه از بين ميروند . سپس در صورت نياز با آب ملايم شستشو دهيد تا کار تميز و شفاف شود .

نکته :

مي توانيد علاوه بر کارهاي تابلويي براي موارد ديگر تزئيني و کاربردي از نقاشي باتيک استفاده کنيد . کار با گوتا به مراتب براي پارچه هاي کوچک و ظريف راحت تر از موم است .

منبع:بانو،شماره 14
    negar_sirish و پونی این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    DaDa آواتار ها
    سارا حکمتی
    نوشته های وبلاگ
    24
    میزان امتیاز
    14
    پسند شده
    7800
    پسند کرده
    2903

ویترین مدال ها

Re: نقاشی روی پارچه

نقل قول نوشته اصلی توسط barg87
    سلام بر خانومای هنرمند

مسئلتن:

می شود این تکنیک را روی موکت اجرا کرد آیااااا؟؟؟

کسی این کارو کرده؟؟

چرا هرچی دنبال فروم نقاشی روی موکت میگردم نمی یابم؟؟؟؟

عزیزم ؛ تاپیک نقاشی روی موکت نداریم ...
    فقط این پست رو می تونی ببینی ...

بافت فرش و زیر انداز ( با سوزن و قلاب و ....)

فکر می کنم چون موکت پا خورش زیاده نمیشه خیلی کار ظریف روش انجام داد ...
    در ضمن بافت پارچه خیلی ظریفه ؛ برای همین نقاشی روی پارچه ظرافت داره و قشنگ به نظر می رسه ...
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۴/۱۰/۱۴ در ساعت ۱۰:۲۲ بعد از ظهر
    مامان تینا جون این نوشته را پسندیده.
    عکسهای بدون توضیح حذف می شوند !

مدیر انجمن
    شیرین بیان آواتار ها
    CGN
    میزان امتیاز
    99
    پسند شده
    3004
    پسند کرده
    6613

اینم کار جدیدمه با استفاده از تکنیک باندانا

پارچه رنگروشن رو خیس کردم با استفاده از نخ شیرینی با فاصله گره زدم رنگ اکرلیک رو رقیق کردم و پارچه رورنگزدم بعد از رنگامیزی نخهارو باز کردم و گذاشتم کاملا خشک شد با استفاده از یه برگ ورنگ طلایی وروپارچه رو چاپ زدم و در اتمام بعد از خشکشدن کامل پارچه رواتو کردم
    مامان تینا جون, fahim68 و 3tayesh_t این نوشته را پسندیده.

از اینکه خودم هستم خوشحالم. شاید کامل نباشم اما صادق، دوست داشتنی و خوشبختم.

مدیر انجمن
    شیرین بیان آواتار ها
    CGN
    میزان امتیاز
    99
    پسند شده
    3004
    پسند کرده
    6613

نقل قول نوشته اصلی توسط پرناک
    دوستان عزیز ممنون از آموزشای خوبتون.من قصد دارم تشک های جهزیه ام رو با این کار تزیین کنم.به نظرتون قشنگ میشه؟لطفا میشه راهنمایی کنین؟در ضمن تا حالا امتحان نکردم این هنر رو!کمک !کمک!
    عزیزم رو خود تشک نمیشه اینکارو انجام داد باید ملافه تشک رو در بیاری و بعد روشونقاشی کنی البته اگر ملافه ساده است

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    151
    پسند کرده
    0

[quote=زهرا سادات]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "pink girl":190tenpd
    بچه هااین جا یک کاغذهایی هستش به نام iron-on transfer paper کارش اینه که شکل مورد نظر را روش پرینت می کنن بعد با اتو منتقل می کنن به پارچه .کسی می دونه ایران هم هست یا نه ؟ اگر هست اسم فارسیش چیه ؟
    [/quote:190tenpd]

آره عزیزم
    هست ، من برا تولد بچه ی جاریم دو سال پیش خریدم و عکسش رو با تنظیم مخصوص همین کاغذا روی کاغذ مخصوصش پرینت گرفتم و بعد با اتو رو لباس سفید منتقل کردم
    ولی امسال که برای خرید این برگه رفتم پایتخت ، فقط بسته بندی های 30 تایی اش رو می فروختن و تکی نمیدادن
    یه مدت هم نبود ، ولی تازگیا دوباره دیدم ولی بازم تکی نمیدادن

اسمش رو هم من به فروشنده گفتم برگه ی مخصوص چاپ روی پارچه

هر نوع عکسی رو می شه با این کاغذ منتقل کرد؟ تنظیم مخصوصش چیه؟
    پونی این نوشته را پسندیده.
    تا شقایق هست، زندگی باید کرد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm1455
    دورگیر هایی که واسه پارچه استفاده میشه رو از کجا میشه خرید و اسم دقیقشون چیه ؟

دور گیر ها برای پارجه های ساتن یا ابریشمی که با رنگ سیلک روشون کار میشه استفاده میشن به منظور جلوگیری از خروج رنگ از محدوده مورد نظر.بهشون گوتای مخصوص پارچه میگن .و لوازم هنری ها دارن. ال بی مارک خیلی خوبی هست .اما اگر بتوونید مارابو پیدا کنید که البته خیلی جدیده و کم بسیاااار عالیه.توجه کنید اشتباه بهتوون ندن روش علامت اتو هست این یعنی مخصوص پارچه و قابل تثبیت با اتو
    پونی این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    شیرین بیان آواتار ها
    CGN
    میزان امتیاز
    99
    پسند شده
    3004
    پسند کرده
    6613

دوستان فروشگاه شهر هنر یه سری از رنگاشو حراج کرده تولیپ و رنگای تکستایل و اکرلیک و دکو
    شهر هنر نرسیده به چهاراره ولی عصر روبروی قلم چی

صفحه 11 از 39 نخستنخست ... 89101112131421 ... آخرینآخرین