مواد لازم :

ماهي 500 گرم
ميگو تاره 500 گرم
نخود فرنگي 250 گرم
روغن 1 فنجان
زنجبيل 2 قاشق مرباخوري
فلفل قرمز دلمه اي 1 عدد
سس چيني 2 قاشق سوپخوري
سس ميگو 2 قاشق مرباخوري
سيب زميني 200 گرم
آرد ذرت 0.25 فنجان

طرز تهيه :
سبد هاي سيب زميني را مي توانيد آماده نموده و خنك كنيد و در كاغذ فويل يا مشماع بپيچيد و در جاي خشكي بمدت 4 روز نگهداري كنيد و هنگام سرو غذا آن را بمدت 10 دقيقه در فر با حرارت متوسط گرم كنيد , براي درست كردن سبدهاي سيب زميني از سبد ها مخصوص كه تصويري كه تصوير آن در پايين صفحه نمايان است استفاده مي شود كه شما مي توانيد از فروشگاهها تهيه كنيد همچنين مي توانيد از دو صافي فلزي به قطرهاي 9 و 7 سانتي متر استفاده كنيد .
ماهي را به قطعات كوچك ببريد , ميگو ها را تميز كرده و بشوئيد , سر و ته نخود فرنگي ها را ببريد , روغن را در ماهيتابه گرم كرده و فيله ماهي و زنجبيل را بمدت 2 دقيقه در آن تفت دهيد , ميگو , فلفل و نخود فرنگي را افزوده و بهم بزنيد تا ميگو ها بپزند سپس سسها را اضافه كرده و مخلوط كنيد و آن را با قاشق در سبد هاي سيب زميني بريزيد .
در صورت رعايت مقادير مواد اوليه اين غذا براي 4 تا 6 نفر کافيست
طرز تهيه سبد سيب زميني :
مرحله 1 :
سيب زميني ها را پوست كنده و درشت رنده كنيد و با آب سرد پسته و كنار بگذاريد تا آب آنها برود سپس با آرد ذرت مخلوط نماييد . دو صافي را با روغن چرب كنيد و حدود يك چهارم از سيب زميني هاي رنده شده را كف صافي بزرگتر قرار داده و فشار دهيد .
مرحله 2 :
صافي كوچكتر را روي سيب زميني ها گذاشته و دسته هاي دو صافي را سفت با هم نگه داريد و در روغن داغ فراوان فرو كرده و سرخ كنيد تا طلايي شوند و بهم بچسبند , اين كار را با باقي سيب زميني ها تكرار كرده و 4 سبد درست كنيد و انها را در فر با حرارت متوسط گرم كنيد .
طرز تهيه سس چيني:
لوبيا , پياز و سير پوره شده را با هم مخلوط كنيد
طرز تهيه سس ميگو:
شكر , روغن , فلفل , پياز , سير و ميگوي رنده شده را با هم مخلوط كنيد