نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree103Likes

موضوع: جراحی زیبایی بینی...

نمایش نتایج: از 1,353 به 1,357 از 1357
صفحه 170 از 170 نخستنخست ... 160167168169170
 1. #1353
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  نوشته ها
  3
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  0
  پسند کرده
  0

  بهترین جراح های پلاستیک بینی ایران و تهران و تاریخچه عمل های پلاستیک بینی و صورت

  بهترین جراح های پلاستیک بینی ایران و تهران و تاریخچه عمل های پلاستیک بینی و صورت
  جراحی پلاستیک علمی وسیع است و ابتدا جهت اصلاحات ناشی از سوختگی ها و صدمات جنگی و اسید و سایر موارد در نیمه دوم قرن نوزدهم مطرح شد. البته قدمت جراحی بینی خیلی طولانی تر است در تاریخ جراحی پلاستیک اسامی جراحان معروفی از قرون گذشته در ایتالیا و هند و رم باستان و یونان و ایران خودمان به چشم می خورد. این جراحان پلاستیک پیشرو با روشهای کاملاً ابداعی اقدام به تصحیح مشکلات و عوارض تروما ها و حوادث کردند.


  در قرون وسطی به علت استفاده شوالیه ها از سلاح هایی مانند گرز و شمشیر و نیزه و غیره صورت و دست و پا افراد زخم ها و جراحات وحشتناکی می یافت. اولین بار یک جراح ایتالیایی در قرن 16 اقدام به تصحیح مشکلات بینی و صورت افراد در قرن شانزدهم میلادی کرد. او یک شوالیه را که در اثر جنگ و دوئل
  بهترین جراح پلاستیک تهران خود را از دست داده بود با تکنیکی ابداعی درمان کرد. او از پوست و عضله باز و به صورت او پیوند زد و یک ماه صبر کرد، بعد آن پایه را قطع کرد و بیمار کاملا خوب شد. با توجه به این که در آن زمان وسایل ضد عفونی و نخ ها ایده ال نبود، این حاصل نبوغ فردی این جراح بزرگ است. در حال حاضر نیز از روشهای ایشان منجمله روش فوق استفاده می شود.
  دوران رنسانس مصادف بود با استفاده از روشهای نوین برای شناختن علم و در این میان بعضی از جراحان اقدام به کالبد شکافی کردند. آنها اجساد را باز می کردند و حتی بعضی اوقات افراد دم مرگ را کالبد شکافی می کردند (که کاری غیر اخلاقی و غیر علمی است). در این بین در قرن نوزدهم میلادی روشهای پاستور و لیستر مطرح شد که گندزدایی اساس علم جراحی شد و از حدود سال 1845 بیهوشی مطرح شد.


  همانطور که می دانید سوختگی در تمام قرون و حتی هم اکنون از معضلات جامعه بشری هستند. بعد از جنگ جهانی دوم روشهای اصلاح سوختگی با استفاده از تیشو اکسپاندر (جالبی موضوع این است که این روشهای اکسپاندر بافتی یعنی گسترش دادن و باد کردن بافتها قبلا در کشور های افریقایی میان قبایل بدوی به منظور زیبایی به کار می رفت) مطرح شد. آنها با استفاده از بادکنک هایی که زیر پوست قرار می گرفت بافت را باد می کردند (در دازمدت) و پوست را وسیع می کردند و بعد گرافت پوستی را از جایی به جایی دیگر می بردند.


  جراحان پلاستیک ایرانی نیز همگام با جهان به مرور این روشها را وارد کشور ما کردند و در بیمارستانها و سوانح و سوختگی و جنگ تحمیلی استفاده کردند. به مرور جراحان ورزیده ای آموزش دیدند و تجربه اندوختند. در دهه 1990 جراحان پلاستیک جهان به روشهای لیپوساکشن جهت باریک سازی و خوش فرم شدن اندامها روی آوردند. افرادی که در اثر وفور غذا به صورت صنعتی بعد از جنگ جهانی دوم و همچنین ارزانی غذا و فاست فود به فراوانی چاق شده اند دوباره شکل زیبای خود را می یابند. طبیعتاً با اتمام جنگها روشهای بازسازی و زیبا سازی جهت زیبا شدن خانمها استفاده شد. مردان و زنان به روش هنرپیشه های هالیوود جراحی پلاستیک می کردند و می کنند پس پلاستیک بینی و صورت جزیی از فرهنگ جامعه شده.

  البته جراحان پلاستیک همواره توصیه کردند که بینی و صورت و اندام خود را در صورت نیاز ضروری عمل کنید ولی خوب باید قبول کرد که فرهنگ جامعه دست مد و عوامل مختلف می باشد و لزوماً فرهنگ جامعه ارتباط به نصایح جامعه محترم پزشکی ندارد. لذا گسترش جراحی پلاستیک بیشتر نتیجه هالیوود و فرهنگ غربی است.
  به مرور از آغاز قرن بیست و یکم و پیشرفت بیشتر روشها و داروهای ضد رد پیوند، جراحی های پیوند صورت گسترش یافت و چندین مورد در امریکا اسپانیا و فرانسه و ترکیه انجام شد. هنوز در ایران بهترین جراح پلاستیک ایران ما پیوند صورت نکرده اند
  اما با گسترش پیوند صورت شاید در چند سال آینده پیوند صورت نیز در ایران و جهان روتین جراحی پلاستیک بینی و صورت و شکم و اعضا دیگر انجام می دهند در صدر این کشور ها برزیل و امریکا و ونزویلا و مکزیک است و در حول و حوش رده های نهم ایران می باشد.

  رخلاف انکه اظهار می شود که ایران بیشترین جراحی بینی در دنیا را دارد به هیچ وجه اینطور نیست و رتبه ششم و هفتم جراحی و عمل بینی و زیبایی بینی متعلق به ایران است. در نظر داشته باشید که ایران یک کشور هشتاد میلیونی است و طبعتاً متقاضی با توجه به جمعیت زیاد است.
  به طور خلاصه بهترین حاصل تجربیات جنگ ها و آسیب های آنها بوده اند و همچنین سوختگی ها شامل شیمیایی و فیزیکی و حرارتی هم در ایجاد و گسترش جراحیهای پلاستیک نوین دخیل بودند. ایران عزیز ما هم اکنون تعداد زیادی جراح پلاستیک بینی و صورت دارد که همگی از بهترین های جهان هستند.

  می آیم به سوی تو

 2. #1354
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  نوشته ها
  3
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  0
  پسند کرده
  0

  هزینه جراحی بینی


  جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) در سالهای اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است و متقاضیان این جراحی در بین مردان و زنان ایرانی به صورت تصاعدی افزایش می یابد. افراد از طبقات مختلف خواستار این عمل هستند که این عمل با
  هزینه عمل بینی مختلف در تهران، پایتخت زیبایی خاورمیانه انجام می شود.

  اصطلاح nose job در زبان انگلیسی اشاره به نوعی تجارت در جهت جراحی بینی می باشد که متاسفانه در سالهای اخیر رواج پیدا کرده است. یک جراحی بینی استاندارد و با کیفیت حدود 1.5 تا دو ساعت طول می کشد. قیمت بسته قیمت روز و نوع بینی و عملیات لازم برای آن متغیر است..

  البته قطعاً عمل جراحی ترمیمی بینی (رویژن یا عمل مجدد) که در جای دیگر عمل اول انجام شده و عمل مجدد توسط دکتر کاظمی انجام می شود، سخت تر است و مدت بیشتری می طلبد. (هزینه جراحی بینی ترمیمی اندکی متفاوت است و بیشتر از قیمت عمل بینی اولیه است.)
  در کلینیک دکتر کاظمی با توجه به کیفیت و تجربه طولانی ایشان بسیار مناسب است و هزینه و قیمتی کاملاً مناسب و ارزان است. درضمن کلیه هزینه ها در کلینیک دکتر کاظمی، با هزینه اتاق عمل است و هزینه بصورت کلی دریافت می شود و بعد از عمل، به هیچ وجه ویزیتی دریافت نمی شود.

  هزینه جراحی بینی
  هزینه جراحی بینی به عوامل زیادی بستگی دارد و اغلب افراد برای کاهش هزینه جراحی بینی به دنبال یافتن عوامل موثر در هزینه جراحی بینی هستند.اغلب افراد به دنبال جراحی بینی با هزینه کمتر هستند.هزینه جراحی بینی به عوامل زیادی مانند مدت زمان جراحی ،نوع جراحی بینی،مدت زمان بی هوشی و خدماتی که در بیمارستان ارائه می شود بستگی دارد.هزینه جراحی بینی همچنین به تخص جراح،میزان پیچیدگی عمل جراحی و حتی موقعیت جغرافیایی محل انجام جراحی بینی بستگی دارد .جراحی بینی برای بهبود ظاهر بینی و یا عملکرد بینی و یا هر دوانجام می شود و بسیار مهم است که توسط کدام جراح و چگونه انجام شود.در برخی مواقع برای جراحی ساختاری بینی که برای بهبود تنفس بینی انجام می شود ممکن است هزینه جراحی بینی توسط بیمه پوشش داده شود اما برای جراحی زیبایی بینی بیمه هزینه جراحی بینی را پوشش نمی دهد.

  عوامل موثر در هزینه جراحی:

  تخصص جراح:
  میزان شهرت و تخصص جراح بینی تاثیر زیادی در کاهش ترس و استرس جراحی بینی و تاثیر زیادی در هزینه جراحی بینی دارد.در صورتی که جراحی بینی توسط جراح بینی با تجربه انجام شود شما ب نتیجه دلخواه خود دست خواهید یابید بنابراین صرفا برای پرداخت هزینه کمتر نمی توان جراح بینی خود را انتخاب کرد و همچنین نمی توان گفت یک جراح بینی که هزینه زیادی دریافت می کند تخصص وتجربه کافی را دارد و برای اطمینان از کار و تخصص جراح بینی صرف نظر از هزینه جراحی بینی باید درباره تخصص و تجربه پزشک جراح به اندازه کافی تحقیق کنید و سوالات خود را از او بپرسید و عکس های قبل و بعد ازعمل بیماران او را ببینید و سپس می توانید از جزئیات جراحی و هزینه های جراحی بینی را از او بپرسید و سپس تصمیم بگیرید.
  محل جراحی بینی:
  جراحی بینی را می توان در بیمارستان یا مراکز جراحی سرپایی و یا در مطب خصوصی جراحی انجام داد و قبل از عمل باید از انجام جراحی بینی در مکان معتبر اطمینان حاصل کنید.جراحی بینی در مطب خصوصی جراح در سوئیت مخصوص انجام می شود و به دلیل استفاده از تجهیزات اتاق خود جراح و دستیاران خود جراح هزینه کمتری دارد و هزینه جراحی بینی در مراکز جراحی سر پایی نسبتا گران تر از سوئیت خصوصی جراح است و تمامی تجهیزات و امکانات جراحی توسط شخص دیگری در اختیار جراح بینی قرار دلده می شود،بیمارستان ها به دلیل اینکه بیشترین تجهیزات و امکانات را دارند نسب به دو گزینه دیگر هزینه بیشتری دارند.
  روش جراحی بینی:
  روش انجام جراحی بینی با توجه به شرایط بیمار متفاوت است ونوع روش انجام جراحی بینی در هزینه جراحی بینی تاثیر زیادی خواهد داشت.با توجه به دشواری و پیچیدگی جراحی بینی هزینه جراحی بینی تحت تاثیر قرار می گیرد.با توجه به شرایط بیمار ممکن است برای تحت نظر قرار گرفتن شرایط بیمار نیاز به بستری شدن باشد که این امر نیز در تعیین هزینه جراحی موثر است.
  استفاده از بیهوشی:
  در عمل جراحی بینی در صورتی که نیاز به بیهوشی باشد فرآیند بیهوشی توسط متخصص بیهوشی مدیریت می شود و علائم حیاتی بیمار در طول عمل جراحی توسط متخصص بیهوشی و پرستار هوش بری کنترل می شود.استفاده از خدمات متخصص بیهوشی نیز در
  هزینه جراحی بینی موثر استت و اگر با توجه به تشخیص جراح بینی نیاز به بی هوشی نباشد ممکن است مقداری از هزینه جراحی بینی کاهش یابداما استفاده تاز خدمات متخصص بی هوشی باعث می شود که بیمار در طول عمل جراحی بینی ریلکس باشد و جراحی بینی با خیال راحت انجام شود.
  مدت زمان جراحی بینی:
  با توجه به پیچیدگی عمل جراحی ممکن است یک عمل جراحی بینی در زمان بیشتر یا کمتری انجام شود.برای مثال انجام چند عمل به طور همزمان مانند گرفتگی و کجی بینی و ... مدت زمان جراحی بینی را افزایش می دهد و عمل جراحی ساده تر در زمان کمتری انجام می شود واین امر در تعیین هزینه جراحی بینی می تواند موثر باشد.

  می آیم به سوی تو

 3. #1355
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
  نوشته ها
  3
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  0
  پسند کرده
  0

  كيف تتم عملية جراحة الأنف؟
  بشكل عام تجري عملية جراحة الأنف بالطريقة المفتوحة التي هي الطريقة الأساسية لعملية تجميل الأنف.

  كل جراحة للأنف عادة ما تتضمن الخطوات التالية:


  • يتم فتح الجلد و البنية العظمية للأنف و فصل الحاجز الوسط عن الغضاريف الجانبية تحت الغشاء المخاطي.
  • إزالة نتوءات العظام و الغضاريف.
  • إصلاح الشفرة الوسطى أو الحاجز.
  • تصحيح أرنبة الأنف بما فيها تعزيز طرف الأنف، الإزالة و القطب وغيرها من الأساليب.
  • إذا لزم الأمر يتم التطعيم في المواضع الضرورية ومن بينها طرف الأنف.
  • الترميم الدقيق لجميع المواضع ومن بينها سقف الأنف بخيط نايلون.
  • كسر العظام و وضعها بجانب بعضها لإعادة تشكيل السقف.
  • تصحيح شفرات الأنف إذا لزم الأمر.
  • وضع شبكة أو حشوة سيليكون داخل الأنف، وكذلك الغراء و الجبيرة وخياطة الجلد بدقة وجميع المواضع الخارجية اللازمة.


  في البداية أو في المرحلة الأولى لدينا فصل الحاجز عن الغضاريف الجانبية والتي يجب أن تتم تحت الغشاء المخاطي كيلا تؤدي فيما بعد إلى ضيق التنفس و الإلتصاق. في جميع هذه المراحل من جراحة الأنف أقل تغييرات لديها أفضل النتائج.
  وفيما يلي بعض الأسئلة الأكثر شيوعا بين مستخدمي موقع الدكتور كاظمي مع إجاباتها:

  ما هو السن المناسب لعملية تجميل الأنف؟

  ليس هناك سن معين للقيام بعملية تجميل الأنف ولكن بالتأكيد يجب أن يكون الأنف قد بلغ نموه بشكل كامل. لذلك عادة لا ينصح بها للذكور دون سن السابعة عشر والفتيات في سن السادسة عشر. من جهة أخرى ولدى كبار السن لا يوصي بعملية تجميل الأنف لمن تجاوز الستين عام بسبب تهدل الجلد و فقدان خاصية مرونة البشرة.

  هل يتم إجراء عملية تجميل الأنف بحسب تشخيص الطبيب؟

  في بعض الحالات عندما يتعرض الأنف للكسر و الإنحراف الشديد فإن القيام بعملية إنحراف إلى جانب عملية تجميل الأنف هو أمر ضروري، لكن في معظم الحالات يطلب المريض القيام بعملية تجميل والطبيب يتخذ قراراً إن كان القيام بالعملية ممكن أم أن هناك ما يعيق حدوثها وذلك بعد قيامه بالدراسات اللازمة، لذلك فإن رغبة المريض مهمة جداً في هذه العملية وفي بقية العمليات الأخرى.
  ما هو دور الليزر في جراحة الأنف؟

  لليزر دور هام في الكثير من العمليات الجراحية لكن لا دور خاص له في جراحة الأنف والقضية بمجملها ترويجية. الليزر مؤثر في علاج الأورام الحميدة أو جراحة الأورام، لكن في جراحة تجميل الأنف لم يظهر حتى الآن أي دور خاص لهذه الوسيلة، وجراحة الأنف بالليزر ليست صحيحة على الإطلاق. (جراحة الأنف باللیزر)
  ما هي الأعمال الضرورية قبل عملية تجميل الأنف؟

  يجب أن يقوم المريض بفحص كامل لعدد كريات الدم و الإختبار الكامل للتخثر و سكر الدم و اختبار البول. من الضروري التوقف عن التدخين قبل أسبوع من العملية ولا ينبغي التدخين أوالنرجيلة حتى شهر بعد العملية. ينبغي على المريض التوقف عن تناول الإسبيرين قبل أسبوعين من العملية. طبيب الأذن و الحلق و الحنجرة يسأل المريض ليخبره إن كان لديه نزلة برد أو حمى. في حال كان لدى المريض حساسية تجاه فول الصويا أو البيض أو الأدوية فعليه إخبار الطبيب.
  هل يمكن القيام بعملية تجميل الأنف أثناء الدورة الشهرية؟

  العادة الشهرية لا تمنع القيام بعملية التجميل مطلقاً لكن بشكل نسبي و بسبب احتمال زيادة النزيف أثناء العملية فإنه من الأفضل عدم القيام بالعملية أثناء العادة الشهرية، على أي حال فالقرار بيد طبيبك.
  هل جراحة الأنف مؤلمة؟

  لا فجراحة الأنف ليست مؤلمة على الإطلاق، مجرد وجود ورم بعد العملية لذلك لا ينبغي على المريض أن يقلق أبداً بشأن الألم. فجرّاحوا الأنف والأذن و الحنجرة بالتقنيات الخاصة التي يمتلكونها و طريقة قيامهم بعملية تجميل الأنف يحولون دون حدوث الألم.
  ماذا نفعل للتخفيف من ورم عملية تجميل الأنف؟

  وضع كيس من الجليد بشكل دوري خلال الأيام الخمسة الأولى أمر ضروري للغاية يعتبر الجرّاح المشهور الدكتور كاظمي أن حقن إبرة بيتاميثازون آل في العضل في اليوم الثاني بعد العملية هو أمر مساعد للغاية.
  نوصي بإزالة جبيرة الأنف بعد عشرة أيام على العملية ليصل ورم ما بعد العملية إلى حده الأدنى. يجب أن يكون ارتفاع تخت المريض بعد عملية الأنف بزاوية ثلاثين إلى خمس و أربعين درجة. حقن الكورتيزون الموضعي مفيد جداً حسب تقدير الطبيب على فترات معينة.
  عليكم مراجعة طبيبكم مرة كل أسبوع لوضع اللاصق ليتم وضع اللاصق بشكل دقيق ولا تحدث أية مشاكل. اللاصق الصحيح بعد العملية يساوي تقليل الورم.

  هل النزيف داخل بياض العين الذي يحدث بعد العملية خطير أم لا؟

  بعد عملية تجميل الأنف يحدث نزيف بسيط داخل بياض العين وهو ليس خطير ولا داعي للقلق فهو يزول بعد شهر.
  ما هي الأمور التي يجب مراعاتها بعد عملية تجميل الأنف؟

  أهم أمر تجب مراعاته وضع كيس جليد على الأنف لمدة أربعة أو خمسة أيام بعد العملية. رفع الرأس باستخدام وسادتين أثناء الاستراحة من الأمور الهامة الأخرى التي يجب مراعاتها. من الأمور الهامة الأخرى تناول المضادات الحيوية و حبوب الزكام كل ست ساعات وعدم القيام بنشاط بدني و عدم استعمال النظارات لمدة أربع أسابيع. جميع هذه الأمور التي تجب مراعاتها موجودة في موضوع أمور تجب مراعاتها بعد جراحة الأنف
  كيف تكون المراجعة بعد عملية تجميل الأنف؟

  يقوم المريض بمراجعة الطبيب في الشهر الأول مرة كل أسبوع بعد العملية و بعد ذلك يقوم بمراجعته في الشهر السادس و التاسع والثاني عشر بعد العملية وفق البرنامج، كما أن متابعة عملية تجميل الأنف تستمر لمدة عامين بعد العملية.
  هل الأنف الذي أجريت له عملية أضعف من الأنف الطبيعي؟

  لا فإن هذا الأمر ليس صحيح على الإطلاق والأنف الذي أجريت له عملية جراحية يعود بعد عام كالأنف الطبيعي تماماً ولا يصبح ضعيفاً.
  ما هي نسبة نجاح عملية تجميل الأنف والرضا عن النتيجة؟

  أكثر من خمس وتسعين بالمائة من عمليات تجميل الأنف حققت النتيجة المطلوبة ولم تظهر أية مشكلة.
  ماهو دور اللاصق وكم يجب أن يبقى على الأنف بعد العملية؟

  استخدام اللاصق بعد عملية تجميل الأنف يؤدي إلى التصاق الجلد بالعظم و الغضروف السفلي و يثبت الجلد في المكان المناسب و يكفي وضع اللاصق لمدة شهر حتى شهرين بعد العملية. ينصح بعض الزملاء بوضع اللاصق لمدة شهر بعد تلك الفترة.
  بعد كم من الوقت على عملية تجميل الأنف يمكن القيام بعملية الليزيك؟

  يسمح بالقيام بعملية تجميل الأنف في ایران بعد حوالي شهر من جراحة العيون بالليزر لأن القرنية تكون قد أخذت حالة مستقرة ولا تأثير لها على العين. كذلك بعد مرور شهر على عملية جراحة العيون بالليزر يسمح بعملية تجميل الأنف.

  إذا كان هناك حاجة للرتوش أو الترميم فأي وقت مناسب للقيام بها بعد عملية تجميل الأنف؟


  بعد حوالي عام على عملية الأنف يكون الورم قد تناقص بالكامل عندها يسمح بالترميم أو الرتوش. القيام بعملية جراحة الأنف الترميمية قبل عام سيرافقها أعراض جانبية.

  والسؤال الأكثر أهمية من هو الجرّاح الذي عليّ مراجعته من أجل عملية تجميل الأنف؟

  إنّ الأطباء المتخصصون بالأذن و الأنف والحنجرة هم الوحيدون المخوّلون بالقيام بعملية جراحة الأنف لأن لديهم معرفة كاملة بتشريح الأنف والجيوب، أما الجراحين الآخرين مثل جراحي التجميل و الجرّاحين العامين و جرّاحي الفك و الوجه ليس لديهم معرفة كامله بتشريح الأنف و جراحة الأنف و تجميل الأنف وقد تحدث مشاكل في الجهاز التنفسي بعد العملية الجراحية.


  می آیم به سوی تو

 4. #1356
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۳/۱۱/۱۱
  نوشته ها
  5
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  42
  پسند کرده
  3

  حتما این نکات را قبل و بعد از جراحی بینی بخوانید  قبل از عمل جراحی بینی باید آمادگی های لازم برای جراحی بینی را داشته باشید به این منظور بهتر است باید ها و نباید های قبل از جراحی بینی را بدانید.
  باید ها و نباید های قبل از جراحی بینی:


  • از 14 روز قبل از عمل زیبایی بینی از مصرف داروهای حاوی آسپرین و .. که باعث رقیق شدن خون می شود و خونریزی را زیاد می کند خودداری کنید.
  • مصرف سیگار روند بهبود را کند می کند، بنابراین بهتر است از دو هفته قبل از جراحی از مصرف سیگار خودداری کنید.
  • مصرف ویتامین ها و آهن و مواد معدنی از دو هفته قبل از جراحی توصیه می شود و برای بهبود زخم بسیار لازم و ضروری است.
  • قبل از جراحی بینی کمپرس یخ خود را آماده کنید
  • داروهای تجویز شده توسط پزشک جراح بینی خود را قبل از جراحی آماده کنید
  • مواد ویتامینه و آبمیوه و ... را از قبل آماده کنید
  • شب قبل از جراحی بینی دوش گرفته و به اندازه کافی استراحت کنید
  • حداقل از 8 ساعت قبل از جراحی بینی چیزی نخورید  همچنین رعایت نکات و توصیه های بعد از جراحی بینی برای نتیجه گیری بهتر و جلوگیری از بروز مشکلات لازم و ضروری است و به همین دلیل لازم است باید ها و نباید های پس از جراحی بینی را بدانید.  باید ها و نباید های پس از جراحی بینی:


  • پس از جراحی حداقل به مدت یک روز کامل از کمپرس یخ استفاده کنید
  • در هفته اول پس از جراحی از خندیدن و زیاد حرف زدن خودداری کنید
  • برای عطسه کردن دهان خود را باز کنید تا به بینی فشار وارد نشود
  • در یک هفته پس از جراحی بینی از سرم نمکی برای شستشوی ترشحات بینی استفاده کنید و از فین کردن خودداری کنید
  • تا 1 ماه پس از انجام عمل زیبایی بینی از عینک زدن خودداری کنید
  • تا 1 ماه پس از جراحی بینی از بلند کردن جسم سنگین و انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید
  • تا 1 هفته پس از جراحی از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن طولانی دارند خودداری کنید و غذاهای نرم وآبکی بخورید
  • تا چند ماه پس از جراحی بینی از شنا کردن و شیرجه زدن در آب خودداری کنید
  • در چند روز پس از عمل زیبایی بینی ممکن است سرگیجه داشته باشید و بهتر است برای بلند شدن از کسی کمک بگیرید
  • برای کاهش ورم تا یک ماه پس از جراحی بینی برای خوابیدن از دو بالش استفاده کنید تا سرتان بالاتر قرار بگیرد
  • تا چند هفته پس از جراحی بینی برای جلوگیری از برخورد لباس با بینی تان از لباس های دکمه دار استفاده کنید
  • برای مسواک زدن از مسواک نرم استفاده کنید و به آرامی مسواک بزنید
  • از مصرف سیگار خودداری کنید
  • تا هنگام فرم گرفتن کامل بینی از حضور در مکان های شلوغ خودداری کنید
  • در چند ماه پس از جراحی بینی در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و از حضور در محیط های خیلی گرم مثل سونا خودداری کنید
  • نحوه چسب زدن و خشک نگه داشتن چسب پس از جراحی بینی بسیار مهم است زیرا این چسب برای چسبیدن پوست بینی به اسکلت و کاهش ورم روی بینی زده می شود و بسیار مهم است که خشک بماند
  • فرم و شکل نهایی بینی تا چند ماه پس از جراحی به طور کامل مشخص نمی شود بنابراین تا برطرف شدن کامل ورم بینی و مشخص شدن فرم نهایی بینی صبور باشید
  • داروهای تجویز شده جراح بینی خود را طبق دستور مصرف کنید و در جلسه های معاینه ای که مشخص می کند حضور داشته باشید و همه توصیه ها و دستورات پزشک جراح خود را رعایت کنید.  - - - Updated - - -  در جراحی بینی و تعیین این موضوع که چه مدلی به صورت می آید و با سلیقه فرد همسو است باید بسیار دقت شود. در این مقاله توضیحاتی در این خصوص داده ایم با مطالعه آن می توانید بهتر تصمیم بگیرید.


  اولین حالت از عمل بینی را می توان جراحی بینی طبیعی در نظر گرفت که در این مدل، همه موارد و اصول مرتبط با زیبایی به کار گرفته می شود اما خیلی طبیعی به طوربکه مشخص نمی شود فرد عمل جراحی زیبایی انجام داده است.

  اما در مدل های عروسکی یا به عبارتی فانتزی، بینی فرد کوچکتر شده و قوس روی بینی نمایان تر است و همچنین این بینی ها حالت سربالا بودن بیشتری دارند.

  اما در مدل سوم میرسیم به مدل نیمه عروسکی، که ویژگی های یک بینی طبیعی و عروسکی را در خود گنجانده است.


  در علم زیبا شناسی، بهترین حالت برای یک بینی این است که طبق اصول طبیعی جراحی شود و جراح تمام هنر خود را به کار گیرد تا بینی را طوری جراحی کند که مشخص نباشد و طبق اصول استاندارد هم نتیجه دهد اما در این میان هستند کسانی که دوست دارند به تناسب هزینه ای که برای جراحی پرداخت می کنند تغییر کنند و عمل بینی با فرم کاملاً جدیدی داشته باشند.
  در میان جراحان بینی، فرمی رایج تر بوده که نیمه عروسکی نام دارد و اکثر افراد هم خواهان این فرم بینی هستند. در بینی های طبیعی و نیمه عروسکی، فرم آنها بسیار شبیه هم می باشد و در هر دو مدل، استنانداردها کاملا رعایت شده و در هیچ یک از این فرم ها اختلال تنفسی و بویایی وجود نخواهد داشت.


  اما در رابطه با فرم بینی عروسکی یا فرم خوکی باید بدانید که امکان اختلالات تنفسی، ضعف در حس بویایی، تغییر شکل و فرم بعد از گذشت زمان و بروز موارد دیگر وجود دارد و بسیاری از جراحان، اینگونه
  عمل بینی های جراحی را انجام نمی دهند زیرا از اصول استاندارد زیبایی و عملکردی به دور است، سوراخ های بینی بیش از حد معمول کوچک می شوند که این موضوع در روند تنفس اختلالات جدی ایجاد می کند به علاوه موجب آشکار شدن جای بخیه ها می شود و همچنین غضروف و استخوان روی بینی به مقدار زیادی تراشیده می شود و این مورد هم باعث می شود که بینی خیلی زود از فرم اصلی خود بیافتد.

  اصلی ترین موضوعی که بینی عروسکی را بیشتر از بینی ها در معرض توجه قرار می دهد میزان زاویه نوک بینی با قسمت بالایی لب است.

  این زاویه در حالت عادی در بینی های با فرم طبیعی معادل 90 درجه است و در بینی های عروسکی معادل 105 درجه می باشد و پزشک مربوطه باید به این موضوع توجه فراوانی نشان دهد زیرا اگر این زاویه بیش از حد زیاد شود، بینی فرم خوکی می شود.

  در نهایت بعد از آنکه شما سلیقه و خواسته خود را در مدل بینی بیان نمودید، تصمیم و نظریه نهایی را بر عهده پزشک خود بگذارید تا طبق تجربیات و دانشی که دارد مدل بینی شما را تعیین کند.  - - - Updated - - -  اگر شما هم جراحی بینی انجام داده اید و یا در فکر انجام آن هستید بهتر است این مطلب را بخوانید.

  اگر در این فکر هستید که بعد از عمل با یک بینی خیلی زیبا و آن چیزی که مد نظرتان بوده روبه رو می شوید کاملا در اشتباه هستید.
  حتما می دانید که بعد از پایان جراحی، صورتی متورم و بینی و چشم هایی کبود خواهید داشت و این روند تا 2 هفته بسته به فیزیک بدنی شما ادامه دارد و همچنین در زمان باز کردن گچ و آتل بینی ممکن است شما با دیدن خود در آینه جا خورده و نا امید شوید، اما بدانید این روندی گذرا و طبیعی بوده و بعد از آن باید مدت ها منتظر باشید تا فرم اصلی بینی شما رفته رفته و به تدریج ظاهر شود و حتی این روند می تواند بعضا تا دو سال هم ادامه داشته باشد.
  اگر در این مدت در بینی خود قرینه نبودن و یا کج بودن را مشاهده کردید باید صبر کنید تا ورم آن کم شود زیرا ممکن است این عوامل و همچنین عادت نداشتن به فرم بینی جدید به علاوه نظرات مختلف و گاهی منفی اطرافیان باعث شود که شما روحیه خود را از دست بدهید و مدام به فکر جراحی دوباره و ترمیم باشد.
  اما اگر زمانی که این مطلب را می خوانید هنوز اقدام به جراحی نکرده اید با بالا بردن آگاهی خود بر موضوعات مطرح شده مشرف شوید و بعد از عمل برای رسیدن به نتیجه مطلوب عجولانه تصمیم نگیرید و خود را آشفته نسازید.

  بعد از جراحی بینی:

  اما در نظر داشته باشید که بعد از اتمام جراحی مسیر طولانی و پر کاری را پیش رو خواهید داشت. این مسیر حتی منجر به ایجاد یک سری محدودیت هم می گردد که ممکن است تا مدتی شما را آزار دهد اما همین مسائل به ظاهر سخت و آزار دهنده، در بدست یافتن یک نتیجه عالی از جراحی، تاثیر زیادی خواهند داشت.

  بعد از
  جراحی بینی نمی توانید تا مدتی مثل قبل راحت بخوابید بلکه باید طاق باز خوابیده و مراقب باشید که در خواب نچرخید و به بینی خود ضربه و فشار وارد نکنید و سر خود را از بدنتان بالاتر قرار دهید.
  از برداشتن وسایل سنگین وزن خودداری کنید زیرا با به جریان انداختن خون زیاد در رگ های صورت و بینی، موجب خونریزی زخم بینی می شود.
  از خم شدن و پایین گرفتن سر در مدت زمان طولانی بپرهیزید.
  غذای تند، شور، خیلی چرب و دیگر خوردنی هایی که فشار را بالا برده و موجب ورم نیز می شوند نخورید، برای زمان طولانی پیاده راه نروید و همچنین در معرض مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید.
  قرار گرفتن در سونا هم به محدودیت های دوره نقاهت بعد از عمل اضافه کنید.
  به بینی خود اجسام خارجی مانند گوش پاکن وارد نکنید و تا مدتی باید برای شستشو و پاکسازی بینی از سرم های مخصوص شستشو استفاده کنید.
  سیگار و قلیان و نوشیدنی های الکلی روند بهبودی زخم و جای بخیه ها را کند می کند.
  بعد از برداشتن چسب بینی، باید تا مدتی از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
  همچنین استفاده از عینک ممنوع می باشد تا ورم بینی بخوابد.  - - - Updated - - -  جراحی بینی (رینوبلاستی) یک روش برای برداشتن پل بینی، تغییر شکل یا باز کردن راه بینی است. از آنجا که بینی یک ویژگی مرکزی از زیبایی چهره است، بسیاری از بیماران مایلند ظاهر خود را با تغییر شکل یا اندازه بینی خود بهبود بخشند. کارشناسان جراحی بینی می توانند اقداماتی را پیشنهاد دهند که شامل موارد زیر می شوند:

  • برداشتن پل بینی
  • باریک کردن بینی
  • تغییر شکل نوک بینی
  • اصلاح یک جداره متخلخل (انحراف بینی)، تغییر غضروف جداسازی دو بینی  هزینه جراحی بینی
  جراحی بینی در سراسر جهان

  به علت محبوبیت جراحی بینی، افراد زیادی از سراسر دنیا سالانه به کشورهای متعددی برای جراحی زیبایی به خصوص جراحی بینی مراجعه میکنند. کشورهای پراگ، سئول و ریو دو ژانیرو همه ادعا می کنند که بهترین در زمینه جراحی زیبایی به خصوص جراحی بینی هستند، هر چند در حقیقت، هر یک تنها مرکز پیشرو در زمینه جراحی بینی در منطقه خود هستند. اما عمدتا اروپا به خصوص بلژیک، لهستان، اسپانیا و جمهوری چک کشورهایی هستند که به عنوان بهترین مراکز جراحی بینی در جهان شناخته می شوند.
  مقاصد جراحی بینی در اروپا

  بسیاری از مراکز جراحی زیبایی اروپایی برای گردشگران پزشکی خدمات جراحی بینی را ارائه می دهند. اگر مایلید
  هزینه عمل بینی خود را در اروپا انجام دهید می توانید از کلینیک های مرکز شهر در پایتخت های اروپایی پیشرو مانند پراگ در جمهوری چک یا ورشو در لهستان و یا ماربلا در اسپانیا استفاده نمایید.
  هزینه های جراحی بینی در اروپا یا امریکا

  هزینه عمل بینی در اروپا یا امریکا از یک مرکز به مرکز دیگر بسیار متفاوت است، قیمت ها در اروپای مرکزی معمولا پایین تر است. قیمت ها در بخش اروپایی ترکیه نیز نسبتا مناسب است، در اسپانیا و ترکیه هنوز هم میتوانید با قیمت خوب جراحی بینی انجام دهید. در حال حاضر کلینیک های جدید و نو ظهور در کشورهای لیتوانی و اوکراین نیز عمل جراحی بینی را با قیمت های مناسب انجام می دهند.
  هزینه جراحی بینی در اروپا

  علاوه بر هزینه عمل بینی در اروپا و آمریکا شما بایستی در نظر داشته باشید که هزینه بلیط و اقامت قبل و بعد از عمل نیز بر هزینه های معمول افزوده می شود.

  هزینه های معمول برای جراحی زیبایی در خارج از کشور

  مقصد


  جراحی زیبایی (کشیدن پوست)


  رینوبلاستی (جراحی بینی)


  عمل جراحی زیبایی سینه


  عمل جمع کردن شکم


  لیپوساکشن (شکم)

  لهستان


  پوند 210


  پوند 1200


  پوند 2390


  پوند 2100


  پوند 1140

  اسپانیا


  پوند 340


  پوند 1700


  پوند 2125


  پوند 1870


  پوند 1700

  جمهوری چک


  پوند 220


  پوند 2000


  پوند 2290


  پوند 2200


  پوند 1400

  اسلواکی


  پوند 176


  پوند 1840


  پوند 2320


  پوند 2120


  پوند 1215

  ترکیه


  پوند 275


  پوند 2500


  پوند 2450


  پوند 2960


  پوند 1750

  انگلستان


  پوند 700


  پوند 3500


  پوند 4500


  پوند 4800


  پوند 3000

  قبل از انتخاب نهایی شما باید هزینه نهایی خود را مشخص نمایید، و دیگر مزایا یا معایب عمل بینی و هزینه آن و همچنین همه موارد در رابطه با مقصد خود را در نظر بگیرید. شما می توانید هزینه های جراحی بینی در اروپا یا امریکا را به صورت آنلاین مقایسه کنید.

  قبل از سفر در رابطه با
  هزینه جراحی بینی در اروپا یا امریکا خوب تحقیق کنید. سعی کنید قبل از انتخاب یک کلینیک و نهایی کردن نوبت عمل خود نمونه کارهای آن مرکز را به خوبی بررسی کنید در صورت امکان با افرادی که در آن کلینیک یا مرکز عمل جراحی زیبایی به خصوص بینی داشته اند مشورت نمایید.

  مامان سیدکوچولو این نوشته را پسندیده.

 5. #1357
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
  نوشته ها
  0
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  0
  پسند کرده
  0
  سلام . من به عنوان کسی که حدود یکسالی میشه در اصفهان بینیم رو عمل کردم، به نظرم دکتر طرزی، و جعفرپور در اصفهان خیلی خوبن و میزان شکایت بعد از عملشون خیلی کم هست .
  در تهران هم شنیدم دکتر عامری بینی رو خوب در می یارند.
  البته یک سایت به نام بانشان هم هست که یک مقایسه خوبی بین جراحان بینی مختلف در تهران و همچنین اصفهان کرده که آدرسشو میگذارم :
  بهترین جراح بینی در اصفهان و همچنین برای تهران هم یکسری از جراحان رو لیست کرده : بهترین جراح بینی درتهران کیست؟

صفحه 170 از 170 نخستنخست ... 160167168169170
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما