نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree905Likes

موضوع: کوفته ها meatballs

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 154
صفحه 1 از 20 123411 ... آخرینآخرین

کوفته ها meatballs

کوفته گوشت با پوره سیب زمینی

سینی فر را چرب کنید

حدود 20 دقیقه در فر داغ قرار دهید تا رنگ گوشت تغییر کند

با مواد کوکوی سیب زمینی(مخلوط پوره سیب زمینی تخم مرغ و شیر و کره) داخل کوفته ها را پر کنید

10 دقیقه دیگر در فر قرار دهید روی آن پنیر رنده شده ریخته و مجددا در فر قرار دهید تا پنیر ذوب شود

سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

2. بانک بند ناف

Re: کوفته ها meatballs

Andrew این نوشته را پسندیده.

اینا رو قبلا سیو کرده بودم...یادمه توی خمیر تارت با پوره سیب زمینی+ جعفری پر شده بود ...کوفته های گوشت و سس روش فکر کنم مخلوط تخم مرغ و خامه بود...فعلا ایده بگیرید تا بگردم موادش رو بیابم

این کوفته رو من به خاطر شکل خوشکلش درست کردم ولی خیلی خوشمزه بود و همسری تاکید کرد که بره تو لیست غذاهای همیشگی.گوشت چرخ کرده و پیاز رنده شده و سبزیجات معطر خرد شده رو باهاش کوفته های کوچیک درست کردم و با سیب زمینی که با کارد ورق خیلی نازک کرده بودم تو ماهیتابه چدنی چیدم .من پایرکس کوچک که به اندازه غذا باشه نداشتم و توی ماهیتابه درست کردم ولی چون با همون ظرف سرو میشه باید حتما توی پایرکس باشه(مخصوصا برای مهمونی).من سس یا رب نریختم و بدون اونهم خوب پخته و گریل شده بود و خوششششش مزه بود.(توی فر فقط با گریل از بالا )

saeedeh64, Andrew, Shiva Sh و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghoroob
    مهنوش عزيز يعني هيچ سسي روشون نريختي؟ و از همون اول اول گذاشتي توي فر با گريل؟؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_capr
    مهنوش جون با آب و رب میذاری بپزه ؟؟ البته مال شما قرمز نشده !
    پنیر هم ریختی مثل اینکه ... از اول ریختی یا بعد از پخت ؟
    یه کوشولو توضیح لطفا !

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان گلی**3
    lمهنوش جون دستتون درد نکنه. یه ذره توضیح بیشتر پلیییییییییز. با گریل کاملا میپزه؟؟؟

دوستای خوشگلم ، ببخشید مثل اینکه بد نوشته بودم.اندازه کوفته ها می بینین کوچکه، اندازه گردو درشت. من پنیر وهیچ سسی نریختم و فقط گریل رو زدم ، کوفته ها تو یه قاشق روغنی که تو ظرف هست سرخ می شن و در حین کباب شدن می پزن .زمان پخت هم حدود 20 دقیقه بود . از نظر پختن و مزه مثل کباب تابه ای بود که توش سبزی معطر داشته باشه و اون سیب زمینی ها هم در اثر هم جواری !!! با کوفته ها طعم گرفتن و خوشمزه شدن. سریع و آسون و خوشمزه . درست کنین پشیمون نمیشین. تو پایرکس مستطیل درست کنین چیدنش هم آسونتر از گرد هستش.
    Andrew و Shiva Sh این نوشته را پسندیده.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    118
    پسند کرده
    0

مرسی ماهنوش جان و نجمای عزیز.
    ماهنوش عزیز من با همون دستور شما درست کردم و گریل رو هم زدم ولی یکساعت و ربع زمان برد تا آبش جمع شد و روش برشته شد. بعد چون زیرش برشته نبود من هر کدوم رو برگردوندم تا اونورشون هم برشته شه.چرا برا من اینقدر زمان برد؟؟؟؟

مامان گلی جونم ، اگه آب پیاز رو گرفتی و کوفته ها هم اندازه گردو بودن فکر کنم حرارت گریلت کم بوده. حرارت گریل من خیلی زیاده ( درجه نداره ولی مثلا می تونم بگم روی پیتزا و لازانیا تقریبا 5 دقیقه ای برشته می شه) مال من خیلی کم آب انداخت و به طبع لطیف بود و سریع هم حاضر شد.
    کوفته شما مزه اش چطور بود؟ سفت نشده بود؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط مامان گلی**3
    مهنوش جون آب پیازو کاملا گرفته بودم. گریلم هم شعله اش خوبه. روی پیتزاهامو دیگه تا 10 دقیقه طلایی کرده. ولی این نمی دونم چرا اینقدر طول کشید؟ با این دو تا وروجک گرسنه جونم دراومد تا پخت. مزه اش خوب بود ولی یه کوچولو سفتتر از وقتی بود که روی گاز درست میکردم
    تنها چیزی که به نظرم میرسه همون میزان حرارت گریل هستش. شما می گی تقریبا 10 دقیقه ای روی پیتزات طلایی میشه یعنی تقریبا دوبرابر زمانی که گریل فر من طلایی می کنه . معمولا وفتی تو تابه هم که می خوایم کباب تابه ای یا غذاهایی مثل اینا رو درست کنیم می گذاریم تابه داغ بشه تا آب نندازه . درسته؟
    دلم برای دوتا وروجکت کباب شد.

این هم یک نوع کوفته ترکی میباشد..... بدون پنیر هم درست میشه..
    من هنوز خودم درست نکردم..
    بادمجانهای قلمی رو کبابی میکنید و سریع توی اب سرد میگذارید و پستشون رو میکنید...خیلی نباید له باشه...و سرشون هم جدا نکنید.
    مایع دورشو گوشت و جعفری ریز شده پیاز اب گرفته و ارد نان یا ارد سوخاری و ادویه ها را با هم مخلوط میکنید و دور بادمجانها رو پوشش میدهید و بعد توی سینی و در فر قرار میدهید روی 180 تا جایی که روش کمی برشته بشه ..یا میتونید روش پنیر هم رنده کنید و بعد گریل بزنید

Andrew, mah_85mina, shohrehg و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

صفحه 1 از 20 123411 ... آخرینآخرین