نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree905Likes

موضوع: کوفته ها meatballs

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 154
صفحه 2 از 20 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین

Re: کوفته ها meatballs

ان گلی عزیزم ، فهمیدم ایراد از کجاست!!!! امروز من دوباره این غذا رو درست کردم و دقیقا مثل مال شما شد. چون تو پایرکس درست کردم!!!
    اوندفعه که توی ماهیتابه چدنی درست کردم خیلی سریعتر پخت و خیلی کم آب انداخت ، احتمالا چون چدن خیلی داغ میشه پخت توش بهتر انجام میشه.ایندفعه تقریبا یکساعت پختش طول کشید نیم ساعت آخر از پایین فر رو با حرارت زیاد روشن کردم تا آبش جمع شه.

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان گلی**3
    آره ماهنوش جونم. دلیلش همینه. چون من امروز دوباره از گریل استفاده کردم سه سوته روی غذامو طلایی کرد، یعنی اینکه مربوط به گریل نبود. ایندفعه چطور بود ؟ یکم سفتتر نبود؟
    آره ، ایندفعه یه کوچولو سفتتر بود .البته نه اینکه بد باشه ولی دفعه اول بهتر بود .
    Andrew این نوشته را پسندیده.

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    172
    پسند کرده
    0

من گوشت چرخ كرده و پياز و ادويه و مرزه و ترخون خشك ريختم ، خوشمزه بودا ولي يكم خشك شده بود ، فكر كنم اگر كف ظرف يه كوچولو رب تفت داده شده تو يه كوچولو آب بريزيم نرمتر ميشه نه ؟

من ميخوام يه بار براي مهموني درست كنم چيكار كنم دور ظرف اينجوري قهوه اي نشه ؟

اگر سيب زميني رو يه كوچولو آبپز كنم بذارم بد ميشه ؟ آخه گوشت زودتر درست شد بعد تا سيب زميني درست بشه روش خشك شد .

تورو خدا يكي منو تحويل بگيره جواب بده

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_capr نمایش پست ها
    Medusa جون فکر کنم سیب زمینیهای دوستان دیگه یکم نازکتر از مال شما برش خورده بوده . درسته ؟ یه نگاه به صفحه قبل بنداز .
    شيدا جان من مثل پست صفحه قبل نجما جون برش زدم تو عكس يكي دوتاش غلط انداز شده به خدا اونجا سيب زميني ها همين اندازه ست ولي فكر كنم به خاطر سسي كه داره يه جورايي سيب زميني ها حالت آبپز بخارپز شده تو فر ، اينجوري مثل مال من داغون نشده

اون قهوه اي هاي دور ظرفو ميشه كاريش كرد آيا ؟
    زندگي به مانند يک مراجعه کوتاه به مغازه اسباب بازي فروشي بين تولد و مرگ است

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1427
    پسند کرده
    2956

درست میگی . عکسی که نجما گذاشته بود روش سس قرمز ریخته بود .
    من منظورم عکسهای مهنوش و یکی دیگه از دوستان بود که سس نریختند .

برای اینکه قهوه ای نشه من نظری ندارم . ولی فکر کنم اگر دورش رو کامل با سیب زمینی بپوشونی یکم نمودش رو کمتر کنه :)))
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    18
    پسند شده
    1803
    پسند کرده
    292

medusa جان دور ظرفت رو نمی تونی کاریش کنی چون آب گوشت که تبخیر میشه ظرف رو این شکلی میکنه ولی میتونی بعدش بایه چیزی تزئینش کنی وقتی گوشتت پخت روی ظرفت درپوش بذار تا گوشتت خشک نشه.
    خدای من ! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    172
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط p_mahnoosh
    مدوسا جــون یه دو سه تا نکته کوچیک رو اگه رعایت کنی ، فکر نمی کنم دیگه مشکلی برات پیش بیاد. دو تاش رو دوستان گفتن....چیپسی کردن سیب زمینی و گذاشتن سیب زمینی ها دور ظرف ...نکته دیگه فاصله دار نبودن کوفته ها هستش باید کوفته ها به هم بچسبن و فقط یه ورق سیب زمینی بینشون باشه. سیب زمینی رو باید با کارد چیپسی کنی یعنی قطرش تقریبا دو برابر چیپسی میشه که با رنده های مخصوص درست می شه و اندازه سیب زمینی هایی که استفاده می کنی باید تقریبا اندازه کوفته ها باشه وگرنه سرشون قهوه ای میشه و میسوزه.موفق باشی ...
    مرسييييييييييييييييي ، سيب زميني هاي من بلندتر از كوفته ها بود ( البته كوفته ها هم بعد از پختن كوچيكتر شدند ) ، فاصله شونم زياد بود
    مرسييي

ايندفعه ظرفمو مستطيل استفاده ميكنم آخه تو ظرف گرد سيب زميني ها راحت دور ظرف واي نميستن
    ممنون از همه كه كمك كردند ، براي مهموني درست ميكنم عكسشو ميذارم
    زندگي به مانند يک مراجعه کوتاه به مغازه اسباب بازي فروشي بين تولد و مرگ است

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    118
    پسند کرده
    0

کوفته

بیا ماهنوش جون که درستش کردم

این دفعه فر رو روی 200 درجه گذاشتم. ظرفمرو هم گذاشتم کف فر حدود 10 دقیقه موند بعد گذاشتمش طبقه وسط بیست دقیقه.

یعنی سرجمع نیم ساعته درست شد. بهتر از دفعه قبل شد

اول کوفته ها رو درست میکنیم.گوشت چرخ کرده -پیاز-فلفل-نمک کمی آرد سوخاری رو خوب با هم مخلوط کرده توی دست گردشون میکنیم .ته ماهیتابه رو چرب کرده کوفته ها رو میچینیم توش. با شعله ی کم میذاریم بپزه و کمی سرخ بشه.
    پیازداغ درست کرده زردچوبه و فلفل سیاه میزنیم و 1 ق م رب اضافه میکنیم و تفت میدیم و کمی هم نعنا تو این مرحله اضافه میکنیم .بعد چند تا گوجه رو که پوست کنده و رنده کردیم و یا با غذاساز پوره کردیم(من معمولا رنده میکنم اینطوری بیشتر دوست دارم.)بهش اضافه کرده نمکشو اندازه میکنیم میذاریم به جوش بیاد .قلقلی هار و اضافه کرده در ظرف رو بسته شعله رو ملایم میکنیم میذاریم حسابی جا بیفته و به روغن بیفته .میتونید رب نزنید ولی رب باعث میشه این سس غلیظ و لعابدار بشه .
    parnianmah, Andrew و hengamehh این نوشته را پسندیده.

میت بال
    گوشت چرخ کرده و پیاز رنده ریز و نصف 1 عدد نان تست که در اب خیس کردم رو با نمک و فلفل خوب مخلوط کردم...و به صورت گوشت ریز در اورده..و بعد در روغن سرخ کرده...
    برای سس ...وقتی کوفته ها سرخ شد چند عدد قارچ را ورقه کرده و اضافه میکنیم.و کمی خامه و 2 قاشق پنیر خامه ای اضافه میکنیم..و میگذاریم کمی بجوشد .برای غلیظ شدن سس میتوان کمی ارد سیب زمینی اضافه کرد.
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

صفحه 2 از 20 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین