نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 22
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
    مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    647
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

جنگ و دعوا بین کودکان!

با توجه به اهمیت این موضوع و بحثهای مشابه مطرح شده در تاپیک مشاوره این بحث برای بررسی علل و شرایط دعوای بین کودکان که بیشتر منظور دعوای بین خواهر و برادرهاست،ایجاد میشه...میتونین تجربیات شخصیتونو اینجا مطرح کنین تا همه ازش استفاده کنیم...

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    71
    پسند کرده
    0

Re: جنگ و دعوا بین کودکان!

مشکل من مربوط میشه به دعوای دخترم با دختر خاله اش ! البته اول باید توضیح بدم که مریم دخترمن 13 روز از آوا (دختر خاله اش) بزرگتره اما آوا از زمان نوزادی سروصدا و جیغ و دادش بیشتر بود ولی مریم دختر آرومی بود و هست ما زیاد همدیگرو می بینیم و میشه گفت که یه جورایی مثل خواهرن اما با این تفاوت که مادراشون یکی نیستن!
    اوایل که خیلی کوچیک بودن به خاطر کوچکترین موضوع دعواشون میشد یعنی مریم با هرچیزی که میخواست بازی کنه آوا همونو میخواست من و سایرین هم عادت کرده بودین که بخاطر داد و بیدادهای آوا اون اسباب بازی رو از مریم بگیریم و بدیم به آوا و مریم را به چیز دیگه ای سرگرم کنیم البته آوا قانع نمیشد و این کار مدام تکرار میشد تا اینکه من متوجه شدم مریم فکر میکنه که هیچ چیز به اون تعلق نداره و خودش به محض گریه کردن آوا اسباب بازیشو حتی خوراکیشو تقدیم اون میکرد با پزشک مریم صحبت کردم و اون گفت که کارمون خیلی اشتباه بود و باید رفتارمون رو عوض کنیم تا مریم احساس نکنه که هیچ حقی نداره و همینطور آوا نیز باید تربیت بشه اگر چه روزهای خیلی سختی رو گذروندم من با خواهرم، مامانم و بقیه مقابله کردم تا اونها هم فهمیدن که کارشون اشتباه است البته خواهرم رو هنوز موفق نشدم (اعتراف) اما بقیه میدونن که من با کسی شوخی ندارم اگر حقی از مریم ضایع بشه با کمک خودش اون حق رو پس میگیرم مریم دیگه مثل سابق نیست و کم کم داره یاد میگیره که هرکاری که خودش دوست داره انجام بده و فقط مطابق سلیقه آوا بازی نکنه البته این رو هم بگم که الان که بچه ها 4 سال و نیم دارن حالا خواهرم متوجه شده که چقدر اشتباه کرده و جایی نیست که بره و آوا با بچه ها درگیر نشه درصورتیکه مریم با همه بچه ها خیللی دوست میشه و بچه ها نیز برای دوستی با مریم حتی دعوا هم میکنن.
    ببخشید زیاد نوشتم امیدوارم به دردتون بخوره.
    [HIGHLIGHT=#ffffff]روزهاست که یادت از سقف خانه ام میچکد، اگر باران بند بیاید از این خانه میروم![/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

كسي در مورد دعواي دوقلوها نظر يا مطلبي نداره؟!

مشكل من اينه كه يه آوا توي خونه دارم يه مريم... يعني يكي از بچه ها هر چيزي كه اون يكي برميداره رو ميخواد... بماند كه من اهميت نميدم. و بهش ميگم بيا تا عين اون رو بهت بدم. اما دعوا زياد دارن...

ميدونم اين مستلزم دوقلو داريه... اما دوست دارم نهايت تلاشم رو بكنم كه اين دعواها به حداقل برسه.

ممنون.

مامان میثم آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    285
    پسند کرده
    14

ویترین مدال ها

حالا که دعوا جدا شده بزارید منم از دل خونم بگم : میثم و دختر عموش با هم تو یه ساختمون زندگی میکنن وبا هم یه سال و 4 ماه اختلاف سنی دارن سر همین چیزا (اسباب بازی و..) باهم دعوا میکنن واز حق نگذریم اکثر اوقات میثم شروع میکنه البته تازگیامعصومه هم یاد گرفته که شروع کننده باشه اما چون میثم بزرگتره کاراش بیشتر به چشم میاد ...این وسط من و جاریم مشکلی نداریم و این کارا رو اقتضای سنشون میدونیم اما دوتا مشکل هست : عادت کردن این دونفر به دعوا کردن 2- دخالت اطرافیان ....من واقعا تو این دوتا مسئله گیــــــــــــــــــــر کردم ...
    شیربرنج

در قرآن آمده است که از اهل جهنم سوال میشود :چرا در قعر جهنم جای گرفتید؟ پاسخ میدهند : چون ما از نمازگزارن نبودیم !

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    158
    پسند کرده
    0

کمک کمک کمک
    من در کنار خونه بابام زندگی میکنم و دخترم که حالا یکسال و هشت ماهشه بیشتر وقت خودشو با 4 تا خواهرک که همگی بزرگتر از اون هستند میگذرونه و جوری بهشون وابسته است که توی خونه هم مرتب بهونه میگیره که ببرمش اونجا اونها هم واقعا دوستش دارند و گاها لوسش هم میکنند

یک خواهر دیگم که ازدواج کرده و شاغله بعد از ظهر ها که باید بره سر کار بچشو که یازده ماه از تبسم کوچیکتره رو میاره اونجا
    دختر خواهرم(هستی خانمی)چون از وقتی نینی بود شیر منو میخورد با اینکه من کمتر از بقیه باهاش وقت میگذرونم اما منو بیشتر از مامانش میخواد و همیشه بین ما دوتا منو انتخاب میکنه

واما مشکل::

با وجود اینکه از بچگی سعی کردیم که کاری نکنیم که حسادتی پیش بیاد دخترم جدیدا یاد گرفته که هستی رو میزنه بی دلیل
    همینکه دستش بهش برسه یک بلایی سر بچه میاره
    امروز هم که شاهکار کرد دست هستی رو دو بار گاز گرفت
    نمیدونم چیکار کنم
    خواهش میکنم سریع کمکم کنید
    چیکار کنم که دیگه نزندش و گازش نگیره و اینکه دوستش داشته باشه
    ****ببخشید که تایپم زیاد شد

خدایا !!!!!
    [HIGHLIGHT=#ffffff]تو فقط با من باش[/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    158
    پسند کرده
    0

کسی نیست به داد من برسه؟؟

خدایا !!!!!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

سفورا جون این کاملا طبیعیه.بچه ها مامانارو کاملا اختصاصی و متعلق به خودشون میدونن.این عیب نی نی تو نیست.باید تا میتونی جلوی اون با بچه خواهرت نباشی،مخصوصا هیچ وقت مقایسشون نکن.کم کم و به مرورو زمان اون این چیزارو میفهمه.من فکر نمیکنم که نی نیا تو این سن قدرت درک و استدلال داشته باشن.ولی اگه فکر میکنی اون میتونه درک کنه،کتابایی واسه بچه دوم یا از این قبیلو بگیر و براش بخون.بعضی کارای این بچه خواهرتو بده به نی نیت انجام بده تا احساس بزرگی و مسوولیت کنه.بچه ها وقتی در قبال کسی احساس مسوولیت کنن(مخصوصا بهش بفهمون که اون ضعیف و ناتوانه و بچه خودت بزرگ و توانا) بیشتر ازش مراقبت میکنن.هیچ وقت دعواش نکن چون اون واقعا نمی تونه این شرایطو درک کنه و دعوا کردن فقط شرایطو بدتر میکنه..
    فقط براش کامل (و زیاد ودایم)توضیح بده که بچه خواهرت کاملا ضعیفه و به خاطر ناتوانیش تو به اون توجه میکنی.یادت باشه تا میتونی وقتی اون دو تا با همن به نینیت توجه کنی.بچه ها واسه جلب توجه همه کار میکنن،حتی اگه این توجه منجر به کتک زدنشون بشه.
    همیشه ساز زندگیم به کوک خیال توست.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    158
    پسند کرده
    0

آرشا جون ممنونم عزیز

خدایا !!!!!