نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree11Likes

موضوع: ترس در کودکان!

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 32
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

ترس شديد ني ني

سلام بچه ها
    دختر من 9 ماهشه و خيلي شديد ميترسه!!! :24:
    اگه مثلا صداي موتور سيكلت تز توي كوچه بياد هراسون ميشه و با شتاب به طرف من خيز برميداره و اگه من بغلش نكنم جيغ ميكشه ا ترس و گريه ميكنه!!!
    من نميدونم بايد چه جوري باهاش رفتار كنم وقتي ميترسه بغلش كنم و نشون بدم كه حمايتش ميكنم يا اينكه مثلا بذارم خودش بفهمه چيزي نبوده؟؟ :s1:
    شوهرم ميگه اينجوري كه تو ميگيريش تو بغلت روز به روز بدتر ميشه!!
    مامانم هم ميگه حالا خيلي كوچيكه و بعد خوب ميشه ولي ميترسم اينجوري بمونه!! حتي 1 دقيقه از من جدا نميشه.
    تو رو خدا راهنماييم كنيد :s1:
    آه اي زندگي منم كه هنوز
    با همه پوچي از تو لبريزم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    50
    پسند کرده
    1

Re: ترس شديد ني ني

سلام عزیزم
    میخواستم بگم نگران نباش.دخترمن هم همینطوری بود(هنوزم کمی هست)
    به جرات میگم اززمان نوزادیش باصداهای ناگهانی میترسیدوواکنش نشون میداد موتورکه تو اولویت بوده وهست!
    همون موقع با روانشناسش صحبت کردم بهم گفت نگران نباش چون کوچولوت سنسورهای قوی داره شنواییش هم قویه.فقط به جای محکم بغل کردنش سعی کن اون لحظه دستشو اروم ولی با قدرت بگیری وباهاش صحبت کنی وبهش توضیح بدی که چه صدایی شنیده.حتی میتونی براش یک داستان کوچولوی تخیلی ازمثلا "عمو موتوری مهربون که تورو دوست داره" بگی.سعی کن ذهنشو منحرف کنی و به جای نشون دادن واکنش سریع وتند بذار آرامش رواز تمام اندامت وحست وچشمات ببینه و درک کنه.کم کم خودش براش عادی میشه
    بازم کمکی خواستی بگو بتونم کمکت کنم خوشحال میشم
    دوستت دارم را من دلاویزترین شعر جهان یافته ام...!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

سلام دوستای خوبم
    مامی فاطی اگه دخترت گریه کرد بغلش کن و براش توضیح بده که چیزی نبود بزار ترسش بریزه
    باید یه بار که یه موتور روشنه روش بشینی بزار نگات کنه و در همان حالی که رو موتور نشستی بخند و کم کم اونو هم سوارش کن
    اینا رو خودمم هم تجربه کردم والان یه دختر خیلی شجاعی دارم مثلا مثل دیشب که براش داستان تعریف می کردم هی پشت پنجررو می دید و می گفت اقا گرگه پشت پنجرست البته یه سایه رو گفته بود با اینکه خیلی خسته بو دم بلندش کردم و گفتم ببین چیزی نیست دیگه خاطر جمع شد و خ وابید اگه بچه از هر چیزی می ترسه اونو از بچه دور نکنید بزار بچه اونو با دستاش لمس کنه
    از یه مجسمه خونه مامانم اینا می ترسید و اونو ازش دور نکردم دادم دستش گفتم باهاش بازی کن و من هم کنارش نشستم و اسباب بازی را مثل اینکه داره قلقلکش می ده بهش نزدیک کردم و دیگه از ان هم نمی ترسه

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    718
    پسند کرده
    71

سلام خانوما دخترم الان یه هفته ای میشه که به شدت ازحمام وحتی دستشویی میترسه تامیبرمش زیر آب تقلامیکنه که بیادبیرون من توحموم واسش استخرشوپرازآب میکنم عروسکای حمامشم باخودم میبرم حتی خوراکی های محبوبش رو ولی خیلی ترسوشده خیلی اعصابم به هم ریخته فکرم به هیچ جاقدنمیده تروخدااگرکسی راه حلی واسه این معضل مامان سوزداره بگه ویه مادرناوارد رو ازنگرانی نجات بده دیگه نمیدونم چکارکنم

. گاهی جلوی آینه می ایستم خودم رادر آن میبینم دست روی شانه هایش میگذارم ومیگویم چه تحملی دارد دلت.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    647
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

ترس در کودکان!

با توجه به زیاد بودن موارد ذکر شده در مورد ترس بچه ها توی تاپیک مشاوره و تاپیکهای دیگه این بحث مجزا برای بررسی علل ترس و راههای از بین بردن اون در کودکان ایجاد میشه...بحثهای عمومی در مورد ترس رو اینجا دنبال کنین و اگر سوال خاصی در این زمینه از من داشتین به تاپیک مشاوره سر بزنین...

شیدا جون زحمت انتقال بحثهای قبلی رو به اینجا میکشن..

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

Re: مادرانه

با تشکر از همه شما مادران خوب
    من هم یک راهنمایی می خواستم از شما، من دخترم 8 سالش و امسال کلاس دوم و خودم هم شاغل هستم و مشکلی که هست داخل اتاق خودش تنها نمی خوابد یعنی چطوری بگم بطور خلاصه که وقت شما هم نگیرم اتاق جدا دارد و تمام وسایل اسباب بازی و عروسک و تخت خواب قشنگ و ....... ولی متاسفانه این کارش باعث دعوای من و باباش شده موقع خوابیدن میرم پیشش و قصه میگم حتی میخوابم تا اون خوابش بره صبح که از خواب بلند میشم می بینم پایین تختم خوابه. لطفا استادان محترم راهنمایی کنند.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    173
    پسند کرده
    0

Re: مادرانه

فاطمه جان ممکنه دختر شما از چیزی مضطربه و استرس داره یا از چیزی میترسهتو مدرسه یا خونه ممکنه مسئله ای اونو نگران کرده باشه
    امیدوارم دوست خوبمون ستاره بیشتر شما رو راهنمایی کنه
    Whoever is happy will make others happy

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    158
    پسند کرده
    0

Re: ترس در کودکان!

دختر منم یکسال و هفت ماهشه و خیلی خیلی ترسو و در روز بارها پیش میاد که میگه ترسیدم
    بعضی وقتها با صدای در یا اومدن کسی یا حتی باز شدن یکی از درهای خونه بلند میشه و جیغ میزنه و گاهی از ترس میلرزه و گاها هم از ترس گریه میکنه آیا باید خیلی جدی فکری واسش بکنم و یک راه حلی پیدا کنم یا به مرور بهتر میشه؟؟؟؟

خدایا !!!!!
    [HIGHLIGHT=#ffffff]تو فقط با من باش[/HIGHLIGHT]

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین