نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
 1. #1
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  azy آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,047
  میزان امتیاز
  85
  پسند شده
  3431
  پسند کرده
  1700

  رویا پردازی؛ خوب یا بد؟

  تحقیقات به ما نشان می دهد که فقط۳ درصد از مردم برای خود هدف تعیین می کنند و این افراد هم معمولاً جزء *ثروتمندترین افراد هستند. اما چرا باید این آمار این*قدر پایین باشد؟ دلایل مختلفی برای آن وجود دارد اما دلیل این که *ما می خواهیم به آن بپردازیم، این است که مردم معمولاً نمی دانند چطور باید این*کار را انجام دهند یعنی نمی*دانند چطور باید برای خود هدف تعیین کنند. ما ۱۲سال بچه*ها را به مدرسه می*فرستیم که *دیپلم بگیرند. خیلی از آنها بعد از گرفتن دیپلم به دانشگاه راه پیدا می کنند. ما خیلی از اصول مهم مثل تاریخ، *اقتصاد، ادبیات، علوم و از این قبیل را به آنها آموزش می دهیم، اما از یک مهارت بسیار مهم غافل می شویم؛ *تعیین هدف. ما به خاطر کسب نمره بالا به آنها جایزه می دهیم اما آمادگی لازم برای رسیدن به آن زندگی که می*خواهند را به آنها نمی دهیم. هدف یابی به شما کمک می کند راحت تر به نتیجه دلخواهتان برسید و آنچه که از *زندگی می خواهید را به دست آورید. آموزش هایی که به شما ارائه می کنیم کمک می کند تا زندگی بهتری برای *خود بسازید.

  ▪ درس ۱: رویاپردازی کنید. کاغذ سفیدی را جلوی رویتان قرار دهید و همین*طور که اجازه می دهید تخیلات شما به هر *کجا که می*خواهد پرواز کند، هرچه به فکرتان می آید روی کاغذ بنویسید. خیلی از ما آدم بزرگ*ها توانایی *خیال*پردازی را از دست داده*ایم و این مایه تاسف است. با خیال*پردازی می توانید به آینده امیدوار باشید و *هرکجا امید باشد، موفقیت هم هست. باید بتوانید یک لیست خوب *ازایده های مختلف جمع کنید. لیست شما باید حداقل شامل ۲۵ ایده نشات گرفته از تخیلتان باشد؛ درمورد اینکه می*خواهید چه بکنید یا چه داشته باشید.

  درس ۲: بعد از تکمیل لیست، ۲۴ تا ۴۸ ساعت صبر کنید بعد هر آیتم موجود در لیست را خوانده و از خود *بپرسید چرا؟ اگر نتوانستید در یک جمله بیان کنید که چرا چنین خیالی داشته اید و چرا می خواهید به آن برسید، *پس دیگر آن ایده، یک خیال نخواهد بود و نمی تواند برای شما هدف باشد. روی این ایده ها خط بکشید.

  ▪ درس ۳: سوالات زیر را برای تک تک ایده هایی که روی کاغذ آوردید از خود بپرسید:
  ۱) آیا این واقعاً هدف من است؟
  ۲) آیا برای همه افرادی که در این هدف دخیل هستند، عادلانه و منصفانه است؟
  ۳) *آیا با اهداف دیگر من تطابق دارد؟
  ۴) آیا از نظر احساس می توانم متعهد شوم که این هدف را به انجام برسانم؟
  ۵) آیا می توانم خودم را تصور کنم که به این هدف رسیده باشم؟
  باید بتوانید برای هرهدف به همه این ۵ سوال پاسخ *مثبت بدهید،درغیر این*صورت، روی آن اهداف هم خط بکشید. وقتی کارتان در این مرحله نیز تمام شد احتمالاً *لیستتان خیلی کوچکتر از اول شده است. اشکالی ندارد چون شما کم کم به تشخیص هدفی که توانایی رسیدن به آن *را داشته باشید نزدیکتر می شوید.

  ▪ درس ۴: این چند سوال را برای هرکدام از اهدافی که روی کاغذتان باقی مانده ، از خود بپرسید. *آیا رسیدن به این هدف؛ ۱- من راخوشبخت تر می کند؟ ۲ - من را سلامت تر می کند؟ ۳- من را ثروتمند تر *می کند؟ ۴- باعث می شود دوستان بیشتری پیدا کنم؟۵- به من آرامش فکر می دهد؟ ۶ - من را مطمئن و استوارتر *می کند؟ ۷ - روابط من را با دیگران ارتقا می دهد؟ اگر نتوانستید حداقل به یکی از این پرسش*ها برای هر *هدف پاسخ مثبت بدهید، آن هدف را از لیستتان حذف کنید. موقع پاسخ دادن به این سوال*ها حتماً خانواده تان را هم *در نظر داشته باشید و لذت را با خوشبختی اشتباه نگیرید. *بعضی از اهداف باید در دراز مدت حاصل شود که شور و شوق شما را حفظ کرده و ناکامی هایتان را از اهداف*کوتاه مدت کاهش دهد.

  ▪ درس ۵ : بعد از پرسیدن سوالاتی که در قسمت ۴ گفته شد مطمئناً چند مورد از اهدافتان حذف خواهند شد. در واقع *اینها هدف های واقعی برای شما نبوده بلکه فقط افکار و امیال شما در این برهه از زمان بوده اند. اهداف باقیمانده *را به سه دسته جداگانه تقسیم کنید: کوتاه مدت (مدت زمان لازم برای رسیدن به آن هدفیک ماه یا کمتر باشد)، *متوسط (مدت زمان لازم برای رسیدن به آن هدف یک ماه تا یک سال باشد) و دراز مدت (مدت زمان لازم برای *رسیدن به آن هدف بیش از یک سال باشد.) یادتان باشد بعضی از اهدافتان باید آنقدر بزرگ باشند که باعث شوند *توانایی هایتان را ارتقا دهید. بعضی از اهداف باید در دراز مدت حاصل شوند که شور و شوق شما را حفظ کرده *و ناکامی هایتان را از اهداف کوتاه مدت کاهش دهند. بعضی از اهداف باید کوچک باشند تا شما را منظم کنند. بعضی *از اهداف مثل کاهش وزن، موفقیت در فروش، تحصیلات و از این قبیل، نیاز به تحلیل و مشاوره دارند تا ببینید در *حال حاضر در چه وضعیتی هستید و به کجا می*خواهید برسید.

  ▪ *درس ۶: بعد از تقسیم اهداف کلی، مطمئناً هدف های جزئی نیز خواهد بود که برای رسیدن به آن *اهداف لازم است. این اهداف را نیز روی کاغذ آورده و دسته بندی کنید. *وقتی اهدافتان را تعیین و فعالیت های لازم *برای رسیدن به هر کدام از آنها را نیز مشخص کردید، کمی از نگرانی هایتان کم خواهد شد.

  منبع:مجلع الکترونیکی روزانه


 2. #2
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۱/۰۳/۲۲
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  0
  پسند کرده
  0

  Re: رویا پردازی؛ خوب یا بد؟

  azyجون ممنون از مبحث خوبی که گذاشتی استفاده کردم خوب بود البته من که یه برگه بزرگ پر از ارزو دارم حالا کی برسیم خدا داند

 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما