نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1438Likes

موضوع: تزئینات با هندوانه و خربزه

نمایش نتایج: از 313 به 320 از 490
صفحه 40 از 62 نخستنخست ... 303738394041424350 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    بهار111 آواتار ها
    بهار
    نوشته های وبلاگ
    18
    میزان امتیاز
    355
    پسند شده
    13032
    پسند کرده
    7945

Re: تزئینات با هندوانه و خربزه

مامان دریا93 این نوشته را پسندیده.

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2854
    پسند کرده
    1065

سلام دوستاي خوبم
    براي جبران اموزشهاي خوبي كه از مامي سايت داشتم. ميخوام از كارهاي كلاس ميوه ارايي كه دارم ميرم اموزش تصويري بگذارم براتوناميدوارم بتونم كمكي كرده باشم تا سرميز شب يلداتون خودتون هندوانه ارايي كنين

افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2854
    پسند کرده
    1065

بسم الله
    اول از همه چاقوي حكاكي :ميتونين همين يه دونه چاقو رو تكي هم از بازار بگيرين.اگر نه، يه فكري به ذهنم رسيد! ميتونين دور دندونه هاي چاقو ليزري ها كه ديگه معرف حضور همه هست را با چسب برق يا چسب نواري ضخيم ببنديد تا چند سانت مونده به سرش كه به اندازه همين چاقو حكاكي ها بشه.و بتونين دستتون بگيرين.
    چاقو را كه ميخواين دست بگيرين بايد مثل مداد موقع نوشتن باشه.انگشت اشاره رو لبه بالايي و انگشت مياني را بكنين تكيه گاه براي لق نخوردن چاقو زير كار و تسلط بيشتر به حركات چاقو

راستي اول كار بايد رو كدو هاي بزرگ و قطور كار كنين تا قلق كار دستتون بياد.هندوانه كيلويي 3 تومن را خراب نكنين بندازين گردن من ها!!!

دوم نوع هندوانه:منِ سوتي! به همسرم گفتم كه فقط برو از اين هندونه دراز ها بگير.مگه ميشه با هندونه راه راه هم حكاكي كرد؟؟!! راه راه هاش خرابش ميكنه.نميدونستم پوستش رو هم ميشه كند!!!!
    پس با هر هندونه اي كوچيك و بزرگ و گرد و صاف ميشه كار كرد!!

بعد با يه پوست كن خوب يا با چاقو پوست هندوانه تون رو ميگيرين تا حدود چند ميلي متر مونده به قرمزي هندوانه.اين كار را تو دو مرحله انجام بدين.اول پوست رويي بعد يه لايه ديگه يواش يواش بريد تا به حدي كه خودتون ميخواين از سفيدي هندونه معلوم باشه تو گلتون! تو عكس بالا ميبينين.من تو قسمت گل را قشنگ پوست گرفتم(البته تو مرحله سوم!) تا سفيدي كمتري تو ديد باشه اما چون ميخواستم برگهام سبز باشن نه قرمز! اون قسمتها را ضخيمتر گذاشتم.
    پوست را تا جايي بگيرين كه تو ديد هست.ولي زير هندونه را كه به عنوان پايه هست و رو ميز قرار ميگيره را اصلا دست نزنين.
    عشق این نوشته را پسندیده.

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2854
    پسند کرده
    1065

اول اون گل برگ تيز رو ميگم كه رو كدو كار كردم.اگه همين كار رو رو هندونه انجام بدين قسمتهاي سفيد ميشه قرمز و سبزها هم ميشه سفيدي هندونه!
    كار ستاره وسط رو تو پست بعدي ميبينينچاقو رو با زاويه 45 درجه ميكيرين و يه حالت هفت ميزنين و در ميارينش!بعد كناره ها را خالي ميكنين كه بهدا ميگم چطوري! شرمنده يادم نبود عكس بگيرم اولش!!!

بعد شروع ميكنين براي رديف دوم گلبرگها!من حواسم به دخترم بود كه داشت رو سر عكاس سوار ميشد! اشتباها از پايينتر برش زدم.اما شما از اونجايي كه تو عكس بالا با فلش علامت زدم و همونجوري يه برش بزنين مابين همه گلبرگها را.

و با سر چاقو درش بيارين.

بعد دوباره چاقو را 45 درجه بگيرين و وسط همونجايي را كه بين گلها برش دادينرا دوباره يه سه گوش دربيارين.يكي اين وري بزنين

و يكي اونوري تا بشه يه سه گوش!!
    و چون دو تا طرف اينوري و اونوري به هم رسيدن خودش كنده ميشه.اگه نه به زور متوسل نشين دوباره كار را انجام بدين خودش در مياد!!
    *شمیم*, anjelina, عشق و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

maman parsa jon آواتار ها
    شکوفه
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    29
    پسند کرده
    25

ممنون فافای عزیز دست و پنجه ات درد نکنه هنرمند خیلی عالیه منتظر بقیه اش هستیم
    به جون خودم اگه بخندی تموم دنیا بهت میخنده امتحان کن ضرر نمیکنی

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2854
    پسند کرده
    1065

بعد همونجور كه تو عكس ميبينين تو مرحله بعدش زير همه اون سه گوشها را دوباره خط ميندازيم با اين تفاوت كه اين دفعه به جاي اينكه چاقو را 45 درجه بگيريم بايد تقريبا عمود كمي مايل بگيرين(مثلا زاويه 65-70 نسبت به كدو) حال ميكنين دقت رو!!!
    چون نميخوايم اين قسمت رو از كدو بكنيم.
    بعد دوباره چاقو رو 45 درجه شايدم كج تر دقيقا همينجوري كه من چاقو را گرفتم .يه برش ديگه موازي قبلي ميزنيم تا حدي كه لايه به وجود اومده را بتونيم بكنيم.

حالا يكي هم اونوري ميزنيم.به اين كار خالي كردن زير كار ميگن.

همه برگها را كه زديم و زيرشون رو خالي كرديم.دوباره مابين گلبرگها را يه مثلث خالي ميكنيم.سمت راست را خالي كردم تا ببينين چقدر و چه جوري ميشه برشش.چاقو را نگاه كنينچه جوريه.عمق را خالي نميكنه سطحيه! اين را هم در حدي چاقو را وارد ميكنيم كه اون سه گوش كنده بشه

خوب... حالا دوباره وسط اونجاهايي كه خالي كرده بوديم را دوباره سه گوش عمقي ميزنيم و درش مياريم.باز هم سمت راستي ها را دراوردم تا ببينين چي ميشه

اين عكس فكتور گرفته شده است.يه دور كامل مراحل بالا را انجام دادم.يعني سه گوش خالي شده بعد عمود چاقو زدم و مايل زيرش را خالي كردم.

و اگه بخوايم باز هم گلمون را ادامه بديمهمينجور بين گلبرگها را خالي كرده و ...
    باز هم سمت راستش را دراوردم و خالي هم كردم زيرش را.
    و با چاقو جايي را كه بايد خالي كرد را نشون دادم.
    elimah, *شمیم*, anjelina و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2854
    پسند کرده
    1065

و اينك ميرسيم به اصل جنس!!
    البته من هفت هشت باري رو كدو زدم بعد رفتم سراغ هندونه ها!!!
    من چون ميخواستم اين هندونه را جوري بزنم كه دو تا گل را روش كار كنم هر كدوم را يه گوشه زدم.اما براي تك گل زدن اين دايره را بايد مركز بزنين.
    اول يه دايره را با چاقوي عمود ميزنين.بعد چاقو را كمي مايل ميكنين و داخل اون دايره را خالي ميكنين..يعني وقتي جاقو را كج وارد هندونه كردين مثل علامت فلش يه دايره مماس قبلي بزنين تا يه گودال درست كنين.اگه متوجه نشدين بگين عكس بگيرم مجدد

بعد شروع ميكنيم به گلبرگ زدن.ببينين چاقو را چه جوري گرفتم.يه انگشت هم بايد پايه بذارين زيرش.و اينكه چقدر از سر چاقو را فرو كردم.زاويه نسبت به هندونه را هم ببينين.نبايد موقع برش زدن سر چاقو حتي نزديك اون گودالي بشه!!! چون باعث ميشه گلبرگتون كنده بشه و فاجعه...
    يه هلال ميزنيم.اولش گوشتي تر و گردتر و اخر هلال بايد نازكتر باشه به نسبت!

بعد زيرش رو خالي ميكنيم.اگه خودش در نيومد دوباره چاقو بزنين.به زور نكنينش.
    اون عرضي را كه خالي ميكنين در اصل فاصله دو تا گلبرگتون ميشه.

اينجاست كه ضخامت سفيدي مشخص ميكنه كار را.چون بايد جوري باشه كه اين لايه زيرش را كه خالي ميكنين قرمزي هندونه كاملا معلوم بشه.اگه ديدين اينجوري نيست.خيلي يواش دوباره يه لايه نازك ديگه از پوسته را بگيرين.اونجاهايي را كه ميبينين خيلي تيزي داره و جاي چاقو مشخصه يه خورده نازك كاري هم ميتونين بكنين كه البته فقط با چاقو حكاكي ممكنه.

*شمیم* و عشق این نوشته را پسندیده.

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2854
    پسند کرده
    1065

اينجاي كار بايد يه برش جاي اون خط من كشيد تا يه مثلث ايجاد بشه.و جوري برش بزنين كه اون مثلث جدا بشه.

اين عكس پايين به خاطر فراموش كردن عكاسيه و براي توضيحيه! و هيچ ارزش قانوني نداره
    اينجا مثلا اون سه گوشه دراومده.براي زدن گلبرگ بعدي بايد از يك سوم انتهاي گلبرگ قبلي شروع به كار كنيم و دوباره يه گلبرگ بزنيم و مثل قبلي زيرش را خالي كنيم.
    و دوباره يه سه گوش از زير اون فلش من بايد خالي كنين.
    بايد براي تموم گلبرگها از يك سوم انتهايي گلبرگ قبلي برش بزنيم .مثلا تو عكس پايين از روي M مامي سايت بايد برش شروع بشه!!

اون حفره قرمز كه مثلا فاصله بين گلبرگهاست و زير علامت مامي سايت افتاده را ميبينين.حاصل دراوردن اون مثلثه هست.
    اين كار مثلث دراورد را بعد از هر گلبرگ زدن بايد انجام داد.حتي تو گلبرگهاي ريز وسط!
    اگه خواستين ميتونين تا اينجاي كار كه رسيدين دوباره يه لايه ديگه از پوسته را بردارين تا وسط گلتون قرمز تر و شادابتر باشه.يعني همون دايره وسطي را كه دست نخورده هست. تازه با اين كار گلتون سه بعدي تر ميشه.چون وسط گل پايينتر قرار ميگيره
    *شمیم* و عشق این نوشته را پسندیده.

صفحه 40 از 62 نخستنخست ... 303738394041424350 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف