نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree373Likes

موضوع: یکی؟دوتا؟سه تا یا........؟

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 208
صفحه 1 از 26 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

تک فرزندی اری یا نه

تک فرزندی بهتره یا نه
    با سلام من تا عضو شدم به راهنمایی شما عزیزان نیاز دارم من 30 سالمه ویک پسر 6 ساله دارم شوهر م دوست داره که یک بچه دیگه داشته باشیم اما من نمیتونم تصمیم بگییرم تک فرزندی رو دوست دارم اما میترسم واسه بچه خوب نباشه

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    21
    پسند کرده
    0

Re: تک فرزندی اری یا نه

دوست عزیز تک فرزندی خیلی هم خوب نیست . نمیدونم چرا مردم ما جدیدا یاد گرفتن که فقط یه بچه داشته باشن. مگه ماها که چندتا خواهر و برادر داشتیم چی از دست دادیم که حالا بچه هامون رو از داشتن خواهر و برادر محروم میکنیم. دوست من اگه پسرت هم دوست داره که خواهر یا برادری داشته باشه حتما بچه دار شو . کاش زودتر به این فکر افتاده بودی . داشتن خواهر و برادر خیلی خوبه و این احساس خوب رو به ادم میده که همیشه یکی هست که پشتش باشه و به دردش بخوره . مگه ماها قراره پابه پای بچه هامون عمر کنیم؟ بهتره که بعد از ما یه کسی یا کسایی باشن که بهشون محبت کنن. امیدوارم تصمیم درستی بگیری دوستی

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

من دوران بار داري خيلي سختي داشتم . در زمان بارداري افسردگي داشتم ، شوهرم هم اصلاً من را درك نميكرد و كوچكترين همكاري با من نداشت و خانواده اش از هم خودش بدتر!و اين كدورتها هم هيچ وقت حل نشد
    همين موضوع هم حتي حالا كه بچه ام دو سالش است باعث ناراحتي منه
    براي همين هم تصميم گرفتم كه ديگه بچه دار نشم همين يه دونه برا هفت پشتم بسه
    لوس لوس این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    22
    پسند کرده
    0

سلام عزیزدلم من 28 سالمه یک پسر18 ماهه دارم خیلی این سوال روکردم یک روانشناس بهم این جواب روداد که اگرمیخواهی یک بچه باتعامل اجتماعی بالا و رفتارخوب و موفق داشته باشی باید حداقل 2 بچه بیاوریددرغیراین صورت بهتره اصلا بچه دارنشی منم تصمیم دارم دومی روبیارم تو هم بهش فکرکن همیشه همه بارداریها درکنارسختیهاشون شیرینیه تولد یک فرشته کوچولو رو داره
    به روزی فکرکن که من و تونباشیم و بچه هامون و بچه هاشون هیچکس روتوی دنیا نداشته باشن به نظرت این ظلم ما پدرومادر ها درحق عزیز ترین کسانمون نیست؟؟؟؟؟؟
    elay joonam این نوشته را پسندیده.
    در درون هر سیب دانه هایی است محدود و درون هر دانه سیب هایی نا محدود چیستانیست عجیب :دانه باشیم نه سیب

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    647
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

یکی؟دوتا؟سه تا یا........؟

در گذشته به دلیل مرگ و میر های زیاد در کودکان و نیاز خانواده ها به فرزندهای بیشتر برای کار در مزرعه ها و کمک در امورات زندگی،فرهنگ خاص ان دوران و.......معمولا تعداد فرزندهای هر خانواده زیاد بود..8-10-12...و حتی بیشتر!!!...رفته رفته با ماشینی تر شدن روند زندگی...پیدایش مشکلات اقتصادی..پیشرفتهای تکنولوژی ..تغییر نگرش و فرهنگ مردم و....این نیاز روز به روز کمتر احساس شد تا جایی که امروزه بسیاری از خانواده ها به داشتن یک یا نهایتا دو فرزند رضایت میدهند..

به نظر شما برای زندگی های امروزی و با شرایط حال حاضر داشتن چند فرزند برای یک خانواده ایده آل است؟یکی کافیه؟دو تا ایده آله..سه تا زیاده؟چرا؟

لطفا نظراتتون رو در این مورد بگین..دلایلتون رو هم توضیح بدین..در نهایت یک جمع بندی خواهیم داشت..ممنون...

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

Re: یکی؟دوتا؟سه تا یا........؟

ستاره جون من تا قبل از راه افتادن باران شدیدا معتقد به دو فرزندی بودم...اما حالا که باران کمی مستقل شده از اینکه بخوام تمام مراحل (بارداری،زایمان،نوزاد داری و ...) رو دوباره از اول شروع کنم وحشت دارم
    می دونم این کمال خودخواهیه ! به خاطر راحت بودن خودم دخترم رو از داشتن خواهر و برادر محروم کنم...اما چون اطرافم پر از مامان های خودخواه هست بعضی وقت ها فکر می کنم شاید نسل اینده با تک فرزد بودن خیلی راحت کنار بیاد

پارادوکس های دیگه ای هم توی ذهنم هست که بعد از شنیدن نظر بقیه دوستان بیان می کنم
    golnare atashin, yalda bano, مریم گلی .. و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    120
    پسند کرده
    3

ستاره جون
    به نظر من بستگی به شرایط روحی و اقتصادی و ...خانواده ها داره
    من و خواهرم یک سال و نیم با هم تفاوت سنی داریم و فکر کن حدودا 38 و 39 سال پیش که همه 5 تا 6 تا بچه داشتند ما همین دوتا بودیم. (به خاطر شعار فرزند کمتر زندگی بهتر)
    وقتی بچه بودیم خیلی سخت نمی گذشت چون همیشه با هم بودیم تازه دختر خاله ها و پسر خاله ها هم نزدیک هم بودیم خیلی خوب بود .و احساس تنهایی نمی*کردیم.
    اما الان که هر کدام مستقل شده ایم خیلی احساس می کنیم که تعدادمون کمه
    فک کن یک روز میخوایم برم دندانپزشکی اگر خواهرم نباشه ( مامانم البته هست ولی دیگه حال و حوصله براش نمونده بنده خدا) بچه*ها مو به کی بسپرم که ازش خاطر جمع باشم مثل خودم مراقبشون هست.
    تازه اگر یک روز دوتایی بخوایم بریم خرید که دیگه واویلا
    ولی اگر سه تا بودیم مسئله خیلی فرق میکرد
    حالا این چیزا که گفتم خیلی پیش پا افتاده و دم دستی بود گاهی وقتی که تهران نیست اونقد دلم میگیره و فک میکنم اگر 3 تا بودیم لااقل الان یکی بود که پیشش برم .
    من شكوفايي گلهاي اميدم را در روياها مي بينم .
    و ندايي كه به من مي گويد :
    گر چه شب تاريك است ؛ دل قوي دار، سحر نزديك است

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    120
    پسند کرده
    3

اوایل عروسی خواهرم به خاطر شوهرش که پزشک بود باید می*رفتن طرح حالا فکر شو بکن من چقد تنها شدم
    بعد ااز اومدنشون شوهرش تخصص قبول شد و دوباره بعد از 2 سال رفتن یک شهر دیگه دوباره من تنها شدم
    خلاصه انقدر از دوتا بچه داشتن هم بدم میآد که هرکی ازم می*پرسه میگم فقط 3تا
    دختر خواهرم تا وقتی کوچک بود خواهرم مشکلی نداشت و اصلا هم دیگه بچه نمی خواست اما وقتی 9 سالش شد مرتب به مامانش میگفت دوستم خواهر داره من ندارم - دوستم داداش داره من ندارم- خلاصه انقدر احساس نارضایتی از تک فرزند بودن میکرد که خواهر را مجبور کرد تو فکر بچه دوم باشه.
    خودم هم 3 تا پسر داردم البته همیشه برای همه بچه دعا میکنم که با هم خوب و خوش باشن و سالم و صالح باشن و دور هم جمشون جم باشه .
    امیدوارم بچه های منم اینطوری باشن.
    من شكوفايي گلهاي اميدم را در روياها مي بينم .
    و ندايي كه به من مي گويد :
    گر چه شب تاريك است ؛ دل قوي دار، سحر نزديك است

صفحه 1 از 26 123411 ... آخرینآخرین