نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree578Likes

موضوع: چیپس گل رز

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 86
صفحه 1 از 11 1234 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    sara_behi آواتار ها
    میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    718
    پسند کرده
    4

Red face چیپس گل رز

[JUSTIFY]سلام دوستان. این گل رز خوشمزه و خوشگل خیلی ساده هست . من طرز تهیه اش رو براتون مینویسم و امیدوارم سفره های زیباتونو زیباتر کنه:[/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY]سیب زمینی رو پوست می گیریم و به صورت برشهای چیپسی خیلی نازک می بریم. برشها رو تو محلول اب و نمک ولرم حدود 1ساعت قرار میدیم تا زمانی که نرم بشه و در اثر خم شدن نشکنه. حالا از برشهای کوچیکتر شروع می کنیم و دور هم می چینیم تا به برشهای بزرگ برسیم و به شکل 1گل رز در بیاد. 1خلال دندون رو ار قسمت انتهایی گل وارد می کنیم تا برشها به هم وصل بشن . حالا گل رو از اون قسمتی که خلال دندون داره تو دست می گیریم و وارونه توی روغن داغ می اندازیم . گل حتما باید تو روغن داغ شناور بشه . خیلی زود سرخ می شه و مثل گلی که میشکفه ورقه های چیپس از هم باز میشه . حالا دیگه آماده هست و می تونید اون رو برای تزیین رو هر قسمتی از سفره تون که خواستید بگذارید . من این گل رو روی تهچین میگو گذاشتم و با 2تا شوید تزیینش کردم . خسته نباشید خانمای کدبانو [/JUSTIFY]
    زهره .م, azam22, عطر سیب و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    اینستاگرام و تلگرام
    noora.desserts

2. بانک بند ناف

Exclamation Re: چیپس گل رز

ابتدا سیب زمینی را خیلی نازک ورقه ورقه کرده در آب نمک قرار داده برای اینکه زیاد نرم نشود مقدار نمک آن را باید کم بریزید. مثلا 1 قاشق چایخوری برای یک کاسه بزرگ. سپس از وسط به دو قسمت کرده، با زعفران گلبرگها را رنگ کرده و در قالب مافین کوچک یا پیاله کوچک، به شکل گل کنار هم قرارداده. برای اینکه گلها قشنگ تر بشوند می توان با رنگ خوراکی قرمز دور گلبرگها را با قلمو یا با نوک انگشت، رنگ کرده. سپس یک ورق از سیب زمینی را به شکل برگ برش زده و با نوک چاقو به شکل رگبرگ درآورید. و درصورت دلخواه رنگ خوراکی سبز را روی آن بمالید. و کنار گلبرگها قرار داده. و یا جدا گذاشته.و روی آنها را روغن مایع بریزید. فر را از قبل روی 180 درجه سانتی گراد گرم کرده و ظرف را در طبقه وسط فر به مدت 20 دقیقه تا نیم ساعت قرار داده .در این فاصله یکبار در فر را باز کرده سیب زمینی که کمی نرم شده را کمی با نوک انگشت کمی فرم داده به سمت بیرون تا به شکل گلبرگ های رز در بیاید.
    azam22, باران67, zaHra8 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    " شادی، پروانه ای ست که هرچه تقلا کنی نمیتوانی ان را شکار کنی
    باید ارام باشی تا روی شانه هایت بنشیند "

میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    75
    پسند کرده
    0

Re: چیپس گل رز

رز من مسلم به زیبایی مال شما نیست اما من اینو قبلا از نوشین جون یاد گرفتم که با مایکرفر درست میشه. توضیحاتش بمونه تا نوشین جون خودشون بیان

مامی ارکیده, marie, باران67 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

mahsa v0r0jak آواتار ها
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    710
    پسند کرده
    48

Re: طرز پخت چيپس سيب زميني به شكل گل رز

نقل قول نوشته اصلی توسط najmeh
    نمیشه خلال دندونها رو یه جوری آخرش در بیاریم؟
    نجما جون اخرش می شه خلال دندون رو درآورد
    ولی خیلی با ملایمت باید انجام بدی تا بقول بچه ها چیپس پودر نشه
    از طرفی خیلی خیلی هم نذارین چیپس طرد بشه
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    فهمیدن عشق راچه مشکل کردند؛ ما را زدرون خویش غافل کردند؛انگارکسی به فکرماهی ها نیست؛ سهراب بیا که آب را گل کردند

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    28

بچه ها من اين گل رز ها را درست مي كنم اما بدون خلال دندون . به جاي خلال دندون از ماكاروني استفاده مي كنم به اندازه هاي خلال مي شكنم. موقع سر خ كردن ماكاروني هم سرخ ميشه و قابل خوردن . ديگه مشكل خلال دندون بر طرف ميشه . اين هم از تجربه من
    دوستي كه نحوره درست كردن را خواسته بودند . من خودم سيب زميني ها با رنده آلماني چيپسي نازك درست مي كنم بعدش مي چينم تو يك سيني و مي ذارم تو ماكروفر به مدت 2 دقيقه . البته زمان ماكروفرها فرق مي كنه بايد هر دقيقه يك بار سر بزني تا كاملا سيب زميني آبش كه كشيد قابل پيچيدن شد برش مي داري و گلت را كه درست كردي با ماكاروني رشته اي محكش كن و سرخ كن
    زهره .م, azam22, setayesh206 و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    گر نگهدار من آنست که من میدانم
    شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد

مدیر انجمن
    Andrew آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    1136
    پسند کرده
    12512

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_behi
    نقل قول نوشته اصلی توسط azadehmi
    اگه رز سیب زمینی را سرخ کنیم و مثلا 1 روز بمونه بد می شه؟
    نه . چیپسه دیگه . نه نرم میشه و نه حالتشو از دست میده .

دوست عزیزم
    کف یک ظرف درب دار یک برگ دستمال آشپزخانه قرار بدید چیپس های کاملا خنک شده و روغن گرفته رو در اون قرار بدید و درب ظرف رو محکم ببندید تا رطوبت محیط مزه و طعم چیپش تون رو خراب نکنه
    ظرف رو در جای خشک مثل کابینت قرار بدید.

همیشه موفق باشید
    azam22, * الهه *, باران67 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    سلام ای به نعمت رسیده خدا با توست...

All things are yours

از خدا می خوام که عطر دلخوشی هرجا باشی به مشامت برسه...

دوستان برای درست کردن این گل اول سیب زمینی رو ورقه کنید بعد بسته به ضخامت چیپسا اونا رو 1-2 دقیقه داخل مایکرو بذارید اینجوری هم نرم میشن و انعطاف لازم برای پیجیدنو پیاد میکنن هم اینکه تا حدودی چسبناک میشن و دیگه ورقها از روی هم سر نمیخورن.بعد از اینکه گل رو کامل پیچیدید با یه خلال دندون محکمش کنید و وارونه داخل روغن فراوان سرخش کنید.میتونید قبل از سرخ کردن کمی با دست به برگها فرم بدید.به محض اینکه چیس گل رو از روغن خارج کردید و هنوز کمی نرم هست خلال دندون رو به آرامی بکشید بیرون .اگه کمی دیرتر اینکارو انجام بدید چیپستون میشکنه..
    زهره .م, Andrew, باران67 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    212
    پسند کرده
    1

چیپس گل رز من

نقل قول نوشته اصلی توسط mozhgan.40
    ستاره جونم من سیب زمینی ها رو با چاقو ورقه کردم بعد از شستن به مدت دو دقیقه توی مکروفر گذاشتم بعد از اینکه نرم شد هر یک رو به آرامی دور هم پیچیدم تا به شکل گل رز در اومد بعد با رشته های ماکارونی فیکسش کردم ودر آخر باانگشت سبابه با رنگ ویلتون به رنگهای زرد قرمز وصورتی رنگ کردم قبل از سرخ شدن به گلبرگها فرم دادم ودر روغن فراوان به شکل وارونه سرخ کردم اگر بازم سوالی بود در خدمتم

نقل قول نوشته اصلی توسط * ستاره *
    من با رنده وی خیلی نازک برش دادم..یک سری رو با همون رنده ولی یه هوا ضخیمتر..ولی اون ضخیمها اصلا نرم نشد..بعد از سرخ شدن هم داشت باز میشد و برگها از هم وا میر فتن...موندم شما چطور با چاقو بریدین که هم خوب نرم شدن هم حالت گرفتن؟!مسلما با چاقو نمیشه به اون نازکی برش زد....

نقل قول نوشته اصلی توسط mozhgan.40
    ستاره جونم من دقیقا با چاقو برش زدم نه خیلی نازک ونه ضخیم وخیلی آروم آروم بریدم بعد طبق دستور نوشین جون به مدت دو دقیقه توی میکرو که نرم شد یعنی نه در حدی که بپزه ونه در حدی که خام باشه ووقتی که از میکرو میاد بیرون اون طرفی که زیر بوده یعنی با ظرف در تماس بوده به علت داشتن نشاسته کمی نمناکه و همین بهت کمک میکنه که ورقه های چیپس بهم بچسبند و بعد از هر دو تا گلبرگ که پیچیده شد با ماکارونی فیکسش کن البته برای فرم دادن رز کمی دقت میخواد که من چون گلسازی بلدم به مشکلی بر نخوردم
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    من از اون آسمون آبی میخوام...

صفحه 1 از 11 1234 ... آخرینآخرین