نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree553Likes

موضوع: سیب پلو

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 102
صفحه 1 از 13 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    181
    پسند کرده
    616

سیب پلو

اگر اشتباه نکنم این یه غذای کرمانشاهیه
    سیب پلو که موادش : برنج - شوید - سیب زمینی - نمک و روغن
    من به صورت دمی درست میکنم به این صورت که برنج رو خیس میکنم و بهش نمک میزنم و شوید رو هم اضافه میکنم بعد از مدتی که خیس خورد
    شعله گاز رو روشن میکنیم و سیب زمینی ها رو که خلال کوچک کرده ایم به برنج اضافه میکنیم و روغن رو هم اضافه کرده و بعد از تموم شدن آب برنج دمکنی میزاریم تا دم بکشه .

باران67, * الهه *, sara chef و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    بهترین چیزها زمانی رخ میدهد که انتظارش را نداری .

Re: سیب پلو

مامک جون ما هم سیب پلو رو به همین صورت درست میکنیم ولی من برنج رو آبکش میکنم و قل آخر که میخوام برنجو بردارم سیب زمینیهای نگینی شده متوسط (نه خیلی ریز نه خیلی درشت)رو بهش اضافه میکنم و صافش میکنم .بعد توی دیگ روغنو میذارم داغ شه کمی آب اضافه میکنم(آب روغن)کمی شوید میپاشم چند کفگیر از مخلوط برنج و سیب زمینی دوباره کمی شوید چند کفگیر از مخلوط برنج و بعد از دم کشیدن روغن داغ میدم روش یا شما طبق روش خودتون میتونید آب روغن بدید روش.پلوی محبوب همسر منه هروقت ازش میپرسم چی درست کنم میگه سیب پلو .آسونه و خوشمزه.به صورت کته هم خوب میشه ولی اینجوری خوشمزه تره.من خیلی درست میکنم ولی فقط یه بار عکسشو گذاشتم ایندفعه که درست کردم عکسشو میذارم.
    الهه (مامان النا), باران67 و Andrew این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    firoozeh آواتار ها
    فیروزه ح.
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    802
    پسند کرده
    1721

مامک جون مرسی از دستوری که گذاشتی .... آره عزیزم ..این غذای کرمانشاهی هاست ... ما این غذا رو مثل نوشین جون درست می کنیم .... فقط اینکه :

معمولا ته دیگش رو هم سیب رمینی ورقه شده می اندازیم ....

هر لایه که شوید میپاشید کمی زرد جوبه و دارچین هم روی لایه شوید بپاشید .....

نمی دونم احساسیه یا نه ولی طعمش با شوید خشک بهتره ....

و اینکه در کنارش می تونید از مرغ و یا ماهیچه استفاده کنین ..هر چند که پسرک من این پلو رو نیمرو دوست داره :دی

خیلی ساده و خوشمزه هست فقط یه کمی خشکه و حتما یه آب روغن حســــــــابی میخواااااد
    نمی نویسم ترانه بی تو

چگونه پر کشد خیالِ واژه بی تو؟

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    181
    پسند کرده
    616

نوشین جان ممنون از طرز تهیه برای آبکش کردنش . من چون کم درست میکنم یعنی در حد 1 پیمانه برنج دمی برام راحت تره . من روغن رو وقتی داره برنج میجوشه میریزم برای همین به خورد برنج میره و برنجم خشک نیست و کاملابرق میزنه از روغن ولی برای آبکش کردن همون کار شما رو انجام میدم و در آخر روغن داغ میدم بهش برای لوبیا پلو هم همین طور عمل میکنم .

فیروزه جان خواهشش میکنم بله منم با شوید خشک به نظرم بهتر میشه و همیشه هم با شوید خشک درست میکنم .ممنون از توضیحاتت برای ته دیگ منم اگر آبکش کنم سیب زمینی با زعفرون میزنم.
    الهه (مامان النا) و Andrew این نوشته را پسندیده.
    بهترین چیزها زمانی رخ میدهد که انتظارش را نداری .

به نظر من اینجور پلو ها مثل سیب پلو ولوبیا پلو (چشم بلبلی) عدس پلو و....اگه روغن روشون بدید خوشمزه تر و لطیف تر میشن تا آب روغن. فیروزه جون اصل این غذا با شوید خشک هستش حالا زردچوبه رو نمیدونم ولی حس خوبی نسبت به دارچین توی این غذا ندارم.ضمنا در همه ی پلوها مخصوصا اینجور پلوها میزان نمک خیلی مهمه یعنی وقتی که میچشین باید به اصطلاح خوش نمک باشه نه کم نمک.
    باران67, Andrew و آدریانا20 این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    firoozeh آواتار ها
    فیروزه ح.
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    802
    پسند کرده
    1721

خوب راستش نوشین جونی من اینو از مادر بزرگم یاد گرفتم ....من مامانم کرمانشاهیه و این غذا رو اینجوری درست میکنن ..... می دونی که غذا ذائقه ای هست .... مادر بزرگم شوید خشک رو با دست یه کم خرد میکرد بعد با زردچویه (بیشتر) و دارچین (کمتر) قاطی می کرد و می پاشید لای پلو .....تقریبا یه نسبت 1 به 3......

در مورد روغن هم درسته .....راستش من این اصطلاح " آب روغن" همه اش تو دهنمه ...... ممنون از توجهت نوشین خانمی ....
    Andrew این نوشته را پسندیده.
    نمی نویسم ترانه بی تو

چگونه پر کشد خیالِ واژه بی تو؟

مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    1248
    پسند کرده
    219

چه بامزه .... من شنیده بودم این غذا تهرانیه .... البته ما به اسم شویدپلو صداش میکنیم:دی جواب هم میده هااااااااااااا:)))))))

ما سیب زمینی و برنج رو بصورت کته درست میکنیم ... روغن و نمک هم میزنیم بعد موقعی که آب برنج داشت خشک میشد شوید خشک رو اضافه میکنیم و خوب مخلوط میکنیم که همه جاش شوید دار بشه ... وای با ماست معرکه اس:)
    باران67, Andrew و آدریانا20 این نوشته را پسندیده.
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    44
    پسند کرده
    0

این سیب پلو حاجتِ دستِ همه ی کرمانشاهی هاست!!! برای مهمون سرزده هم عالیه! بعد کلی انعطاف پذیره. یعنی که با مرغ و ماهیچه می شه خوردش تا تن ماهی و پیازداغ کشمش! و البته نیمرو یا ماست!!!
    من معمولاً آبکشش نمی کنم (البته معمولاً پلوهام کته است) وقتی آبشو ورچید و خواستم دمکنی بذارم، یه ذره رزدچوبه روش می پاشم و موقع کشیدن مخلوطش می کنم.
    بعد نکته ی مهم سیب پلوهای من اینه که: اول کار یه دونه از این عصاره های مرغ توش پودر می کنم قشنگ مزه اش به خورد پلو می ره همسرم انگشتاشم باهاش می خوره! (البته اون کلاً آدم شکموئیه!!!)
    ولی در استفاده از این عصاره ها یادتون باشه که هم نمک غذا رو کمتر بریزید چون خودشون یه کم نمک دارند و هم اینکه حتماً با دست پودرش کنید وگرنه خوب حل نمی شه و توی یکی از لقمه هاتون قایم می شه!
    اگه روغن حیوانی هم داشته باشید و آخر کار روش بدید... وای... دلم خواست!
    الهه (مامان النا), باران67 و Andrew این نوشته را پسندیده.
    سخت*ترین طوفان، مهمان دریاست نه صاحبخانه*ی آن.

صفحه 1 از 13 123411 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف