نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree14Likes

موضوع: معرفی و تبادل نظر درباره انواع اتوبرنز

نمایش نتایج: از 33 به 40 از 112
صفحه 5 از 14 نخستنخست ... 2345678 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    شیرین بیان آواتار ها
    CGN
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    2970
    پسند کرده
    6618

Re: معرفی اتوبرنزهای خوب و آموزش برنزه کردن

منم یه تجربه بگم از برنزه کردن در افتاب من از روغن بچه فیروز استفاده کردم منتها داخلش مقداری قهوه میریزم این قهوه با عث میشه پوست خوشرنگ شه البته من پارک ابی ارم دیده بودم بعضی خانما ماالشعیر هم به بدنشون میزنن که نفهمیدم چرا

از اینکه خودم هستم خوشحالم. شاید کامل نباشم اما صادق، دوست داشتنی و خوشبختم.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    1083
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط titi.jan
    نه نسیم جون کم نمیزنم خودشم نوشته بعد از یک ساعت رنگ گرفتن شروع میشه و تا 24 ساعت بعد به بیشترین حدش میرسه
    هرچقدم میزنم رنگم تغییر نمی کنه همون لحظه خودش چون رنگیه رنگ اون روی پوست میمونه یکم فقط
    من الان زدم رو پوست دستم و برات عکسیدم
    بعد از یه دیقه :)))))) و یه بار هم زدم

باید با دست خوب ماساژ بدی تا یه دست بشه :)
    عزیزم اصلا از امتیازهای این اتوبرنزه فوری بودنشه ...
    ولی چند بار باید تجدید شه تا به رنگ دلخواهت برسی
    اولش یه کم رنگ هویج میشی
    mamane abolfazl این نوشته را پسندیده.

مــرا جای خــودم بگذار
    خودت را جای گهـــواره

و آغوشی تسلی بخش

کنـارم بـاش همواره ...

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    49
    پسند کرده
    0

اوه مای گاد
    اصلا همچین چیزی ملاحظه نکردم من :دی امشب باز برم تو کارش ببینم ایراد کار از کجاست
    نسیم جون خیلی لطف کردی ممنونم ازت
    راستی در مورد اتوبرنز پیز بویین چیزی شنیدی؟ تعریف اونم شنیدم من

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    1083
    پسند کرده
    0

اوه مای گاد
    اصلا همچین چیزی ملاحظه نکردم من :دی امشب باز برم تو کارش ببینم ایراد کار از کجاست
    کاش عکس اتو برنزت رو میزاشتی :))))

نه من راجع به پیزبویین چیزی نشنیدم
    در مورد لوازم بهداشتی و آرایشی همیشه سراغ مارک ها و برندهای معتبر و شناخته شده بری بهتره ... چون مستقیم با سلامت بدن در ارتباط ان

مــرا جای خــودم بگذار
    خودت را جای گهـــواره

و آغوشی تسلی بخش

کنـارم بـاش همواره ...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

سلام من خودم پوستم کمی گندمی هست ولی اتو برنز اوریفلیم رو به بدنم زدم خیلی خوب جواب داد خوبیشم اینه که به لباسها رنگ پس نمیده . من برای عروسی خودم 3 روز روزی یکبار مثل کرم (خیلی کم) به بدنم زدم . نتیجش عالی بود یه رنگ طلایی طبیعی. متاسفانه عکسشو ندارم ولی قیمتش 10-12 تومان بود. تا یک هفته هم رنگش روی بدن میمونه. برای برنزه شدن زیر آفتاب هم روغن نارگیل هاوایی میزنم که از تایلند آورده بودم.
    با سنگهایی که در سر راهت میگذارند هم میتوانی چیز قشنگ بسازی

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

این هم اتو برنز اوریفلیم
    mamane abolfazl این نوشته را پسندیده.
    با سنگهایی که در سر راهت میگذارند هم میتوانی چیز قشنگ بسازی

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    49
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nasim
    اوه مای گاد
    کاش عکس اتو برنزت رو میزاشتی :))))

نه من راجع به پیزبویین چیزی نشنیدم
    در مورد لوازم بهداشتی و آرایشی همیشه سراغ مارک ها و برندهای معتبر و شناخته شده بری بهتره ... چون مستقیم با سلامت بدن در ارتباط ان
    خوب من یک بار دیگه به مقدار زیاد امتحان کردم این بار کمی رنگ گرفتم ولی نه خیلی اینکه کرمش رنگیه و رو پوست میمونه یکم اذیت می کنه

نسیم جون pizbuin مارک معروفیه تو ایران زیاد رایج نیست اولین بار spf رو این شرکت معرفی کرده از سال 1946 داره ضدآفتاب تولید می کنه تو سایتش بری میبینی توضیحاتشو

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3305
    پسند کرده
    1346

اما در باب برنزه شدن نظر علما بسیار با هم فرق فوکوله.. بعضی میگویند که نور آفتاب ضرر دارد، برخی میگویند در ساعاتی خاص و با رعایت نکاتی خاص فایده هم دارد..
    برخی میگویند بهترین رنگ کننده های پوست همان اتو برنزه ها هستند و بی خطرند، برخی میگویند آنها هم مواد طبیعی نیستند و به هرصورت رنگ کردن پوست با آنها بی ضرر نیست!!

خلاصه ...... ماحصل کند و کاوهای ما بداینجا رسید که عرض میکنیم

کم ضرر ترین و ماندگارترین روش برنزه شدن، میتونه همون روش آفتاب گرفتن باشه.. این روش به جنس پوست افراد و رنگ پایه ی پوست خیلی بستگی داره
    همچنین در استعداد پوست بدن برای رنگ گرفتن.. مثلا پوست خود من هم زود رنگ میگیره و هم دیر رنگش رو از دست میده..

برای آفتاب گرفتن یکسری نکات هست که اگر رعایت کنیم هم بهترین نتیجه رو میگیریم و هم به بدن و پوستمان آسیب نمیرسانیم، و اگر روشهای غلط رو بریم، مثل انبوهی از دوستانمون که هرروز دورو برمون میبینیم، یه جوری میسوزونیم خودمون رو که دیگه شب و روزمون یکی میشه

1- برای شروع روز اول فقط 15 دقیقه زیر نور آفتاب باشید.

2- به مرور هر روز 10 دقیقه زمان آفتاب گرفتن را اضافه میکنیم تا اینکه به یکساعت برسیم، زیر آفتاب بودن بیشتر از یکساعت کار پرضرری است.

3- بهترین ساعات روز برای استفاده مستقیم از نور آفتاب بین ساعت 9 تا 11 صبح است، در این ساعات خورشید به صورت مایل تابیده و درصد اشعه های مضر آن بسیار پایین است.

4- درهنگام آفتاب گرفتن، پوست رطوبت خود را از دست داده و با تحرک بدن ترک میخورد، این امر موجب پوست اندازی های بعدی و سوزش و درد میگردد، پس بهتر است طبق توصیه زیر عمل کنید

یک ظرف اسپری دار را انتخاب و نصف ظرفیت آنرا آب و بقیه را روغن زیتون پر میکنیم، قبل از آفتاب گرفتن ابتدا ظرف را کاملا تکان داده و سپس به صورت یکنواخت روی تمام سطح بدن اسپری میکنیم.

این عمل را هر 10 دقیقه تکرار میکنیم.

بازهم توصیه میشود بیشتر از یکساعت زیر نور مستقیم آفتاب نباشید.

5- بعد از یکساعت آفتاب گرفتن حتما حداقل نیم ساعت در سایه استراحت کنید، با اینکار بدن و پوست به حالت عادی بر میگردد، در این مدت از مایعات خنک و غذای سبک استفاده کنید.

6- هرگز بعد از آفتاب گرفتن بلافاصله دوش نگیرید یا داخل استخر نپرید، پوست بدن تحمل این انساط و انقباض های شدید را ندارد.

7- موقع دوش گرفتن بهتر است که شامپو بدن را روی دستتان بریزید و بدون لیف بدن را شستشو دهید. سطح زبر دست برای تمیز کردن پوست کافی است و جلوی حساس شدن و نازکی پوست را میگیرد.

بعد از حمام نگذارید پوستتان خشک شود، حتما از کرمهای بعد از حمام یا روغن های بدن استفاده کنید.

8- میزان برنزه شدن هر شخص بستگی مستقیم به جنس و رنگ زمینه ی پوست دارد، و هرچقدر تعداد روزهای خوابیدن زیر آفتاب را افزایش دهیم، رنگ پوست تیره تری خواهیم داشت.

9- مواد رنگ دهنده مثل قهوه یا امثال آن، البته به تجربه دیده شده که تاثیر چندانی بر رنگ پوست ندارند.. بلکه دقت به ساعات و چگونگی گرفتن آفتاب رنگهای جالب تری را ایجاد میکند.

تاثیر رنک دهنده ها روی پوست موقتی است و برای داشتن یک پوست برنزه و طلایی بهترین راه استفاده از آفتاب در ساعات ملایم و همچنین صبر و حوصله است..

اینها چیزهایی بود که تا اینجا به خاطر داشتم..
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

صفحه 5 از 14 نخستنخست ... 2345678 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف