نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree197Likes

موضوع: کارهای لذت بخش در اوقات بیکاری

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 65
صفحه 1 از 9 1234 ... آخرینآخرین
    مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    10673
    پسند کرده
    1324

ویترین مدال ها

کارهای لذت بخش در اوقات بیکاری

کارهای لذت بخش در اوقات بیکاری

اوقات بیکاری فرصت ارزشمندی است برای کشف استعدادهای نهفته خود یا شناسایی توانمندی هایی از ذهن و روح و جسم مان که از آن ها بی خبریم. علاوه بر این می توان با استفاده از شیوه های مختلف از اوقات بیکاری برای التیام روح و جسم و رفع خستگی و کسالت استفاده کرد.
    بی بهره گذاشتن اوقات بیکاری، دست ردی است به فرصتی که خداوند و طبیعت او در اختیار ما گذاشته اند. مهم این نیست که ما کدامین راه از فرصت های اهدایی خداوند را استفاده کنیم، مهم این است که اوقات بیکاری ما راهی باشد برای بهتر شدن ما. این بهتر شدن می تواند در نقطه از وضعیت وجودی مارا ارتقا دهد.
    سلامت و شادابی جسم و روح، ارتقای سطح دانش و اطلاعات، بهبود و افزایش مهارت های فردی، آشنایی با شگفتی های جهان و از همه مهم تر شناخت بیشتر خداوند و به دست آوردن رضایت او، از جمله ویژگی هایی هستند که می توان به جای عادت بی ثمر "وقت گذرانی" به کار برد. وقت گذرانی مزیتی ندارد و تنها آدمی را به بیراهه یا سکون می کشاند. روح و جسم انسان را تحت تاثیر خود ضعیف می نماید و عقل را کوچک می کند.
    اوقات فراغت لحظات مناسبی برای شناخت جوانب مختلف خلقت است. تننوعاتی از موضوعات متفاوت که با شناخت آن ها احتمال دارد استعداد و توان نهفته خود را در آن بیابیم، به کار بگیریم و موفق تر از قبل گردیم. این کار نه تنها کسالت، بی انگیزگی وقت گذرانی را از بین می برد و موجب شادی و نشاط انسان می شود، بلکه تصاویر مهیج و جذابی از ما و دنیای اطرافمان را بر ما آشکار می سازد. در این هنگام احساس آدمی جایگاهی تازه می یابد و ذهن او از فراز شکوفاهی و خلاقیت به جهان می نگرد.
    احساس مفید بودن قشنگ ترین حسی است که در این مواقع وجدان انسان را آسوده خاطر می سازد و او را از تجربه این لحظات خرسند می نماید.

تنوعات اوقات فراغت

قشنگ ترین و جذاب ترین این تنوعات وارد شدن به دنیای هنر و علم و ورزش در حدی فراتر از آماتوری می باشد. نواختن سازهای مورد علاقه، سرودن ترانه، آواز خواندن یا رو آوردن به موضوعات علمی و صنعتی یا شناخت بیشتر تکنولوژی از طریق مطالعه تحقیق و آموزش یا راه هایی از این قبیل، شرکت در ورزش های همگانی مانند راه پیمایی و کوهنوردی یا تمرین ورزش های مورد علاقه. اگر ورزشکار نیستید و علاقه ای به ورزش های همگانی یا سنگین ندارید، بهتر است از زاویه تنوع و تفریح به ورزش های مختلف بنگرید، مانند: بدمینتون، والیبال، بستکتبال و غیره. سعی کنید به اتفاق اطرافیان این ورزش ها را به عنوان بازی های تفننی تجربه کنید. شاید در ابتدا اقدام به انجام چنین اعمالی سخت و کسالت آور باشد اما به محض ورود به دنیای آن ها حس و حال شما هم تغییر یافته و از این لحظات شگفت آور استقبال می کند، البته این امر مستلزم این است که دیدگاه شما در این زمینه همراه اعمالتان باشد و تفکر منفی و بازدارنده در ذهن خود نپرورانید.

- گذر در دنیای اطلاعات
    در عصر ارتباطات که اینترنت به همراه موتور جستجوگر گوگل و پایگاه قوی اطلاعاتی مانند ویکی پدیا در دسترس است به راحتی می توان به هر موضوعی واقف شد. از این طریق شخصیت های معروف، مکان های مختلف و اصطلاحات علمی و هر موضوع جذاب و مشهور دیگری که به نوعی اطلاعات عمومی به حساب می آید، را جستجو کنید و در مورد آن ها اطلاعات جامعی به دست آورید.

- قوه طنزپردازی خود را قوی کنید
    با گشتی در دنیای طنز و کمدی، قوه طنزپردازی خود را تقویت کنید و سعی کنید با ساختن جملات خنده دار و جذاب، خلاقیت خود را در این زمینه بالا ببرید. خندیدن و خنداندن دیگران یکی از روش های مطلوب در ارتباطات جمعی و جذب دیگران است، علاوه بر اینکه خنده لحظات شادی را به ارمغان می آورد و خیلی از مشکلات را از بین می برد.

- سفر کنید...
    بله،* درست است حق با شماست! معذرت می خواهم! حتما به این فکر می کنید که سفر هزینه دارد،زمان لازم دارد و هزار نه! چندین مشکل دیگر. اما سفرهای کوتاه مدت و یک روزه به شهرها و روستاهای اطراف محل سکونت و گه گاه در زمان پولداری! به کشورهای مجاور و اطراف، سبب می شود تا شما آداب و رسوم، فرهنگ، زبان، موقعیت های مختلف اجتماعی را ببینید و بشناسید. همین موارد در پاره ای از اوغات زندگی افراد را با تغییرات چشمگیری مواجه می کند، پس بهتر است که تجربه کنید.

- به دل طبیعت بروید
    مشاهده آفریده های خداوند، دقت و توجه به شکل ظاهری آن ها، آشنایی با فواید و معایبشان و چگونگی خلقت آن ها، یک نوع شکرگذاری از خداوند بابت خلقت زیبایش است. علاوه بر این، دایره شناخت و توجهات خود را گسترش می دهیم و اطلاعات جامعی از دنیای اطراف به دست می آوریم. هر فصل و هرماه از سال رنگ و بوی خودش را دارد و اگر به دقت تغییرات متوالی آن ها را مشاهده کنید، متوجه می شوید که ارزش توجه و دقت نظر را، بیش از هر سرگر می دیگری خواهد داشت. به کوه و بیابان، جنگل و چمنزار، شنزار و شوره زار بروید و از شگفتیهای آن ها لذت ببرید، برف ها را با وجود خود لمس نمایید و گیاهان را تک به تک ببویید، مهارت های راه پیمایی و نورد در آن ها را به دست آورید و سعی کنید به زیبایی های طبیعت عادت کنید. از لذت هایی که در هر مناطق و فصل های متفاوتی می توانید، بهره ببرید و تک تک آن ها را تجربه کنید. روشن کردن آتش در کوهستان شبی به یاد ماندنی تر از این خواهد بودکه نشستن کنار شومینه مصنوعی در آپارتمان را تکرار کنید.

- از موزه ها، آثارباستانی، اماکن مذهبی دیدن کنید
    آشنایی با آداب سنن ایرانیان باستان و گذشتگان، تجارب و اطلاعات زیادی را به ما منتقل می کند،* مشاهده ظروف، ابزارآلات یا بناهایی که از آن ها به یادگار مانده، فرهنگ و سنت افتخار آمیز پیشینیان ما را منعکس می کند که دانستن آنها برای یک ایرانی افتخار است.
    با حضور در اماکن مذهبی و سخن گفتن با حضرت حق، ذهن و روح خود را جلا دهید، خواسته هایتان را از او بخواهید و سعی کنید بیش از پیش به خواسته هایش عمل کنید. با این کار همیشه یاد خدارا در دل خود زنده نگه می دارید.

- پای درد و دل مستمندان بنشینید
    صحبت با مستمندان و گوش دادن به درد و دل آن ها مزایای زیادی دارد. اول از همه، با مشکلات و ناملایمات زندگی دیگران آشنا می شوید و بیشتر از قبل ارزش و سلامت زندگی خود را درک می کنید. با ابراز احساسات به فرد مستمند، مرحمی بر روی زخم های او خواهید بود و در آخر هم شاید دلتان به رحم آمد و یاد خدا افتادید و سعی کردید تا به او کمکی بکنید که این از همه مهم تر است.

- به قبرستان، آسایشگاه سالمندان، بهزیستی و بیمارستان بروید.
    به قبرستان می رویم تا عاقبت خود را از یاد نبریم، جسم کفن پوش را می بینیم تا متوجه شویم این تنها چیزی است که در تاریکی قبر ما را همراهی می کند. به آسایشگاه سالمندان می رویم تا بی محبتی و نا مهربانی فرزندانی را جبران کنیم که پدران و مادرنشان چشم به راه ما هستند، یا اینکه در آن جا لحظه ای فرزند سالخورده ای بی کس و کاری م شویم که طعم مهر و محبت را از یاد برده است . بهزیستی مکانی است که لحظه ای پدر و مادر کودکی بی سرپرست می شویم و هدیه ای به دستان کوچکش ارزانی می دازیم. با رفتن به بیمارستان بدن سالم مان را به یاد می آوریم و لحظه ای مسکن درد بی نوایی می شویم. در مجموع خدارا نزدیک تر حس می کنیم و آفریده های او را بیشتر می شناسیم.

- از استخر و شهربازی و تفریحات مدرن غافل نشوید.
    طراوت و شادابی که درون آب وجود دارد بر همگان آشکار است، رفتن به شهربازی و بازی کردن در آن جا لحظات شاد خاطرات کودکی را زنده می کند و گذشته مارا به یادمان می آورد، بهترین فرصت است که خود را پیدا کنیم، ببینیم که بودیم و حال که شده ایم. هر تفریح سالم را تجربه کنید لذتی که در آن ها وجود دارد به هیچ عنوان قابل مقایسه با هزینه هایش نیست، به شرط آن که کلاه سرتان نرود!

برگرفته از آثار : رضا دشتکیان
    eli beli و Andrew این نوشته را پسندیده.
    چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

"میلان کوندرا"

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    114
    پسند کرده
    0

Re: کارهای لذت بخش در اوقات بیکاری

یکی از لذت بخش ترین کارها در اوقات بیکاری ام ، لم دادن روی مبل و خواندن کتاب هست .
    آن قدر خوش میگذره و غرق در دنیای کتاب میشم که وقتی به خودم میام می بینم چند ساعت گذشته ...

نقاشی کردن . نوشتن داستان . بازی با پسر کوچولویم . اس ام اس بازی با همسری . دراز کشیدن روی تخت و با خدا حرف زدن . فوتبال دستی با پسر و همسرم و حسابی جرزنی کردن ! - خانوادگی یک فیلم زیبا دیدن و از ته دل خندیدن یا لذت بردن. در اینترنت گشتن . سفر رفتن مخصوصا به جاهایی که هرگز نرفته ام اما درباره آن جا زیاد شنیده و خوانده ام . شطرنج بازی کردن و شرط بندی و آخرش بردن و ...
    golbanoo60, maryam baanoo, مامان امید جون و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

[HIGHLIGHT=#ffffff]نشر دانایی . این تنها راه مبارزه ی ماست با جهل ![/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

سلام از این که خونه برق بیوفته لذت میبرم ولی بعد از این که به فکر فردای اون روز می افتم که دارم از بدن درد به خودم میپیچم کمی ترس وجودمو میگیره!
    اینترنت گردی و سر زدن به وبلاگم رو هم دوست دارم زیاد!
    تلفن صحبت کردن رو در حدی که همسری تحدید میکنه که اگه این بار هزینه اینقدر بالا بیاد پرداخت نمیکنم رو دوست دارم
    اخبار تماشا کردن یکی از کارهاییه که میپسندم
    کتاب رمان هم دارم که خواهر کوچولوم خریده برام میخونم و رمان دانلود میکنم میخونم کتابهای برنامه ریزی و مستند رو هم میخونم!
    اهان تماشای فیلم و شنیدن موسیقی رو عاشقشم
    از بیرون رفتن و گشت و گذار انقدر لذت نمیبرم که از این کارها که گفتم لذت میبرم
    nasimak و fatima91 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    26
    پسند کرده
    0

من عاششششششق اوقات بی کاری ام. ولی میدونید اوقات بی کاری کی مزه میده ؟؟ وقتی که آدم کار میکنه ـ فعالیت داره اونوقت ارزش اوقات بی کاریشو میدونه .....
    من اوقات بی کاری وقتی بهم مزه میده که خونه ام تمیز باشه حموم کرده باشم بعد سر دل حوصله بشینم یه رمان جدید بخونم یه موزیک ملایم روشن کنم بشقاب پر میوه هم بذارم بغل دستم و هی بخورم.
    گشت زدن تو اینترنت رو هم دوست دارم اما سعی میکنم محدودش کنم
    فیلم دیدن هم خیلی مزه داره واسم یه جورایی کلوپ محل از دستم ذله است هر هفته یه لیست بلند بالا باید واسم فیلم تهیه کنه ....
    پیاده روی رو هم دوست دارم اما پیاده روی واقعی نه اینکه مجبور شم دو ساعت حاضر شم و آرایش کنم فقط با یه لباس راحت و پلیر تو گوشم برم راه برم
    سفر رفتن و اماکن تاریخی رو هم که خییییییییییییلی دوست دارم اما واسه اوقات فراغت زیاد (مثلا 2ـ 3 روزه ) سفر یه روزه کلافه ام میکنه
    خلاصه عاشق بی کاری ام من
    فایزه ص و fatima91 این نوشته را پسندیده.

هنوزم تو شبهات اگه ماهو داری من اون ماهو دادم به تو یادگاری......

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بادبادک سبز
    یکی از لذت بخش ترین کارها در اوقات بیکاری ام ، لم دادن روی مبل و خواندن کتاب هست .
    آن قدر خوش میگذره و غرق در دنیای کتاب میشم که وقتی به خودم میام می بینم چند ساعت گذشته ...

نقاشی کردن . نوشتن داستان . بازی با پسر کوچولویم . اس ام اس بازی با همسری . دراز کشیدن روی تخت و با خدا حرف زدن . فوتبال دستی با پسر و همسرم و حسابی جرزنی کردن ! - خانوادگی یک فیلم زیبا دیدن و از ته دل خندیدن یا لذت بردن. در اینترنت گشتن . سفر رفتن مخصوصا به جاهایی که هرگز نرفته ام اما درباره آن جا زیاد شنیده و خوانده ام . شطرنج بازی کردن و شرط بندی و آخرش بردن و ...
    دوست خوبم سلام.
    بهتون حسودیم شد.چه برنامه ریزی فعال و مثبتی.منکه اصلا وقت بیکاری پیدا نمی کنم.
    شبا تا دخترم بخوابه اونقدر خسته میشم که ترجیح میدم برم تو تختخواب و بخوابم.روز هم که فقط یک دو ساعتی پای سیستم میشینم تا کار هامو انجام بدمو سریع میرم سراغ کارهای تکراری هر روز.گردگیری و جارو و تی کشیدن و بعد هم آشپزی.خیلی هنر کنم موقع برنامه ی رنگین کمون چند لحظه ای کنار دخترم بشینم .
    دیگه از این روزمرگی خسته شدم.
    maman bita این نوشته را پسندیده.

مینا  ✿ آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    18
    پسند کرده
    0

من به خرید کردن خیلی علاقه دارم سعی میکنم بیشتر وقتمو به اون کار اختصاص بدم اما تو این روزا که هوا خیلی گرمه بیشتر ترجیح میدم با خوندن کتابای داستان زبان انگلیسی زبانم و تقویت کنم ..یکی از کارهای ثابت روزانمم بودن تو مامی سایت و بازی های اینترنتیه
    ..بعضی اوقاتم دیدن فیلم ها و سریالهای مورد علاقمه که ازشون کلی کلکسیون جمع کردم وهرچی ببینم بازم سیر نمیشم...
    قیمه

dokhtare ordibehesht و fatima91 این نوشته را پسندیده.
    خـــدایــــ ـا . . .!

تو قول دادی . . . !

وَقالَ رَبُّكُمُ ادْعُونِی أَستَجبْ لَكُمْ . . .

یـــادت هســـت ؟؟

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    27
    پسند کرده
    0

حل کردن جدول و وبگردی از کاری اوقات بیکاری منه دیگه اگه نت نداشته باشم حتما میرم سراغ خیاطی

aftab shiraz و fatima91 این نوشته را پسندیده.
    خودتان را،

در قلب هیچ آدمی نچپانید

جا نمی شوید،فقط چروک می شوید!!!!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    7
    پسند کرده
    0

بافتنی کارهای هنری!!.... نوشتن روزمرگی ها...... وبگردی(فقط ف-ی-س*ب*و*ک و مامی سایت).....
    fatima91 این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 9 1234 ... آخرینآخرین