نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree19Likes

موضوع: رنگ در دکوراسیون داخلی

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 77
صفحه 1 از 10 1234 ... آخرینآخرین
 1. #1
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۳۰
  نوشته ها
  3
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  1
  پسند کرده
  0

  رنگ در دکوراسیون داخلی

  انواع رنگ آميزي محيط

  1- تك رنگ: با استفاده از بافت هاي و نقوش متنوع و تن هاي مختلف از يك رنگچ
  2- دو رنگ: با استفاده از رنگ هاي مكمل ( مانند زرد و بنفش) حس مهيج و شجاعت، رنگهاي هماهنگ ( دو رنگ سرد يا گرم)
  3- چند رنگ: رنگها با فواصل متوالي از هم قرار ميگيرند مانند قرمز ، آبي، زرد و رنگهاي كمرنگ آنها
  مشخص كردن رنگها
  روشن ترين رنگ، رنگ ديوار، رنگ متوسط براي اشيا بزرگ مانند مبلمان، پرده، در كابينت و رنگهاي تيره براي جزئيات ( جزئيات روشن كمتر جلب توجه ميكنند و جزئيات تيره جلب توجه بيشتري ميكنند.)
  در فضاهاي كوچك استفاده از رنگهاي مشابه يا روشن و جزئيات تابناك براي ايجاد نقاط مورد توجه ترجيح داده ميشود.
  رنگ اتاق كودك خيالبافانه ( با پروانه، زنبور، فرشته)
  دكوراسيون خانه كوچك: بزرگترين قطعه مبلمان مقابل بزرگترين ديوار خانه قرار ميگيرد.نورهاي مخفي اتاق را بزرگتر ميكند. براي بلند جلوه دادن سقف استفاده از خطوط عمودي. براي اتاق باريك استفاده از خطوط افقي.
  بافت هاي خشن نور بيشتري را جذب ميكند و حال و هواي روستايي ميدهد.
  dinagrp این نوشته را پسندیده.
  "درون هر زن يک مادر نهفته است"

 2. #2
  مدیر بازنشسته
  aram_khp آواتار ها
  آرام خسروپناهی
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۵/۰۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  4,084
  میزان امتیاز
  12
  پسند شده
  1297
  پسند کرده
  219

  Re: رنگ در دکوراسیون داخلی

  براي زيباتر كردن دكوراسيون منزل از چه رنگهايي استفاده كنيم؟

  رنگ يكي از جالب ترين جنبه هاي دكوراسيون است. طراحان دكوراسيون امروزي تقريباً همه قوانين سابق در ارتباط با استفاده از رنگ هاي گوناگون و تركيب آنها با يكديگر را در هم شكسته اند و امروز هر رنگي را مي توان در دكوراسيون منزل به كار برد. ديگر مرزها و محدويت هاي گذشته در كاربرد رنگ ها در دكوراسيون رعايت نمي شوند و شايد به همين دليل انتخاب مجموعه رنگي دلخواه براي دكوراسيون يك خانه مشكل تر شده باشد. اما هنوز راه هايي براي تشخيص مجموعه رنگي مناسب براي هر خانواده وجود دارد. امروزه بيش از هر چيز به سليقه و روحيات ساكنين خانه توجه مي شود. هر يك از ما احتمالاً ايده هايي درباره رنگ هاي مورد علاقه خود داريم و انتخاب و سليقه ما اغلب بهترين راهنما براي انتخاب مجموعه رنگي مناسب براي محل زندگي و منزلمان است. اگر به يك پارچه كنفي رنگ پريده، يك روميزي بنفش پررنگ و يا لباس هايي به رنگ هاي زنده و درخشان تمايل داريد اينها مي توانند راهنماي شما در انتخاب مجموعه رنگي مناسب براي منزلتان باشند. در قدم اول كليه لوازمي كه در منزل داريد و آنها را به خاطر رنگشان دوست مي داريد در يك جا جمع كنيد. اين وسايل ممكن است عبارت باشند از يك روسري، يك سرويس بشقاب، صابون يا كارت تبريك و يا هر آنچه به واسطه رنگش مورد پسند شما است. كتاب ها و مجله هايي كه در رابطه با تركيب رنگ هستند، تهيه كنيد و با مطالعه آنها اطلاعات كافي در رابطه با ايجاد ارتباط ميان رنگ هاي گوناگون كسب كنيد.

  رنگ هايي كه شما مي پسنديد، تركيب آنها با يكديگر در يك مجموعه واحد ، و تأثير نور موجود در فضا بر آنها عواملي هستند كه نتيجه كار را تحت تأثير قرار مي دهند.  هنگامي كه رنگ هاي مورد پسندتان را انتخاب كرديد با استفاده از مداد رنگي، مداد شمعي، آبرنگ و يا هر وسيله رنگ آميزي ديگري كه در اختيار داريد آنها را در كنار هم بر روي يك قطعه كاغذ سفيد آزمايش كنيد. اندازه سطوح رنگي مختلف را تغيير دهيد و به آنها كمي سفيد براي روشن تر شدن اضافه كنيد. به چرخه رنگ مراجعه كنيد و با استفاده از آن رنگ مورد نظرتان را يافته در كنار آن امتحان كنيد. به خاطر داشته باشيد كه رنگ هاي منتخب شما وقتي بر روي سطح ديوارهاي اتاق اجرا شوند تاثيري بسيار قوي تر از نماي آنها بر روي يك قطعه كاغذ خواهند داشت. وقتي به يك تركيب رنگي رضايت بخش رسيديد توجه داشته باشيد كه تأثير نور موجود در محيط و شرايط منزل خود را نيز در نظر بگيريد . به عنوان مثال ديوارهاي زرد درخشان براي يك خانه آفتاب گير در منطقه اي با آب و هواي گرم و آفتابي ، بسيار زيبا به نظر مي رسند؛ اما همين رنگ بر روي ديوارهاي يك اتاق شمالي كه از نور طبيعي كمي بهره مند است نازيبا و كسل كننده خواهد بود. در چنين اتاقي استفاده از رنگ زرد خردلي نتيجه اي بسيار مناسب تر خواهد داشت. نور چه از نوع طبيعي و چه مصنوعي باشد تأثيرات مختلفي بر رنگ خواهد داشت و آگاهي از اين امر هنگام طراحي رنگ يك فضا ضروري است. دقت كنيد كه در چه زماني از روز و به چه ميزان نور طبيعي به هر يك از اتاق هاي شما مي تابد و رنگ مورد نظرتان براي هر يك از اتاق ها را در نور همان اتاق بيازماييد.
  انتخاب رنگِ مناسب براي پوشش ديوارها اولين قدم در طراحي رنگي براي دكوراسيون هر اتاق است ؛ اما شايد يافتن رنگ هاي متناسب با آن براي ديگر اجزاي دكوراسيون كمي مشكل تر به نظر برسد. استفاده از چرخه رنگ، روشي مطمئن براي يافتن رنگ هاي متناسب با رنگ مورد نظر ماست. چرخه رنگ متشكل از دوازده رنگ است كه سه رنگ قرمز، زرد و آبي در آن رنگ هاي اوليه و رنگ هاي ميان آنها به عنوان رنگ هاي ثانويه شناخته مي شوند. هر رنگ در اين چرخه مي تواند با رنگ هاي كناري خود كه رنگ هاي هم خانواده اش محسوب مي شوند و همچنين رنگ مقابلش كه رنگ مكمل آن است به خوبي تركيب شده نتيجه اي زيبا و موزون بيافريند. استفاده از رنگ هاي هم خانواده كه در چرخه رنگ در كنار هم قرار گرفته و به اصطلاح همسايه هستند تركيبي ملايم و هماهنگ را ايجاد مي كند كه نگاه بيننده را به راحتي از يكي به ديگري رهنمون مي شود. استفاده از يك رنگ با ميزان كمي از رنگ مكمل آن چنانچه به درستي و در اندازه هاي صحيح صورت گرفته باشد نتيجه اي درخشان و چشمگير مي آفريند و بر جذابيت مجموعه رنگي حاضر مي افزايد و مانع غالب شدن كامل يك رنگ بر فضاي اتاق مي شود.

  در اين جا به برخي از اصطلاحات متداول طراحان دكوراسيون در ارتباط با رنگ اشاره مي كنيم:

  رنگ هاي آكسان: رنگ هاي تند و درخشاني كه براي زنده كردن و انرژي بخشيدن به يك مجموعه رنگي به آن اضافه مي شوند، مانند رنگ صورتي تند چند كوسن و يك جفت شمع در يك اتاق نشيمن كه با خانواده رنگ كرم رنگ آميزي شده است.

  رنگ زمينه: رنگ زمينه رنگي است كه در بزرگ ترين سطوح و به بيشترين ميزان در يك فضا مورد استفاده قرار گرفته است مانند رنگ ديوارهاي يك اتاق. رنگ زمينه ، اغلب به عنوان پس زمينه اي براي ساير رنگ هاي به كار رفته در اتاق مورد استفاده قرار مي گيرد و ساير رنگ ها مانند رنگ هاي آكسان يا متضاد را در خود جاي مي دهد.

  رنگ هاي متضاد: اين رنگ ها در كنار هم تاثيري چشمگير بر بيننده باقي مي گذارند چنان كه حتي پس از بستن چشم ها اين تاثير تا مدت كوتاهي در ذهن بيننده باقي مي ماند.

  رنگ هاي سرد: اين رنگ ها حاوي مقدار زيادي رنگ آبي هستند، به عنوان مثال خاكستري هايي كه شامل مقداري رنگ آبي باشند احساس سردي و سرما را در شما ايجاد مي كنند در حالي كه خاكستري حاوي قرمز يا بنفش قرمز حس گرما را در بيننده القا مي كنند و ويژگي ديگري خواهند داشت.

  رنگ هاي مكمل: اين رنگ ها كه در چرخه رنگ در برابر يكديگر قرار دارند در كنار هم نمايي چشمگير و متعادل مي آفرينند. اين رنگ ها هرگز از يك خانواده نيستند و حداكثر تفاوت را با يكديگر دارند. به عنوان مثال مي توان چند كوسن نارنجي تند را در زمينه اي از رنگ آبي نمونه بارزي از اين تركيب در نظر گرفت.

  رنگ هاي غالب: رنگ غالب هميشه رنگي كه در بزرگترين سطوح و به بيشترين ميزان در مجموعه اي به كار رفته ، نيست بلكه رنگي است كه بيش از بقيه رنگ ها نظر را به خود جلب مي كند.


  يك خانواده رنگي: شامل مجموعه اي از رنگ ها مي شود كه به نوعي با يكديگر مرتبط هستند براي مثال خانواده آبي شامل مجموعه اي از رنگ هاي آبي است كه از يك سو با آبي سبزها شروع مي شود و از سوي ديگر به رنگ هاي آبي بنفش ختم مي شود. خانواده قهوه اي از رنگ قهوه اي و قهوه اي خاكستري تا پرده هاي نارنجي و قرمز را شامل مي شود.

  رنگ هاي گرم: اين رنگ ها محتوي مقدار قابل ملاحظه اي قرمز هستند. حتي برخي از آبي ها نيز ممكن است به واسطه وجود مقداري قرمز در آنها در اين مجموعه جاي بگيرند.

  رنگ هاي هم پرده: اينها رنگ هايي هستند مانند رنگ زرد پررنگ و آبي پررنگ ، اين رنگ ها لزوماً از يك خانواده نيستند بلكه هر دو داراي ميزان مساوي از رنگ قرمز يا آبي هستند و هيچ يك بر ديگري غلبه نمي يابند.


  تبيان
  nvhsdk این نوشته را پسندیده.
  سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

 3. #3
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۱۲/۰۹
  نوشته ها
  1,335
  میزان امتیاز
  9
  پسند شده
  1116
  پسند کرده
  0

  رنگ در دکوراسیون داخلی


  مــرا جای خــودم بگذار
  خودت را جای گهـــواره

  و آغوشی تسلی بخش

  کنـارم بـاش همواره ...


 4. #4
  مدیر بازنشسته
  εїз Taraneh εїз آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۸/۱۰
  محل سکونت
  اصفهان
  نوشته ها
  2,395
  میزان امتیاز
  10
  پسند شده
  2488
  پسند کرده
  66

  ویترین مدال ها

  نمونه*های رنگ آمیزی دیوار

  آیا قصد رنگ*آمیزی منزل خود را دارید؟ می*توانید یكی از این پروژه*ها و الگوهای نقاشی را برای مدرن ساختن منزل یا اثاثیه خود به كار ببرید. بیشتر این پروژه*ها یكی، دو روز آخر هفته وقت لازم ندارند، اما نتایج آنها تا سالیان سال باقی می*مانند.

  1- فرسودگی طولانی مدت
  روی لایه*های نازك رنگ، ماله بكشید تا فرسودگی آنها را از بین ببرید.
  2- استفاده از نفوذ شرقی
  طرح یك ابر را روی دیوار روكش شده بكشید، سپس در طول خطوطی، نوار رشته*ای گسترده*ای را قرار دهید. سپس با لعاب بپوشانید، و نوار را برداشته تا خطوط ظاهر شوند، كه به ظاهر با طلا حكاكی شده*اند.
  3- ایده گرفتن از ظاهر فلزات
  روی لایه رنگ، لعاب متالیك بپوشانید و به دیوارها ظاهری فلزی رنگ ببخشید.
  4- فرار از ظاهر رایج
  پوشش دارای نوارهای متقاطع و قدیمی دیوارها را از بین ببرید. برای این كار، از یك رنگ شتری استفاده كنید، سپس طرح نوارهای متقاطع را پاك كنید. و از تركیب رنگ لعابی و مسی برای هر نوار استفاده نمایید. از قسمت*های سیاه شروع كنید، بعد با قسمت*های قرمز و سفید كار را دنبال نمایید، البته قبل از افزودن هر رنگی، صبر كنید كه رنگ قبلی خشك شود. روی قسمت لعابی با استفاده از یك اسفنج به طور مورب بكشید تا طرح یك پارچه بافته شده را ایجاد نمایید.
  5- رنگ*آمیزی به طور مسوار
  در 4 مرحله به اثاثیه خود ظاهر شیك مسواری ببخشید. به طور ساده دو سایه روشن از رنگ نقره*ای را روی* هاله*ای از رنگ تیره*تر بكشید.
  6- به كار بردن طرح كتان شطرنجی
  با استفاده از یك شیشه پاك*كن دندانه*دار و روكشی از رنگ می*توانید اثاثیه و مبلمان خود را زیباتر سازید. این كار را امتحان كنید.


  7- مرمری كردن برای دكوراسیونی با شكوه
  از قدرت و استحكام مرمر روم باستان به همراه مقداری رنگ سرمشق بگیرید. در این تكنیك آسان، از پوشش پلاستیكی برای ایجاد خطوط و رگه*هایی شبیه به سنگ یكپارچه استفاده می*شود.
  8- اختصاصی كردن یك آباژور
  اگر قادر هستید اشكالی ساده بكشید، می*توانید این آباژورها را آماده كنید. كار ساده*ای است. با یك آباژور، رنگ*های اكریلیك و قلم رنگ*آمیزی را شروع كنید. در ابتدا طرح كلی را ترسیم نمایید و با فرچه نقاشی كنید. آباژور شما آماده است.
  9- شیك كردن كشوهای كمد
  كشوها را (یا هر قطعه از مبلمان) با دو رنگ مكمل رویه بكشید، سپس برای درخشش روی كل قطعه روغن جلا بزنید.
  10- یاد گرفتن چگونگی اسفنجی کردن رنگها
  مراحل ایجاد ظاهری زیبا برای منزل خود را با استفاده از پیشنهادات ما و ایده*های خود یاد بگیرید.
  11- متمایز ساختن پشتی*ها به وسیله رنگ
  از اینكه روی پارچه*ها نقوشی ایجاد كنید، ترسی نداشته باشید. با استفاده از این مهارت به هر اتاقی در منزل خود جلوه*ای خاص می*بخشید.
  12- برانگیختن یك حس طبیعی  از بافت پارچه*های زرد-سبز در رنگ آمیزی اتاقها بهره بگیرید. با این كار اتاقها مثل یك مزرعه به نظر می*رسند و افراد خانواده در آنها احساس سرمستی می*كنند.
  قلب خونه این نوشته را پسندیده.
  تا مدتی نمیتونم مثل قبل، حضور فعالی داشته باشم
  در صورت بروز مشکل، با دیگر ناظران کیفی مکاتبه نمایید

 5. #5
  مدیر بازنشسته
  εїз Taraneh εїз آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۸/۱۰
  محل سکونت
  اصفهان
  نوشته ها
  2,395
  میزان امتیاز
  10
  پسند شده
  2488
  پسند کرده
  66

  ویترین مدال ها

  Re: نمونه*های نقاشی دیوار

  13- مخلوط رنگ*ها برای تاثیر بیشتر
  دیوارها را با موج*هایی از رنگ، نقاشی نمایید و ظرافت را افزایش دهید. این تكنیك راهی اساسی برای افزایش جلا و صیقل دیوارها می*باشد.


  14- تركیب و ساختاری كردن دیوارها
  روی دیوارها را با رنگ نیلی لعابی به صورت سایه روشن بپوشانید، سپس به گونه*ای روی دیوارها بكشید كه رنگ به درون درزها نیز رخنه كند.


  15- گرده برداری برای ظاهر كاغذ دیواری  با استفاده از این تكنیك از ظاهر كاغذ دیواری*های زمان گذشته ایده بگیرید.


  16- برگشت به كلاس هندسه  وقتی شكل*های ساده روی دیوارهای اتاق رنگ شوند خیلی زیبا به نظر می*رسند. اگر در منزل دیوار ندارید درب*های توخالی را خریداری نموده و بعد از رنگ آمیزی با لولا به هم وصل نمایید.


  17- ایده گرفتن از پارچه*های كتانی
  با كمك یكی از دوستان خود، اتاق خود را مانند یك پارچه كتانی بافته شده رنگ*آمیزی نمایید.


  16- به كارگیری هنر خود  از یك تخته فیبر، چهار گوش*هایی تهیه كنید و پشت آن را به صورت مس متالیك رنگ بزنید، روی آنها چهار گوش*های دیگری را به رنگ سنگ نصب نموده و به دیوار آویزان كنید.


  19- قرار دادن الگو روی دیوار


  یك الگوی لوزی مانند را روی نقطه كانونی دیوار قرار دهید. دیوار را روكش كنید، سپس با استفاده از یك شابلون مقوایی لوزی*هایی را ترسیم كنید. بالا و پایین میانه لوزی را مشخص نموده، از آنجا نقاط راست و چپ افقی را مشخص كنید. سپس رنگ*آمیزی بنمایید. می*توانید با چكش پونزهایی را در نقاط فوق محكم كنید.


  20- افزودن شیوه ظریف و با لطافت  می توانید از تكنیكی كه در آن قیطان به كار برده می*شود، استفاده كنید. در این تكنیك یك قیطان را از سقف آویزان كنید، فاصله آن تا دیوار 48 تا 60 اینچ باشد. به وسیله نور یك پروژكتور سایه قیطان را روی دیوار بیاندازید و این قیطان راهنمای شما برای رنگ آمیزی درون مایه*ها در یك سایه رنگ باشد. با یك فرچه و قوطی رنگ كار را انجام دهید. توسط یك فرچه خشك، ظاهری شفاف ایجاد نمایید، هر چه دست شما قوی تر باشد، كنتراست بیشتری به وجود می*آورید، مرحله آخر شستشوی رنگ می*باشد.


  21- ظاهر پارچه كتانی راه راه  روی یك دیوار كرمی یا سفید رنگ، لعابی سایه روشن را مالیده و سپس با یك فرچه به صورت عمودی و افقی روی قسمت*های مرطوب بكشید، در این صورت دیوار به صورت پارچه كتانی راه راه در می*آید.


  22- دست یافتن به شیوه*ای خارق العاده و كم نظیر  تصور و خیال خاور دور را به وسیله گرده*برداری خیزران درهم بافته شده با ساقه*ها و پرندگان را برانگیزید. لایه*های سایه و روشن به طرح شما عمق می*بخشند. تركیب ساختن عناصر را گرده*برداری جداگانه آسان می*باشد.


  23- طراحی یكپارچه برای زیر پا  اگر نیاز به یك پارچه برای كف اتاق خود دارید و دوست دارید كه با بقیه اجزاء هماهنگی داشته باشد، می*توانید از یك اسفنج استفاده و آنرا رنگ كنید، سپس با ایجاد طرح*های هندسی و به وسیله رنگ*های لاتكس و اسفنج دریایی، كار را به اتمام برسانید.


  24- متمایز ساختن اتاق خواب خود  از طرح*ها و اشكال رنگی خود برای دوختن پرده، روتختی و روبالشتی اتاق خواب خود استفاده نمایید تا بدین وسیله اتاقی متمایز داشته باشید.


  25- طراحی كف پوش منزل خود

  كف اتاق خود را با یك كف پوش كاموایی كه به طور دلخواه رنگ*آمیزی كرده*اید، بپوشانید. با بعضی قالب*ها این كف*پوش*ها را برس بزنید. تا به شكل دلخواه شما در آیند.  منبع: *****
  قلب خونه این نوشته را پسندیده.
  تا مدتی نمیتونم مثل قبل، حضور فعالی داشته باشم
  در صورت بروز مشکل، با دیگر ناظران کیفی مکاتبه نمایید

 6. #6
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۱۲/۰۹
  نوشته ها
  1,335
  میزان امتیاز
  9
  پسند شده
  1116
  پسند کرده
  0

  Re: نمونه*های رنگ آمیزی دیوار

  استفاده از یک رنگ بصورت ساده  یا طرح دار  یا هر ديواریک رنگ  یا استفاده از شابلون های مختلف

  قلب خونه این نوشته را پسندیده.

  مــرا جای خــودم بگذار
  خودت را جای گهـــواره

  و آغوشی تسلی بخش

  کنـارم بـاش همواره ...


 7. #7
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۱۲/۰۹
  نوشته ها
  1,335
  میزان امتیاز
  9
  پسند شده
  1116
  پسند کرده
  0

  Re: نمونه*های رنگ آمیزی دیوار  قلب خونه این نوشته را پسندیده.

  مــرا جای خــودم بگذار
  خودت را جای گهـــواره

  و آغوشی تسلی بخش

  کنـارم بـاش همواره ...


 8. #8
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۱۲/۰۹
  نوشته ها
  1,335
  میزان امتیاز
  9
  پسند شده
  1116
  پسند کرده
  0

  Re: نمونه*های رنگ آمیزی دیوار  قلب خونه این نوشته را پسندیده.

  مــرا جای خــودم بگذار
  خودت را جای گهـــواره

  و آغوشی تسلی بخش

  کنـارم بـاش همواره ...


صفحه 1 از 10 1234 ... آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما