نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree91Likes

موضوع: تست کاپ

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 62
صفحه 1 از 8 1234 ... آخرینآخرین

تست کاپ

تست کاپ میگو

نام: 1.jpg نمایش: 240 اندازه: 27.4 کیلو بایت

این یکی رو حتما یاد بگیرید که خیلی چیز شیک و کاربردی و مفیدیه. تا حالا شده اینقدر گشنه باشید که بخواید غذا رو با کاسه اش بخورید؟! حالا میتونید! این کاسه هایی که قراره درست کنیم خوردنیه. از جنس نونه...پس دیگه لازم نیست زحمت لقمه گرفتن رو هم به خودتون بدید. هلو راحت برو تو گلو... مخصوص خود تنبلمه.

با نون تست کاسه های کوچولوی نونی درست میکنید که کرانچی هستند و اینقدر ترد و سبک و خوشمزه است که توی دهن پودر میشه. درست کردنش هم به هیچ گونه تخصصی در باب خمیر سازی نیاز نداره. اصلا لازم نیست آشپز خوبی باشید. کافیه یه بسته نون تست بخرید و یالا. آماده سازیش هم خیلی سریعه پس میشه بعد از اداره یه ناهار سریع آماده کرد. واسه مهمونی ها هم خیلی خوبه. مخصوصا جشن تولدها چون جلوه داره و سایزش هم تک نفره است. کاسه های نون تستی رو که درست کردید دیگه فیلینگش با خودتونه. هر چی بخواید میتونید توش بریزید. حتی سالاد الویه. و یا سالاد فصل! یا از اون ساده تر پنیر و خیار و گوجه و یا سوسیس و کالباس ( که اصلا توصیه نمیشه)

پس بریم سر وقت رسپی... toast cup تست کاپ رو من از "سارا مولتن" ، "اکزکیوتیو شف" از " گرمی مگزین" یاد گرفتم و بعدش دیگه مرتب درست میکنم. خیلی جالبه و مواد اولیه بسیار ساده ای داره.

نام: 2.jpg نمایش: 238 اندازه: 34.0 کیلو بایت

نان های تست رو باید با وردنه ( اگه ندارید با یه بطری) پهنش کنید تا کاملا نازک بشه و خلل و فرجش از بین بره. بعد حاشیه نونها رو جدا کنید

نام: 3.jpg نمایش: 242 اندازه: 38.6 کیلو بایت

حالا با برس ، پشت و روی نون ها رو روغن زیتون بمالید

نام: 4.jpg نمایش: 240 اندازه: 31.8 کیلو بایت

نونها رو توی قالب کاپ کیک قرار بدید. مهم نیست که سینی کاپ کیک داشته باشید. با قالبهای دونه ایش هم میشه. اگه اصلا قالب کاپ کیک ندارید میتونید از کاسه های پیرکس یا هر ظرفی که تحمل حرارت فر رو داره استفاده کنید. یعنی کاسه های کوچیک فلزی. و یا فنجون های کوچیک آلومینیومی . و یا حتی قوطی کنسرو. من قوطی های پنیر چدار کرافت رو دور نمیندازم و نگه میدارم واسه روز مبادا. هم سایز کوچیکش و هم سایز بزرگش خیلی بدرد بخور هستند. خلاصه اینکه از هر چیزی که دور و برتون بود میتونید استفاده کنید.

نام: 5.jpg نمایش: 241 اندازه: 37.7 کیلو بایت

در فر 180 درجه سانتیگراد 350 فارنهایت به مدت 10 دقیقه قرار بدید و بعد که سرد شد به راحتی از قالب خارجشون کنید

همین! عالیه نه؟ تازه حالا کلی تنوع توی فیلینگش هست. من اینبار میخوام یه مدل میگوییش رو نشونتون بدم.

نام: 6.jpg نمایش: 239 اندازه: 36.5 کیلو بایت

میگو ها رو پاک کنید و توی روغن زیتون ( یا کره) و سیر و نمک و فلفل، 2 تا 3 دقیقه تفتش بدید و بذارید سرد شه. من برای هر تست کاپ سه تا چهار تا میگو در نظر گرفتم ولی تعدادش به نسبت بزرگ و کوچیکیش دیگه دست خودتونه.

نام: 7.jpg نمایش: 243 اندازه: 44.1 کیلو بایت

حالا یه سس یاد بگیرید که بسیار خوشمزه است و بهترین همراه برای غذاهای دریاییه. سس تارتار tartar sauce به نظرم یکی از خوشمزه ترین سس هاست که میتونید سریع آماده اش کنید ( سس تارتار با کرم تارتار فرق میکنه! کرم تارتار یه نوع پودره که برای ساختن مرنگ توی سفیده تخم مرغ میریزند. پس قاطی نکنید)

مایونز 1 لیوان

خیار شور ریز رنده شده 1 ق غ

جعفری ریز رنده شده 1 ق غ

پیاز ریز رنده شده 1 ق غ

کیپر ریز رنده شده 1 ق غ ( کیپر رو قبلا گفتم چیه. ولی اگه موجود نبود حذفش کنید)

آبلیمو 1 ق غ

همه مواد رو آماده کنید و کنار بذارید.
    من عمرا نمیتونم چیزی رو رنده کنم و دستم رو باهاش رنده نکنم! از بچگی همینطور بودم ، اصلاح هم نمیشه. همچین میرم تو حس که وقتی خبردار میشم که انگشتم نیست! خلاصه اینکه واسه این جور کارای خطرناک درست نشدم. پس همیشه مامانم واسم رنده میزد. حالا هم که دیگه آقای شوهر زحمتش رو میکشه ( که زنش ناقص نشه، قیمتش بیاد پایین!) ولی اون روز خب سر کار بود و من خودم رو خونین و مالین کردم . البته الان دیگه خوب شده ( شما یه دو سه ماهی از من عقبید! )

نام: 8.jpg نمایش: 238 اندازه: 33.8 کیلو بایت
    همه مواد رو با هم مخلوط کنید و سس شما آماده است. به همین سادگی به همین خوشمزگی. جدی میگم طعمش عالیه. من قانونا باید این سس رو توی یه پست جداگونه میذاشتم که بعد دسترسی بهش واسه مردم راحت باشه ولی نمیشد چون من نسبتها رو رعایت نکردم و در نتیجه عکسی از سس تارتار ندارم که پست واسش ایجاد کنم. ولی لیبلش کردم که توی سس ها بشه پیداش کرد.

نسبت های سس تارتار خیلی حفظ کردنش راحته چون همه اش یکه. ولی برای درست کردن این غذا من همه مواد رو فقط با یک قاشق غذاخوری مایونز ترکیب کردم. غلظتش رو میبینید. پس اگه شما میخواید این سس رو درست کنید باید رنگش بیشتر سفید باشه چون مایونزش خیلی زیاد تره

نام: 9.jpg نمایش: 242 اندازه: 39.9 کیلو بایت
    حالا سس تارتار رو با چهار قاشق پنیر خامه ای مخلوط کردم و میگو ها رو ریختم توش
    نام: 11.jpg نمایش: 242 اندازه: 28.0 کیلو بایت

حالا فیلینگ رو توی کاپ ها بریزید. پر یا خالی بودنش دست خودتونه. من چون کربوهیدرات زیاد مصرف نمیکنم خیلی تست کاپها رو پر گرفتم که بیشتر میگو خورده باشم تا نون.

نام: 12.jpg نمایش: 240 اندازه: 37.6 کیلو بایت
    باز هم تاکید میکنم...خیلی خیلی خوشمزه بود. البته رسپی این فیلینگ مال خودمه و همینطور که گفتم شما میتونید از انواع فیلینگ ها استفاده کنید. حتی میشه توی همین رسپی میگو رو با ماهی تن جایگزین کرد. ولی شدیدا توصیه میکنم واسه یه بار هم شده این فیلینگ رو امتحان کنید چون میشه گفت یکی از خوشمزه ترین غذاهایی بوده که با میگو خوردم.

نام: 13.jpg نمایش: 238 اندازه: 38.5 کیلو بایت
    اگه تست کاپ رو برای مهمونی های مجلسی درست میکنید همینطور ساده سرو کنید ولی اگه واسه تولد بچه هاست میتونید با سبزیجات رنگ رنگی تزئینشون کنید.

هیچکس باورش نخواهد شد که شما وقت و انرژی زیادی صرف ساختن این غذا نکردید و فکر میکنن که تمام روز رو توی آشپزخونه گرفتار بودید. چون هم ظاهرش شیکه هم خیلی خوشمزه است. ( من یه صد باری گفتم " خیلی خوشمزه است" لابد بوده دیگه!)

http://cheftayebeh.com/2010/05 ... _9863.html
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۳/۱۵ در ساعت ۰۶:۴۳ بعد از ظهر
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

2. بانک بند ناف
    مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    161
    پسند کرده
    0

Re: تست کاپ

تست کاپ میگو با نان تست گندم کامل whole wheat

Whoever is happy will make others happy

مدیر بازنشسته
    فاطمه مامی نیکو آواتار ها
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    770
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

یک تجربه: اگه بتونید نون ها رو 4 قسمت کنید, مینی کاپ درست میشه و لقمه ای تر و کوچک

فرشته 65, mitra40 و باران67 این نوشته را پسندیده.
    کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
    یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    20
    پسند کرده
    0

دوستان من زیاد اهل میگو نیستم واسه همین نمیدونم که آیا میگو با 2 تا 3 دقیقه تفت دادن پخته میشه؟

mamane momene آواتار ها
    فاطمه
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    519
    پسند کرده
    1200

آلبالو عزیز زمان پخت میگو خیلی کوتاهه و اگر زیاد روی حرارت بمونه سفت میشه
    بهتره میگو رو با حرارت بالا برای چند دقیقه تفت بدی تا آب نندازه
    مرغ تو فر

چرا رفتی چرا من بی قرارم به سر سودای آغوش تو دارم.....

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

نجما جون مثل همیشه عالیییییییییییییییییییییی یی بود.
    فقط چندتا سوال کوچولوووووووووووووووووووو ووووو.........
    1/هرچقدر مقدار روغنی که روی نون ها مالیده میشه بیشتر باشه چه تاثیری روی ظاهر نونها داره؟ طلایی تر میشه؟ آخه تو عکس های شما نونها طلایی رنگه.من فر رو از قبل گرم کردم ورنگ تست هام تقریبا شبیه تست های فاطمه جون شد.
    2/اگه بخوام واسه مهمون درست کنم سسش و میگو ها چند ساعت بمونه خراب که نمیشه؟ و به نظرت واسه مهمون خوب هست؟فکر کنم چون میگو داره پیش غذای شیکی هست.

خوشحال میشم نظر بقیه دوستان رو هم بدونم.

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    109
    پسند کرده
    0

Re: امـــــــــــــــروز غذا چی پختی ؟؟؟؟

سلام....من یک سوال دارم...یعنی عجله ایه....من میخوام تست کاپ درست کنم مشکلم توی نان تسته

من نان تست تازه گرفتم بعداینکه وردنه میزنمش ازهم وامیشه اصلا تابخوام دستم بگیرم وامیشه خراب میشه

خیلی ناراخت شدم...نمیدونم راه حل چیه...مغزم به جایی نمیرسه ...امشب هم مهمونی خودمونی دارم

چیزهای ساده ای میخوام درست کنم...اگرهم پیشنهادی بود می پدیرم...امیدوازم زودجوابم روبدید وقت ندارم

میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    75
    پسند کرده
    0

Re: امـــــــــــــــروز غذا چی پختی ؟؟؟؟

حتما نونت موندست. نون تازه اینطور نمیشه. در ضمن بعد از اینکه روش وردنه کشیدی کمی روغن زیتون بریز و بعد تو قالب بذار.

صفحه 1 از 8 1234 ... آخرینآخرین