نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree1Likes
  • 1 Post By ashaaa

موضوع: احساس های قشنگ خود را آشکار کنید

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    10673
    پسند کرده
    1324

ویترین مدال ها

Exclamation احساس های قشنگ خود را آشکار کنید

احساس های قشنگ خود را آشکار کنید

یکی از راه های خوشحال کردن دیگران این است که احساسات خوب خود را نسبت به او بیان کنیم، ابراز احساسات به والدین، همسر، فرزند و خواهر ، برادر و دوست و همکار هر فرد دیگری که در زندگی ما نقش دارد موجب بهبود و انسجام روابط می شود.

جملات و کلمات زیبای بسیاری وجود دارد که با گفتن آن ها احساسات زیبا اما مخفی خود را برای نزدیکان*مان آشکار می کند. در طول زندگی ما لحظاتی هست که از حضور فردی در زندگی خود بیش از پیش لذت می بریم و به او افتخار می کنیم اما هیچ گاه این لحظات زیبا را با خود او به اشتراک نمی گذاریم. زمانی پیش می آید که می توانیم با ادای چند کلمه رمانتیک و زیبا، غم و اندوه را از دل اعضای خانواده یا اطرافیانمان پاک کنیم و موجب خوشحالیشان شویم اما تنها این کلمات را در ذهن خود مرور می*کنیم و از بروز آن به علت های مختلف جلوگیری می کنیم.

برخورداری از ابراز علاقه و محبت دیگران یکی از انرژی هایی هست که یک رابطه خوب برای بقا به آن نیاز دارد. شاید رفتار و اعمال شما به گونه ای باشد که رضایت شما از اطرف مقابل را نشان دهد اما به زبان آوردن آن حس زیبایی که در وجود شما پدید آمده، لذت جدایی دارد که اثر آن در حفظ رابطه به مراتب بیش از اثر رفتار و اعمال به جای شماست.

نمونه ای از جملاتی که در موقعیت های مناسب دیگران از شنیدن آن خوشحال می شوند:

- از اینکه والدین با شخصیت و باتجربه ای مثل شما و پدر دارم خوشحالم.
    - از اینکه می بینم همسرم درکمال ادب و متانت رفتار می کند لذت می برم.

- خوشحالم که همکار توانمندی چون تو دارم.

- از این که پسرم به ورزش علاقه دارد به خودم افتخار می کنم.

- ممنون که اتاقم را مرتب کردی، این کار در حقیقت وظیفه من بود.

- شما برای من زحمات زیادی کشیده اید، امیدوارم بتوانم روزی لطف شما را جبران کنم.

- از رانندگی شما لذت بردم، حس کردم که داخل ماشین شما آرامش و امنیت کافی وجود دارد.

- استاد، احساس می کنم در کلاس شما دانش و آگاهی من بیش از حد انتظار ارتقا پیدا کرده.

- واقعا مهارت مادرم در آشپزی تحسین برانگیزه.

- تربیت خوب و صحیح پدر و مادرم بود که من به این موفقیت ها رسیدم.

- از اینکه شما همسایه ما هستید احساس رضایت می کنم.

- من می دونم که شما به من علاقه دارید و به خاطر من سختی های زیادی را متحمل شدید.

- اجناس مغازه شما همیشه تازه و درجه یک هستند.

بروز احساسات شما مزایای دیگری هم دارد. هنگامی که دیگران با تعریف و تمجید شما مواجه می شوند، حس خرسندی و رضایت جسم و روح آن ها را جلا می دهد که همین امر موجب می شود تا خلق و خوی طرف مقابل بهتر شده و در انجام اموری که از او تمجید شده بیش از پیش مهارت و علاقه نشان دهد. ابراز علاقه به دیگران میل به زندگی و امید را در آن ها تقویت می کند و حس "بیهوده بودن" یا "بی ارزش بودن کارهایشان" را در ذهنشان کمرنگ می کند.

خانواده هایی که والدین آن ها از کلمات محبت آمیز و احساسی برای ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند، علاوه بر اینکه از زندگی آرام و صمیمی تری نسبت به دیگران برخوردارند، ناخودآگاه به فرزندان خود آموخته*اند که با استفاده از کلمات محبت آمیز و احساسی پدر و مادر خود یا هر فرد دیگری را در زمان لازم مورد تعریف و تمجید قرار دهند.

برگرفته از آثار : امیر دشتکیان
    چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

"میلان کوندرا"

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    (*مرضیه*) آواتار ها
    میزان امتیاز
    56
    پسند شده
    310
    پسند کرده
    36

Re: احساس های قشنگ خود را آشکار کنید

اخم نكن مهربان!

چند شب پيش يكي از كارگردانان حاضر در جشنواره فيلم فجر در برنامه پارك ملت، انتقادي را درباره يك رفتار شايع شده در جامعه مطرح كرد كه قابل تأمل است. گفت كه فضايي بر رفتارهاي ما حاكم شده كه به جاي آنكه به روي همديگر بخنديم، براي هم اخم مي*كنيم! با كمي دقيق شدن در اطرافمان مي*توانيم مصداق*هاي زيادي براي اين مسئله پيدا كنيم. براي نمونه:

۱- در تاكسي:
    الف: مسافر سلام مي*كند، راننده حال جواب دادن ندارد!
    ب: راننده سلام مي*كند، مسافر يا به سردي جواب مي*دهد يا شگفت زده مي*شود و سكوت مي*كند!
    پ: راننده آمادگي جواب سلام دادن را دارد، اما مسافر سلام نمي*كند!
    ت: مسافر سلام مي*كند، نه راننده و نه سرنشينان ديگر جواب نمي*دهند!

۲- در بانك:
    الف: مشتري سلام مي*كند، كارمند بانك جواب نمي*دهد يا به سردي جواب مي*دهد.
    ب: مشتري بدون سلام كردن و خسته نباشيد گفتن، يكراست مي*رود سر اصل مطلب!

۳- در ادارات و روابط كاري:
    الف: يكي از همكاران كه كار قابل تحسيني انجام داده يا در كار كردن فعال و موفق است، از طرف همكاران ديگر يا مورد تشويق قرار نمي*گيرد يا حتي در بسياري موارد، يا بايكوت مي*شود يا مورد هجمه واقع مي*شود!
    ب: بسياري از ما وقتي وارد دفتر يا محيط كار خود مي*شويم به جاي يك چاق سلامتي گرم كه مي*تواند انرژي همكاران را چند برابر كند، يا سلام نمي*كنيم يا يك سلام توي دماغي كه خودمان هم به زور مي*شنويمش، تحويل حاضران مي*دهيم!

جالب است كه فضا به سمتي پيش مي*رود كه اگر كسي در تاكسي، مغازه، محيط كار يا هرجاي ديگري، گرم و صميمي سلام و احوالپرسي كند، چپ چپ نگاهش مي*كنيم يا حتي ممكن است به او مشكوك شويم!(البته منظور از گرم و صميمي احوالپرسي كردن، شكستن حريم*ها نيست). بعضي*ها هم خيال مي*كنند اگر با ديگران يك برخورد صميمي داشته باشند، كلاسشان پايين مي*آيد! با اين نوع تفكر ممكن است شما هم برخورد كرده باشيد.

از نظر روانشناختي، يك سلام صميمي، يك احوالپرسي گرم مي*تواند نه تنها خستگي را از طرف مقابل رفع كند بلكه انرژي و اشتياقش را براي كار كردن و حتي زندگي كردن دوچندان نمايد. از دل اين اخم كردن ها، جز فاصله و كدورت چيزي بيرون نمي*آيد. همين اخم كردن*هاي ماست كه باعث شده، به هم گران بفروشيم، كرايه اضافه بگيريم، اجناس را احتكار كنيم، شايعه بسازيم، وقتي اشتباهي مي*كنيم، عذرخواهي نكنيم و رفتارهايي از اين دست.

در شرايطي كه دو فرد، صميمانه با هم برخورد مي*كنند احتمال اينكه بخواهند همديگر را دور بزنند بسيار پايين*تر است. البته بايد مراقب چرب زبان*ها هم بود كه به نام صميميت، ما را مارگزيده نكنند كه ديگر حتي از ريسمان سياه و سپيد هم بترسيم!
    ما صبر کردیم واسه فردایی بهتر
    ما صبر کردیم ولی فردا نمیشه...

یه روزی توی تاریخ مینویسن
    یه جا این نسل مفقود الاثر شد...

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    ashaaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    68
    پسند کرده
    15

Re: احساس های قشنگ خود را آشکار کنید

من همیشه سعی میکنم با گفتن جمله ای انرژی بخش در برابر چیزهای لذت بخشی که در اطرافم میبینم احساس خوبی را در اطرافیانم به وجود بیارم.
    احساسات صادقانمون را با هم سهیم شیم.
    گاهی گفتن یک جمله می تونه دنیای یک آدم را تغییر بده.
    با گفتن احساسات قشنگتون دنیایی از زیبایها را به عزیزانتون هدیه بدید.
    setarehmb این نوشته را پسندیده.
    خدایا یاریم کن تا اگر چیزی شکستم دل نباشد.