نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree29Likes

موضوع: دير حرف آمدن كودك

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 141
صفحه 1 از 18 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4
    پسند کرده
    0

دير حرف آمدن كودك

دوست جونا سلام . اميدوارم حالتون خوب باشه .راستش يه موضوعي برام پيش اموده كه مدتيه خيلي فكرمو مشغول كرده و باعث نگرانيم شده . دوستان من يه پسر سه سال و نيم دارم كه خيلي كم حرف ميزنه . تنها به اندازه 150 تا كلمه بلده و تنها جمله اي كه ميگه (آب بده) هستش . تا ١٠ هم بلده به ترتيب بشمره .بچه هايي كه خيلي ازش كوچكترهستن خوب حرف مي زنن اما اون به دليل اينكه نميتونه خوب حرف بزنه و منظورش رو به ما بفهمونه همش گريه ميكنه . از لحاظ هوش و استعداد مثل هم سن و سالاش هستش اما از لحاظ حرف زدن خيلي از اونها عقبه .دوستان به نظرتون چيكار كنم .آيا بايد دكتر ببرمش؟ پيش كي ببرمش ؟ آيا شما با چنين موردي تو خونوادتون مواجه شديد؟ لطفاً راهنماييم كنين. بي صبرانه منتظر جوابهاتون هستم.
    بانوی اسفندم این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    باران7 آواتار ها
    منیژه . ب
    میزان امتیاز
    15
    پسند شده
    813
    پسند کرده
    89

ویترین مدال ها

Re: دير حرف آمدن كودك

نازی جان سلام مهتاب منم که الان 6 سالشه همینجوری بود من هرکاری که اشنایان میگفتن اعم از خوراندن تخم کفتروبلدرچین انجام دادم ولی از پارسال که مهد رفت خیلی خوب شد وامسالم که پیش دبستانی بود روزای اول یکم گیر داشت ولی حالا چشمش نزنم یهزبونی پیدا کرده وحرفای قلمبه سلمبه میزنه که بیاو ببین خوب میشه عزیزم نگران نباش بنظر من بودن توجمع بچه ها براش خیلی مفیده .
    r.khk این نوشته را پسندیده.
    دنیا نباشد... فقط کوچه باشد واندکی باران ودوستی که زلال تر از باران باشد...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

من شنیدم تخم کبوتر خیلی خوبه.
    باهاش نیمرو درست کن و صبحانه بهش بده.

و مهمتر اینکه زیاد باهاش حرف بزن. کتابهایی که شکل زیاد دارن نشونش بده و در مورد عکس ها براش توضیح بده.

برنامه تو طوری ردیف کن که پسر گلت بیشتر تو جمع باشه البته جمعی که بهش زیاد توجه بشه شاید اوایل شلوغی اذیتش کنه مهم نیست زود باهاش کنار میاد.

اینها تجربه های خودمه:
    من خودم دخترم وقتی دنیا اومد با خانواده شوهرم زندگی میکردیم و خواهر شوهرهای من دو تا دختر شلوغ و شاد بودند خودم هم اون موقع ها وقت ازاد زیاد داشتم دایما براش کتاب میخوندم و باهاش بازی میکردم. دخترم خیلی زود حرف زدن یاد گرفت ولی برای بچه دوم که خونه خودمون بودیم و اصلا شرایط اولی رو نداشتیم تاثیر بدی داشت تا اینکه یه سری مهمونی دوره ای رو دوستان گذاشتن تو تون مهمونی ها هر روز کلی حرف زدنش بهتر شد.
    افكار بزرگ داشته باش اما از شادي هاي كوچك لذت ببر

مدیر انجمن
    DaDa آواتار ها
    سارا حکمتی
    نوشته های وبلاگ
    24
    میزان امتیاز
    14
    پسند شده
    7800
    پسند کرده
    2903

ویترین مدال ها

نازی عزیز ؛ تا جایی که من می دونم همه بچه ها مثل هم نیستن ؛ یکی زود حرف می زنه ؛ یکی دیر ؛
    یکی زود راه می افته یکی دیرتر....
    سعی کن باهاش تو خونه زیاد حرف بزنی ؛
    ازش سوال بپرس و جواب بخواه ازش . با شوخی و خنده و بازی .
    بهش شعر یاد بده و ازش بخواه برات شعر بخونه .
    کتهابهای عکس دار بگیر ؛ بشینین با هم عکسها رو نگاه کنین و ازش بخواه برات راجع به هر عکس تو ضیح بده ؛
    یه کتاب قصه رو براش تعریف کن , و دفعه بعد بخواه اون برات تعریف کنه ؛
    و یه عالمه کار دیگه هم می تونی بکنی ؛ بیشتر از همه سعی کن خودت زیاد تو خونه باهاش صحبت کنی ....
    عکسهای بدون توضیح حذف می شوند !

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4
    پسند کرده
    0

باران عزيز و دلاراي گل از اينكه زود جوابمو دادين خيلي ممنونم. راستش خدا ميدونه كه چقدر بابت اين موضوع غمگينم....... پسره من به دليل اينكه با پدربزرگ و مادربزرگش زندگي ميكنه و ما هم وقتي كه ميايم خونه خسته و كوفته ايم . زياد تو جمع نيست و با بچه ها هم رابطه خوبي برقرار نميكنه. حق با شماست بايد خيلي براش وقت بزارم. دوستان تو رو خدا برام دعا كنين. خودم كه بابت اين موضوع ناراحت هستم ، نيش و كنايه هاي اطرافيان هم بيشتر اعصابم رو خرد ميكنه. هر كس هم يه راهي پيش پام ميزاره . گاهي وقتا با خودم فكر ميكنم نكنه كسي بچم رو جادو و جنبل كرده كه زبونش بسته شده!

مدیر انجمن
    DaDa آواتار ها
    سارا حکمتی
    نوشته های وبلاگ
    24
    میزان امتیاز
    14
    پسند شده
    7800
    پسند کرده
    2903

ویترین مدال ها

نازی جان ؛ جادو و جنبل چیه ؟!
    خانومی ؛ خوب تقریبا اکثر بچه های این نسل تنها هستن ؛ نه خواهر و برادر دارن و در ضمن تو فامیل هم کم بچه هست ؛ اکثر پدر و مادر ها هم کارمند هستن ؛ وقتی می رسی خونه سعی کن واسه بچه وقت بذاری ؛ کار خونه که تمومی نداره ؛ زیاد به فکر شستن و رفتن خونه نباش ؛ بیشتر کارهای ضروری رو انجام بده و باقی وقتت رو بذار برای پسرت ؛ حتی وقتی تو آشپزخونه مشغول تهیه غذا هستی می تونی ازش بخوای بیاد پیشت و با هم حرف بزنین ؛ بگو برات کتاب رو تعریف کنه ؛, نگران نباش ؛ همه چیز درست می شه .
    عکسهای بدون توضیح حذف می شوند !

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    17
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

نازي جون دختر من دير دندان در آورد.دير راه افتاد.دير حرف زد.خيلي ديرتر از بقيه.ولي الان خدا را شكر خيلي بيشتر از بقيه كلمه بلده.خيلي هم قلنبه و به جا ازش استفاده مي كنه.چون فيلم زياد مي بينه.من يك مدت ديوانه شده بودم و در خيابان فقط دنبال اين بودم كه اين بچه كه داره حرف مي زنه چند سالشه.ولي الان مي بينم دير حرف زدنش به خاطر اين بوده كه من كم حرفم.البته خيلي داستان براش مي خوندم.ولي فيلم چيز ديگه اييه.داستان محبت مادر را هم انتقال ميده و خيلي مفيده.ولي با فيلم حالتهاي مختلف صحبت را متوجه ميشه .نمي خوام هول در دلت بندازم.ولي به نظرم با دكتر مشورت كن.نمي دونم در اين زمان چه رشته تحصيلي به كمك مياد.ولي متخصصين اطفال بهت مي گند كه اين ميزان صحبت نرمال هست و يا اينكه بايد به چه تخصصي مراجعه كني.فقط نذار اضطراب را از صورتت بخونه.وگرنه باهات همكاري نميكنه.مي دونم كه چند ماه ديگه ميايي و مي نويسي بچه ها پسرم مثل بلبل حرف مي زنه.

مدیر انجمن
    bahar* آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    624
    پسند کرده
    294

نازی جون بچه ها رو نباید با هم مقایسه کرد چون توانائیهاشون با هم فرق داره. پسر من هم دیر حرف افتاد اما خیلی زود دامنه لغاتش افزایش پیدا کرد و لغات رو درست ادا کرد..به نظر من طبق توصیه دوستان سعی کن باهاش بیشتر و بیشتر حرف بزنی و اگر خیلی اذیتت کرد با یه روانشناس مشورت کن..اما اعتقادی به تخم کفتر و این چیزا نداشته باش...

کلمه هایت را بگذار برای بعد
    نگاهم که می کنی
    می فهمم چه می گویی

صفحه 1 از 18 123411 ... آخرینآخرین