نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree29Likes

موضوع: دير حرف آمدن كودك

نمایش نتایج: از 57 به 64 از 141
صفحه 8 از 18 نخستنخست ... 567891011 ... آخرینآخرین
    مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    173
    پسند کرده
    0

Re: دير حرف آمدن كودك

نقل قول:
    غروب جان باور کنید منظور من ترسوندن دوستای عزیزم نبود من دلم نمیخواد کار اشتباهی که من انجام دادم رو بقیه هم مرتکب بشن

اگه خدایی نکرده کودک شما دیرتر از بقیه بچه ها راه بیفته به دکتر مراجعه نمیکنی ؟ پس برای حرف زدن که جزو کارهای اصلی یه کودک هست هم باید عکس العمل نشون داد

متاسفانه تو کشور ما هنوز به دیر حرف زدن بچه زیاد عکس العمل نشون نمیدن و همین بعدها باعث بروز مشکلاتی میشه

چرا بذاریم کمی دیر بشه امروز بهتر از فرداست
    [/quote]
    .................................................. .............................
    من هم با صحبتهای blue sky عزیزم کاملا موافقم.تو کشور ما به این مساله زیاد توجهی نمیشه و وقتی به فکر می افتیم که کمی دیر شده...زمان ,در پیشرفت این بچه ها خیلی مهمه و هر چه زودتر گفتار درمانی انجام بشه, درمان موثرتره.

چرا خودمون رو با افکار قدیمی خوردن تخم کفتر و اینکه انیشتن تا 3-4 سالگی حرف نمیزد مشغول کنیم و به جای اینکه به بچه کمک کنیم تا صحبت کنه,دلمون رو با این چیزا خوش کنیم.این تاپیک هم برای اطلاع رسانی به مادرای عزیزه و نه ترسوندنشون چرا که با اطلاعات درست میشه جلوی خیلی از زیانها رو گرفت
    Whoever is happy will make others happy

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4
    پسند کرده
    0

دوستاي عزيزم سلام . از اينكه اينقدر به فكرم هستيد و راهنماييم مي كنين خيلي ممنونم.راستش ديروز ميخواستم ببرمش نوار مغزي بگيريم اما خانم دكتره وقت نداشت . حالا بايد ببينيم امروز وقت داره يا نه؟ دوستان نگراني من از بابت حرفهايي هست كه اين گفتار درمانه به من زد . اون ميگفت كه حرف زدن پسرت مشكل نيست . مشكل اينه كه اون با خودش حرف ميزنه . چرا داشت تو اتاق انتظار دادو بيداد ميكرد؟ بهش گفتم آخه خسته شده بود. ميگفت نه اينها اصلاً دليل نميشه اين بچه مشكل اعصاب و مغز داره و شبيه بچه هاي اوتيسم رفتار ميكنه. من تو مهد اميرحسين يه بچه اوتيسم ديدم و تا حدي رفتارهاي اين بچه ها رو مي شناسم.يكي از بارزترين مشخصات اين بچه ها اينه كه محبت نمي كنن و اصلاً محبت رو درك نمي كنن اما بخدا پسر من اينطوري نيست و روز اولي كه مهد رفت با اينكه محيط براش ناآشنا بود و رابطه خيلي خوبي هم با بچه ها نداره اما موقع برگشت بدون اينكه كسي بهش بگه تمام بچه ها رو بوسيد من ميدونم كه پسرم رابطه خوبي با بچه ها نداره و دليلش هم اينه كه بچه اي دورو برش نديده . در مورد حرفهاي اين خانم با مدير مهدش كه ليسانس روانشناسيه صحبت كردم. موقع حرف زدن بي اختيار همينطور اشك مي ريختم . خيلي ناراحت شد و گفت .نه خانم اين بيماري دلايل ايجادش استرس در دوران بارداري يا مصرف قرصهاست كه شما نداشتين . اكثر بچه هايي كه تك فرزند هستند نمي تونن با ديگران راحت ارتباط برقرار كنن و اين بچه با كم حرف زدن و لجبازيهاش داره به دوري و نبود شما و پدرش رفلكس نشون ميده اونهم حرف شما رو گفت : برو نوار مغزي بگير اما من ميدونم كه مشكلي نداره . ......دوستان تو رو خدا برام دعا كنين كه پسرم سالم باشه . من قبول دارم كه اشتباه كردم و چسبيدم به اضافه كار و اداره و كار خونه و از پسرم غافل شدم .مدام گذاشتمش پيش پدربزرگ و مادربزرگش و فكر ميكردم كه بچه هست و حاليش نيست .فكر ميكردم من و پدرش با پول درآوردن مي تونيم آينده خوبي رو براش مهيا كنيم. غافل از اينكه بچه ها همه چيز رو مي فهمن..........و اون به محبت ما بيش از غذا و اسباب بازي نياز داره.ستاره جون تو رو خدا بازم بيا و راهنماييم كن . هما جون و بقيه دوستان از شما هم خيلي خيلي ممنونم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

نازی جان نگران نباش بیماری اوتیسم علائم واضحی داره عدم ارتباط چشمی کودک..حرکات تکراری مثل کف زدن وحرکت مداوم بدن..عدم ارتباط حتی با پدر و مادر.....من دخترم را بردم فوف تخصص روانپزشکی کودکان گفت تاخیر در کلام دارد و باید زیاد باهاش صحبت کنی....من ازش پرسیدم خوب میشه گفت زمان می بره با یک هفته و دو هفته درست نمیشه...تقریبا یکماه و نیم است که با دخترم هستم جملاتش بیشتر شده و حتما منظورش را با جمله به من می گوید شاید باور نکنی وقتی خانه پدر و مادر بزرگش می رویم عکس العمل های شدید می کنه و حتی حاضر نیست آنها بغلش کنند میگه مامان جون بده....اون بندگان خدا خیلی دوستش دارند و می پرستندش ... شاید می خواد به ما بگه شما که از شش ماهگی ساعت شش صبح من را اینجا می آوردید به من ظلم مضاعف کردید .....حال باید تلاش مضاعف کنیم تا ....

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

هما جان ضمن تشکر از مطالب سودمندتان سوالی داشتم چه موقع بچه ها ضمائر را درست بیان می کنند مثلا دخترم می خواهد بگوید اسب سوار شم..می گوید اسبی سوار شی ...

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    647
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

چه باید کرد؟:

به طور کلی همونطور که گفتم نقش اصلی والدین تشویق کودک و هر چه بیشتر صحبت کردن با اونهاست..میدونین که بهره هوشی یه ایتم وابسته به وراثت و محیطه..یعنی صرفا جنبه ارثی نداره...تحقیقات نشون دادن که حرف زدن با بچه میتونه حتی چند نمره بهره هوشی اون رو بالاتر ببره!

با بچه ها تماس چشمی برقرار کنین...صداهایی رو که از خودش در میاره تقویت کنین...تکرار کنین...کلمه رو که گفت تشویقش کنین...شما هم کلمات رو تکرار کنین...وقتی نتونست اینکارو بکنه اخم نکنین و اضطراب بهش وارد نکنین...بهش فرصت بدین تا خودش کلمات رو پیدا کنه...صبور باشین..سعی کنین با ارامش هر رزو کلمه جدیدی رو البته در قالب یک داستان یا شعر بهش یاد بدین..

وقتی به چیزی نگاه میکنه اسم اون شی رو ببرین..وقتی بزرگتر شد و به جای گفتن کلمه اشاره کرد به اون وسیله با ارامش نام ببرین شی رو و بگین:ماشین رو میخواهی؟ماشین...ماشین آروین...چه ماشین قشنگی!ماشین قرمز!..اینکار رو بدون تاخیر زمانی انجام بدین..تا نشونش داد اسمشو ببرین...تا تداعی لازم برقرار بشه..

زمان و صبوری میخواد..مادران شاغل به ویژه اونهایی که بچه هارو به جای مهد پیش بزرگسالان و گاهی میانسالان کم حوصله میذارن معمولا بچه هاشون دچار تاخیر رشدی در زبان میشن...مهد کودک یکی از امتیازاتش همینه که بچه هایی که به مهد میرن زودتر حرف میزنن و دامنه لغاتشون بیشتره...اگه شاغلین باید طوری برنامه ریزی کنین که وقتی به خونه برمیگردین دست کم یکی دو ساعت با بچه بازی کنین و باهاش حرف بزنین...شاید به نظرتون برسه گوش نمیدن..ولی همین که میشنون تو یادگیریشون تاثیر میذاره..
    شعر و اواز تاثیر زیادی میذاره...داستانها رو توی قالب شعرهای وزین براشون بخونین..تصاویر مختلف کودکانه رو بهشون نشون بدین و تشویقشون کنین نام ببرن...خسته نشین!ادامه بدین تا علاقه مندش کنین..

ازش سوال کنین...در مورد هر چی که بهش توجه میکنه حرف بزنین و....

و اما همه اینها در کنار اینکه به متخصص اطفال مراجعه کنین...گفتار درمانگر بگیرین برای کودکتون و تا وقتی مشکل ارتباطیش کامل بر طرف نشده رهاش نکنین...
    r.khk این نوشته را پسندیده.

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    647
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

نازی جون در مورد گل پسرت عزیزم جای نگرانی نیست..هنوز خیلی خیلی زوده برای قضاوت..پسر عموی من تا 5 سالگی کلمه میگفت اونم 4-5 تا..الان انقدر حرف میزنه..حرف میزنه که همه رو خسته میکنه!..مطمئن اش با گریه و نگرانی و این رفتارها مشکل پسرت نه تنها حل نمیشه بلکه تو هم انرژی کافی رو برای کمک بهش از دست میدی...پس در قدم اول به خدا توکل کن..صبور باش...ارامشت رو حفظ کن و تصمیم بگیر برای پسرت هر کاری که از دستت بر میاد رو انجام بدی..وقتی به این فکر کنی که میخوای هر کاری میتونی براش انجام بدی ا رامش بیشتری میگیری...باقیشم بسپار به خدا...

دکتر رفتنتو ادامه بده..ازمایشات لازم رو به انجام برسون...از نکاتی که بالاتر گفتم استفاده کن...من هم با دوستی که بهت توصیه کرده بود اگه لازمه مرخصی بگیر کاملا موافقم..مطمئنا هیچی به اندازه پسرت مهم نیست...مدتی براش وق بذار..24 ساعته در اختیارش باش تا مشکلش رفع بشه که حتما حتما میشه..من موارد خیلی خیلی شدیتر و بدتر دیدم..پسر تو که هنوز خیلی وقت داره...
    من بهت اطمینان صد در صد میدم اگه مادر اگاه و دلسوزی باشی پسرت به زودی بلبل میشه برات..یه کم وقت و انرژی لازم دارین فقط...

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    647
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

از اینکه مبینم این همه دوستان فهمیده و صاحب نظر دارم واقعا خوشحالم..نازی جون نظرات رو با دقت بخون..

خودت متوجه شدی که چی بیشتر پسرت رو تحت تاثیر قرار داده...همه بچه ها اینجور نیستن..خیلیها اینکارو میکنن ولی مشکلی هم پیش نمیاد ولی خب بچه ها با هم فبرق میکنن...باید کمی زودتر به فکر میافتادی وقتی دیدی مشکلش چیه ولی بدون که الانم اصلا دیر نیست..کمی کار شما رو سخت تر میکنه فقط...جبران کن عزیزم و مطمئن باش حل میشه مشکلش..در مورد اوتیسمم عزیزم بچه های اوتیسم اصلا یه فاز دیگه ان...بلد نیستن هیچ جوری ارتباط برقرار کنن...اصلا معنی اوتیسم توی فارسی میشه در خود مانده!..شاید یه رفتارهایی شبیه اوتیسمیها از خودش نشون بده ولی نمیشه گفت اوتیسم داره...فرصت نیست وگرنه ویژگیهای اوتیسمیها رو برات مینوشتم تا ببینی پسرت جزوشون نیست...

من نمیدونم این ادم بدون بررسی و ..چطور به خودش اجازه داده انقدر راحت برچسب بزنه..متاسفم براش!
    خودتو نگران نکن...انرژیتو به جای فکر کردن به این چرندیات بذار برای کمک به پسرت..ببرش نوار مغزی تا مطمئن شی...پیش متخصص اطفال خوب و مطمئن ببرش...نظر یکی دو تا دکتر رو بگیر تا مطمئن شی و بعدم خودت بهش کمک کن...من نمیدونم چه جوری مطمئنت کنم ولی قول قول میدم که پسرت خیلی زود خوب میشه..

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    647
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

فیروزه جون شایان هنوز خیلی وقت داره..الان باید بتونه عبارات ساده دو کلمه ای مثل اب بده رو بگه و کم کم پیشرفت کنه..حواست بهش باشه اگه دیدی کلمات جدیدی رو یاد میگیره و پیشرفت میکنه دیگه نگران نباش...تا 3 سالگی هم گاهی به تاخیر میافته حرف زدن...شما با روشهایی که گفتم باهاش صحبت کن تا زودترم راه بیفته تو حرف زدن...

با هما جون خیلی خیلی موافقم..متاسفانه باورهای غلط و گاهی عدم دقت کافی والدین باعث ایجاد مشکلات میشه برای کودکان...کودک توی سن پایین نیاز به مراقبت و وقت زیادی داره...نمشه به حال خودش رهاش کرد...برای همینه که میگن مادر شدن فداکاریه بزرگیه..چون یه مادر مجبوره از خیلی از خواسته ها و علایقش به خاطر بچه اش بگذره...توی کشور ما متاسفانه هیچ فرهنگ سازی درستی تو این زمینه نشده..نه توی سریالها..نه بحثهای کارشناسی و..!بحثهای خاله زنکی برامون جذابترن تا ...........!

مادری رو میشناسم که صرفا برای اینکه بچه باهاش حرف نزنه و سوال پیچش نکنه و اون بتونه به کارهای شخصیش برسه مدام میشونتش پای سریالهای فارسی وان!همه رو بدون استثنا بچه 4 ساله میبینه..و بعد هیچ کسی هم نیست تا به سوالهایی که براش پیش میاد یا حرفای دیگه اش گوش بده...بعدم مدام شعار میده یه بچه کافیه..من میخوام مادر کاملی باشم برای بچه ام و با دو تا بچه نصف نمیکنم این انرژی رو!!!!!

صفحه 8 از 18 نخستنخست ... 567891011 ... آخرینآخرین