نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree29Likes

موضوع: دير حرف آمدن كودك

نمایش نتایج: از 121 به 128 از 141
صفحه 16 از 18 نخستنخست ... 6131415161718 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

Re: دير حرف آمدن كودك

سلام. من یه دختر 18 ماهه دارم که فقط بابا میگه ،بندرت هم مامان میگه.آب هم بلده ولی زیاد نمیگه. اگه خیلی هم گرسنش باشه میگه مه مه.صدای هاپ هاپ سگ رو هم بلده.تمام اعضای بدنش رو هم میدونه و نشون میده و همه منظور ما رو میفهمه ولی غیر از این چیزا که گفتم چیزدیگه ای نمیگه.یه کمی نگرانم دیر حرف بیاد.میخوام خیلی اصولی باهاش تمرین حرف زدن رو شروع کنم ولی نمیدونم چه جوری موثره و نمیخوام بچه خسته بشه!.لطفاً از تجربیات موفقتون برام بگین و میخوام اینو بدونم که حرف زدن بچم دیر شده یا طبیعیه.در ضمن اینو بگم که من هرکاری که دارم باهاش میکنم از همون اول براش تکرار میکردم.مثلا بیا جوراب بپوشیم،بیا پیش بند ببندیم و غذا بخوریم و ...
    زیبلوووووو این نوشته را پسندیده.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    647
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

دوست خوبم صفحات قبل رو بخون بچه ها راهنماییهای خیلی خبوی داشتن..ازشون استفاده کن..باز سوالی بود بگو تا همه کمکت کنیم ..بووووووووس

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

ممنون ستاره جون. نوشته های صفحات پیش رو خوندم.پیش گفتاردرمان هم رفتم.میگه تاخیر داره ولی جای نگرانی نیست،هنوز زیاد دیر نشده.یه سری تمرین صداها رو بهم گفت و همینطور تمرین تمرکز برای بچه با یه سری وسایل کمک آموزشی.مثلاً میگفت یه چیز شیرین دور لبش بمال و وادارش کن دور لبشو لیس بزنه تا حرکات زبونش تقویت بشه یا یه اسباب بازیهایی مثل نخ و مهره بهش بده تا تمرکزش بالا بره.ولی خیلی توجه نشون نمیده.البته تو این 1 هفته صداهای جدیدی هم تولید کرده! ولی همه حرفاش کاملاً نامفهومه! البته گفتاردرمان میگفت ممکنه به کلمات وصداها توجه نشون نده ولی تو ذهنش میمونه و بعداً تکرار میکنه.یا مثلاً وقتی چیزی میخواد بهش ندیم تا بگه اسمشو ولی اینجور مواقع فقط گریه میکنه ومیترسم بیشتر تاخیر بیفته تو حرف زدنش!نمیدونم شاید من خیلی عجولم.ولی خیلی ناراحت میشم.دوست دارم یه شب بخوابه و صبح پاشه وحرف بزنه!! این چیزی که همه میگن اینه که زیاد باهاش حرف بزن.ولی آخه راجع به چی؟ من راجع به کارای روزمره واسم اشیا و کتاب داستان و شعر و... حرف میزنم باهاش.دیگه بعضی وقتا حرف کم میارم یا حرفام تکراری میشه! میخوام بدونم کسی بچش مثل من بوده یا نه؟اگه بوده چه راهی در پیش گرفته ؟ ممنون.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام خانوما...
    من یه پسر 2 ساله دارم که فقط تعدادی کلمات می گه و اصلآ جمله نمی گه... لطفآ اگه تجربه مشابهی دارید منو راهنمایی کنید .
    همیشه فکر می کنیم چون گرفتار هستیم به خدا نمی رسیم ؛ غافل از اینکه چون به خدا نمی رسیم گرفتار هستیم....

سپید جون آواتار ها
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    697
    پسند کرده
    524

سلام عطر زندگی عزیز
    پسر من هم 2سال و3 ماهشه تا یه ماهه پیش خیلی به ندرت حرف میزد اما از ماه گذشته یه هو افتاده به حرف زدن
    نگران نباش بزودی با حرف زدنش شگفت زده میشی عجله نکن
    وبا مقایسه کودکت با بچه های دیگه که در همون سنن یا کوچکترن وحرف میزنن خودتو ناراحت نکن همون اشتباهی که من کردم
    به خودت سخت نگیر اینو میگم چون خودم هم خیلی نگران بودم
    شاد باشی
    sara24 این نوشته را پسندیده.
    تند رفته است كودكي هاي من ........

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام صدرا ی من الان دو سالشه ولی کاملا حرف می زنه و به مرحله جمله سازی هم رسیده . من با پسرم از همون ابتدا خیلی صحبت می کردم مثلا موقع کار و همچنین خیلی کتاب براش می خونم .اگر صدرا کلمه ای رو اشتباه بگه من اون کلمه رو به صورت درست تکرار می کنم و ازش می خوام که دوباره حرفش رو برام بگه و همزمان باهاش جمله ای که داره میگه هم خونی می کنم . به هر حال من فقط باهاش کار می کنم و از تخم کبوتر هم خبری نبوده

faranbanoo آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    327
    پسند کرده
    577

خواهر زاده من الان یکسالش شده اما هیچ کلمه ای رو بلد نیست بگه .تنها کلماتی رو از خودش اختراع میکنه و میگه.دکترش گفته کاملا سالمه و جای هیچ نگرانی نیست.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    206
    پسند کرده
    23

یه نکته ی جالب درباره آموزش زبان به بچه های کوچولو اینه که بچه ها اصوات رو به کلمات ترجیح میدن. مثلا اگه براشون صدای شر شر آب یا مثلا صدای حیوانات را در بیارید خیلی بیشتر علاقه نشون میدن و تقلید می کنند. و نکته ی بعدی این که اگر هر صوت یا لغت رو به یک شی یا یک عمل متناظر کنید ماندگاریش توی ذهن بچه و علاقه اش به تکرار اون صدا یا کلمه مخصوصا زمانیکه شی یا عمل نظیرش رو می بینه خیلی بیشتر میشه.
    موقعی که واسشون قصه می گید با هر جمله یه حرکت مناسب توی دست ها یا صورتتون داشته باشید.
    دنيا 2 روزه؛
    يك روز با تو و يك روز عليه تو.
    روزي كه با توست مغرور مشو،
    و روزي كه عليه توست مايوس نشو،
    چراکه هر دو پایان پذیرند

صفحه 16 از 18 نخستنخست ... 6131415161718 آخرینآخرین