نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل

گپ و گفت مامان های اینده

1. maryam.67
    maryam.67
    برای گپ زدن بیاین اینجا
  2. maryam.67
    maryam.67
    هر چه می خواهد دل تنگ بگو

دوستایی که قصد مامان شدن دارن بیان اینجا با هم صحبت کنیم
  3. پرناک
    پرناک
    سلام من 1سال و 2 ماهه که عروسی کردم.30 سالمه.همه میگن زودتر باید دست بکار شی.میگن یه وقت دیگه مامان نمی شی.اما ذهن من درگیر مسایل دیگه یی.آینده بچه...دوره و زمونه فرق کرده...قدیم که نیست....الان بچه کلی خرج و مخارج داره...شما نظرتون چیه؟
  4. ترنم63
    ترنم63
    عزیزم اصلا این فکرارو نکن زود دست به کار شو فقط اینو در نظر بگیر که روزی رسون خداست و همه چی دست خودشه
  5. mosafer
    mosafer
    سلام
    پرناک جان به حرف مردم کارینداشته باش ولی به نظر من اگر فقط علت بچه دار نشدنت مسائل مالی هست اصلا فکرش رو نکن خدا بچه که میده روزیشم خودش میده
    ولی اگر دوستداری فعلا بچه نیاری تا دو سال خوبه ما بشتر صبر کردیم و به نظرم اشتباه بود چون هر چی بیشتر صبر کنی بیشتر وسواس میگیری
  6. mosafer
    mosafer
    راستی ممنون مریم جان که این کلوب خوب رو راه انداختی مخصوصا اون کلوب نکات حتما خیلی مفید خواهد بود مخصوصا اگر دیگران هم بیان و تجربیاتشون رو بگن فقط به نظرم اونجا اصلا حرفای متفرقه زده نشه تا تاپیک برای کسی که میخواد همش رو بخونه شلوغ نشه
  7. نگار9422
    نگار9422
    سلام
    من تازه عضو سایت شده ام و نزدیک به یک سال است که ازدواج کرده ام
    ما قصد داریم به زودی بچه دار شویم.
    به نظر من و همسرم کسی که روزی را می رساند خداست و این همه فلسفه چیدن و دلیل و منطق برای اینکه مامان نشوی وجود ندارد.
    من هنوز به پزشک مراجعه نکرده ام.
    یک مامای خوب سراغ دارم که مطبش در دسترسه و خوب برا آدم وقت میزاره ولی دوستم میگه باید برم پیش متخصص.
    آیا فرق میکنه؟
    لطفا راهنمایی کنید.
  8. maryam.67
    maryam.67
    سلام دوستای گلم

همگی خوش امدید
    ایشالله همگی صاحب نی نی های خوشکل و مامانی و سالم و صالح بشید.

من 26 سالمه و 5 سال ازدواج کردم. شرایط بچه دار شدن رو نداشتم چون همسرم دانشجو هست. ایشالله که اذر درسش تموم بشه

من می خوام بعد از ماه رمضان اقدام کنم

پرانک جون روزی بچه رو خدا می رسونه ولی به نظر من اگر مشکل مالی جدی باشه بهتر کمی صبر کرد
    من تا شوهرم شغل دائم پیدا نکرد تصمیم به بچه دار شدن نگرفتیم. تازه از طرف خانواده همسری هم کلی زخم زبون شنیدم ولی حرف حرف من و همسریه.

الان هم که شوهرم کارش ثابت شده دارم خودمو اماده می کنم (کتاب تربیتی می خونم، دکتر میرم برای دندان و پوست و زنان)

مسافر جان ممنون ایشالله توی تاپیک نکات فقط همه بیان و تجربیات مفیدشون رو در اختیارمون قرار بدن و گپ و گفت رو بزارن برای همین جا .

نگار عزیز بهتر با چند نفر که اونجا می رفتن مشورت کنی . اطلاعاتی در این مورد ندارم ایشالله که دوستانمون بیان و راهنمایت کنن.
  9. maman hasti
    maman hasti
    سلام دوستان.
    من انشالله ماه دیگه میریم واسه اقدام.
  10. maman hasti
    maman hasti
    پرناک جون به این چیزا فکر نکن همینطور که دوستان گفتن روزی ما دست خداست.
    اقدامات رو شروع کن که بعدها خدای نکرده پشیمون نشی عزیزم .
  11. maman hasti
    maman hasti
    نگار جون حتما برای اقدام باید زیر نظر دکتر فوق تخصص زنان و زایمان باشی اخه یک سری ازمایشات قبل از بارداری هست که باید انجام بدی عزیزم.
    یک ماما تجربش نسبت به یک فوق تخصص یا یک متخصص خیلی کمتره.
  12. maryam.67
    maryam.67
    مامان هستی عزیز خوش امدی
    خوشحال می شیم از تجربیاتت برامون بگی
  13. پرناک
    پرناک
    منم خودم به این مورد اعتقاد دارم که روزی رسون خداست...اما برا آینده بچه هم باید از حالا فکر کرد...

نگار جون یک سری آزمایشات هست که فقط باید متخصص بنویسه...ماما ها نمی تونن همه آزمایشا رو بنویسن...میتونی با ماما در مورد بارداری و مراقبت هاش مشورت کنی.

البته دوستان این ماه قصد دارم که برا چکاب برم دکتر...
  14. maman hasti
    maman hasti
    مرسی مریم جون
    من تجربه خاصی ندارم فقط میتونم بگم اگر میرید اقدام استرس رو از خودتون دور کنین تا زودتر به نتیجه برسین.
    اگر اطلاعاتی پیدا کردم تو این زمینه حتما میذارم که همه دوستان استفاده کنن.
  15. maman hasti
    maman hasti
    آمادگي و اقدام براي بارداري

آيا استفاده طولاني مدت از قرصهاي جلوگيري از بارداري، مي تواند موجب تاخير در حامله شدن بعد از قطع قرص شود؟
    اين مسئله ثابت نشده كه مصرف طولاني مدت قرص، باردار شدن را مختل مي كند. حتي برخي تحقيقات نشان داده است كه آن را تسهيل نيز مي كند. پزشكان دليل آن را اين مي دانند كه اين قرصها به دليل اثر پيشگيري كننده كه از برخي بيماريها مثل اندومتريوز، سرطان تخمدان و رحم، بيماريهاي التهابي لگن و حاملگي خارج رحمي دارند، موانع باردار شدن را از پيش پا بر مي دارند.
    توصيه مي شود چنانچه قصد حاملگي داريد، دو تا سه ماه قبل از اقدام جدي براي حاملگي، مصرف اين قرص ها را قطع كنيد تا تخمك گذاري و ديواره رحم (براي لانه گزيني جنين) به وضعيت عادي بر گردد و به همين دليل است كه گفته مي شود در خانم هايي كه بلافاصله بعد از قطع قرص حامله مي شوند احتمال سقط وجود دارد. نكته ديگر اينكه چنانچه بلافاصله پس از قطع قرص باردار شديد، نگران اثرات دارو بر تكامل جنين نباشيد، اين مسئله هنوز ثابت نشده است.

16. maman hasti
    maman hasti
    آيا مي توان جنسيت كودك را انتخاب كرد؟
    داشتن ارادي يك پسر يا يك دختر يكي از روياهاي قديمي انسانهاست. مانند پيش بيني جنسيت كودك، در اين مورد نيز توصيه ها و معجونهاي موثر يا مضحكي وجود داشته است.
    بطور كلي مي توان روشهاي مختلفي را كه امروزه براي انتخاب جنسيت جنين قبل از لقاح مورد استفاده قرار مي گيرد به دو روش كلي آزمايشگاهي و غير آزمايشگاهي تقسيم كرد.
    به نظر مي رسد كه اختلافاتي بين اسپرماتوزوئيدهاي x و y وجود دارد بطوري كه اسپرماتوزوئيدهاي y كوچكتر، سريعتر، ولي كم دوامتر هستند. بنابراين مي توان تصور كرد كه هر عاملي كه باعث جلوگيري از اختلاط يك اسپرماتوزوئيد و تخمك باشد، در يك اسپرم مي تواند باعث شود كه مثلاً اسپرماتوزوئيد x بر اسپرماتوزوئيدy غالب گردد و كودك دختر شود و همچنين برعكس. از اين رو روش زمانبندي آميزش در
  17. maman hasti
    maman hasti
    سيكل هاي قاعدگي و نيز تغييرات اسيديته محيط **** و رحم اهميت مي يابد.
    از سوي ديگر تغييرات نمكهاي معدني در بدن و روشهاي تغذيه اي نيز مي تواند با تاثير بر بار يوني تخمك و اسپرم، قابليت امتزاج را به نفع دختر يا پسر شدن جنين تغيير دهد.
    طي چند سال اخير تحقيقات زيادي در تمام دنيا در زمينه انتخاب جنسيت پيش از لقاح انجام گرفته است كه البته هدف آنها راضي نمودن والديني كه مي خواهند دختر يا پسر داشته باشند نيست، بلكه كمك به خانواده هايي است كه دچار بيماريهاي ارثي مربوط به جنسيت هستند. زيرا برخي از اين بيماريها فقط پسرها يا دخترها را مبتلا مي سازند. روشهاي مختلف آزمايشگاهي در اين مورد پيشنهاد مي شود كه نتايج مختلفي به دست مي دهند؛ ولي هنوز درصد موفقيت آنها به 100 درصد نرسيده است. اين روش ها در مرحله اول نياز به جمع آوري اسپرماتوزوئيدها پس از انزال دارند و در مرحله بعد آنها را براي ايجاد توانايي باروري مصنوعي در مجراي ****** زن قرار مي دهند
  18. maman hasti
    maman hasti
    چه آزمايشاتي را لازم است قبل از باردار شدن انجام دهم؟
    اگر مراجعه پزشكي قبل از بارداري داشته باشيد معمولا آزمايشات لازم براي شما درخواست خواهد شد.
    در صورتي كه بيماري بخصوصي مانند ديابت، مشكلات تيروئيد يا ساير بيماريهايي كه بر باروري و سلامت شما و جنين در طول بارداري تاثير مي گذارند، مبتلا باشيد بايد تحت نظر پزشك معالجتان آزمايشهاي لازم را انجام دهيد و در طول بارداري هم تحت نظر ايشان باشيد.
    در مراجعه به پزشك متخصص زنان و زايمان هم معمولا بر اساس بيماري هاي فعلي و سابقه خانوادگي شما، آزمايش هاي مختلفي درخواست مي شود كه عمده آنها عبارتند از:
    • تست دهانه رحم (پاپ اسمير)
    • آزمايش خون از نظر وجود كم خوني و بررسي سلولهاي خوني
    • تعيين گروه خون و عامل Rh
    • بررسي قند خون يا تست تحمل گلوكز (بخصوص اگر سابقه ديابت يا ديابت حاملگي داشته باشيد)
    • بررسي وضعيت ايمني در برابر سرخجه و توكسوپلاسموز
    • آزمايش هاي لازم جهت بررسي وجود بيماريها مقاربتي و HIV ( اگر با عوامل خطر ايجاد عفونت در تماس بوده ايد)
    • هپاتيت ( اگر با عوامل خطر ايجاد عفونت تماس داشته ايد)
  19. maryam.67
    maryam.67
    سلام مامان هستی عزیز
    وای مرسی بابت اطلاعاتی که گذاشتی
    فقط اگه امکانش هست این مطالب رو که می دونی مهم هست تو قسمت نکات برای بارداری بزار تا همه نکات یکجا جمع بشه که دوستانی که دوست دارن استفاده کنن راحت باشن
    این هم لینکش
    http://mamisite.com/forum/clubs/80-165.html

بازم ممنون به خاطر مطالب مفیدت
  20. $$blue rose$$
    $$blue rose$$
    نگار جون بنظرم پیش متخصص برو چون من برای مشکلی که داشت پیش ماما رفتم اصلا متوجه نشد
    اگه مشکل مسافت و ... داری یه متخصص خوب پیدا کن بار اول برای معاینه اولیه و ازمایشات برو پیشش بعدم هر دوهفته یه بار برای برسی نینی برو پیش مامای که میشناسی و برای ازمایشات قربال گری برو پیش همون متخصص البته این فقط یه نظره ولی اگه بتونی تحت نظر متخصص باشی خیلی بهتره اخه ماما فقط درس مامایی خونده ولی متخصص اول پزشک عمومی شده بعد تخصص گرفته یه متخصص یا فوق تخصص خیلی چیزارو میدونه که یه ماما نمیدونه
  21. setareh.banoo
    setareh.banoo
    سلام به همگی، خانمها اگه میشه منم راهنمایی کنید من 17 این ماه باید پری بشم ولی از طرفی این ماه هم برای بارداری اقدام کردم من سندورم قبل پری دارم الان هم همشو دارم دردهای زیر شکم، ببخشید ترشخات شدید حالا می خواستم ببینم یعنی بارداری کم لن یکن حساب می شه یا بازم با تمام اینا احتمال بارداری هست؟
  22. setareh.banoo
    setareh.banoo
    راستی یه چیزی یادم رفت امروز حواسم نبود رو مرغم رغفران ریختم ممکنه اگه باردار باشم برام مشکل ایجائ کنه؟
  23. maman hasti
    maman hasti
    سلام ستاره بانو. عزیزم علائم بارداری با علائم پریودی مثل هم هستند.
    عزیزم اگر احتمال میدی که بارداری نباید چیزایی که طبع گرم دارن رو مصرف کنی.
  24. maman hasti
    maman hasti
    اگر احتمال میدین که باردار هستین از خوردن اینها اجتناب کنید.
    1)آویشن
    2) زعفران
    3)پونه
    4)دارچین
    5)سنبل
    6)تخم شوید
    7)بابونه
    8)کدو
    9)زرشک
    10)کهلیوتی
    11)رازیانه
    12)بو مادران